Dell ınspıron çok yavaş açılıyor

Sponsorlu Bağlantılar

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
Dell ınspıron çok yavaş açılıyor
pc 5110 4gb hoşgeldinizde çok bekliyor defrag falan fayda etmıyor sorun harddiskte midir ne yapabılirim

deforze

deforze

Üye
microsoft güncellemelerini yapıyormusunuz ? Harddisk çok dolu olursada yavaş açılır hard diski boşaltın biraz birde /msconfig komutuyla başlangıçta çalışan programlara bakın gereksiz program varsa başlangıçta başlatmamaya ayarlayın

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL ve MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
microsoft güncellemelerini yapıyormusunuz ? Harddisk çok dolu olursada yavaş açılır hard diski boşaltın biraz birde /msconfig komutuyla başlangıçta çalışan programlara bakın gereksiz program varsa başlangıçta başlatmamaya ayarlayın

güncellemeler tam harddisk 400gb boş açılıştakilerde bayağı devre dışı olan var da diğerlerini anlayamadığımdan ellemedim önyüklemeyi 4 çekirdek yaptım çok az fark etti aynı gibi hala

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
birleştirme yap

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Ben de 5110 kullanıyorum ama, açılış normal..

_RYUK_

_RYUK_

Üye
işletim sistemi olarak win8 kur çok hızlı açılıyor

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
kullandığın windowsta sorun olabilir diskin çok dolmuştur. Birçok sebebi vardır hızlı açılsın istiyorsan windows 8 tavsiye ederim geçmeyi düşünüyorsan.

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Hard diskin 400gb boş olduğunu söylemişsin. Tek bölüm olarak mı kullanıyorsun hard diski? Eğer C - D ayrıysa sadece sistemin kurulu olduğu bölüm sıkışmaya başlamış olabilir.

Kasanın içerisini en son ne zaman temizledin? Aşırı toz da ciddi yavaşlama ve takılmalara sebep olur. Özellikle işlemci ve fanının etrafını iyice temizle.

Ccleaner tarzı bir programla kayıt defterini temizlemeyi denedin mi? Belki çakışan açılış veya program kayıtları vardır.

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
Hard diskin 400gb boş olduğunu söylemişsin. Tek bölüm olarak mı kullanıyorsun hard diski? Eğer C - D ayrıysa sadece sistemin kurulu olduğu bölüm sıkışmaya başlamış olabilir.

Kasanın içerisini en son ne zaman temizledin? Aşırı toz da ciddi yavaşlama ve takılmalara sebep olur. Özellikle işlemci ve fanının etrafını iyice temizle.

Ccleaner tarzı bir programla kayıt defterini temizlemeyi denedin mi? Belki çakışan açılış veya program kayıtları vardır.

tek olarak sadece c var garantili açamam elimde kalır açsamda ccleanerin yanında çok daha iyi olan advenced system care kullanıyorum tozlandımı bilmıyorum ama sıcaklık hep aynı seviyelerde artış yok

Uhops

Uhops

Üye
Msconfig e gir orda başlangıcta calısan gereksiz uygulamaları sil aynısı bendede vardı tiki kaldırınca açılış hızlanıyor

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
iki tane dell uygulaması ve camerayı da kaldırdım diğerlerine ek olarak bayağı farkettirdi 1-2 tane daha var gibi bakıcam sonra

Juanfren

Üye
Beyler kusura bakmayın konuyla ilgili değil ama , ben de Dell 5110 almayı düşünüyorum. Oyun performansı hakkında bilgi verebilir misiniz ??

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
Beyler kusura bakmayın konuyla ilgili değil ama , ben de Dell 5110 almayı düşünüyorum. Oyun performansı hakkında bilgi verebilir misiniz ??

ısındığı için pek iyi değil veya ayarları yanlış yapıyorum eski oyunları oynadığımdan uyumsuzluk var bence

ANIL

ANIL

Admin
Diski 2ye bölmen ve Windows'un kurulu olduğu C sürücüsünü küçük tutman hem açılışta hemde genel performansta etkili olur.

• Beğen
deforze

deforze

Üye
ısındığı için pek iyi değil veya ayarları yanlış yapıyorum eski oyunları oynadığımdan uyumsuzluk var bence

dell inspiron fazla ısınmaz ben laptopun altını kapatıp dizimin üstünde crysis 3 ü bitirdim

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
Diski 2ye bölmen ve Windows'un kurulu olduğu C sürücüsünü küçük tutman hem açılışta hemde genel performansta etkili olur.

bunu bilmiyordum hiç inşallah bölünmesi kolaydır

dell inspiron fazla ısınmaz ben laptopun altını kapatıp dizimin üstünde crysis 3 ü bitirdim

altını kapatınca daha fazla ısınmaz mı bende soğutucu var güçlü oyunlarda işlemci 85 derece oluyor

ANIL

ANIL

Admin
  • Beğen

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi

Bilgisayar yönetimi/disk yönetimi bölümünden kolay bir şekilde bölebilirsin. 3.parti uygulamalar ile de bölebilirsin.

birinci dediğinle yaptım kapanış bayağı hızlandı genel performans kedi gibi oldu ama açılış değişmedi :vur