Galaxy S5 DCMProvider durduruldu hatası [Çözüldü]

Sponsorlu Bağlantılar

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
DCMProvider durduruldu hatası [Çözüldü]
S5 kendi orjinal rom yüklü. Geçen bi güncelleme geldi güncelledim. Sonra
"DCMprovider durduruldu"
Bu sorunu nasıl çözebilirim ??
Yani orginal rom u yiden yüklemeden
Bu sorunun çözümü yok mu ??
- SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR -
"Dereck" kardeşimize teşekkür ediyoruz.

Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi
>Sistem uygulamaları > DCMProvider bulun uygulamayı durmaya zorlayın ve veriyi silin.

Uygulama Yöneticisine girdiğinizde sağ üstte seçenekler menüsünden, üç nokta olan menüyü açın. Orada sistem uygulamalarını göster seçeneği var girin oraya.
"DCMProvider" bulun uygulamaya girin,
uygulamayı durmaya zorlayın ve veriyi silin...

Son düzenleme:

Ender Eser

Ender Eser

Üye
Valla aynı sorun bende de var, Güncellemeyi yükledikten sonra oldu. Ah Samsung ah..

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7

xatixungur

Üye
aynı sorun bende de var. zırt pırt bu mesajı veriyor güncellemeden sonra. galeri'deki kategori etiketlerini düzenleyen aplikasyon bu.

• Beğen
Ender Eser

Ender Eser

Üye
Bi çözümü yokmu ya eski haline geri getirecem yoksa.
Yeni güncelleme gelmiş ayarlardan denetleyin. Bende düzeldi :)

• Beğen

Buhara15

Üye
Bende öyle bir sorun olmuyor ama bende çok şarj yiyor o yüzden Greenify ile uyuttum bir sıkıntı olmuyor

• Beğen
Dereck

Dereck

Üye
Ayarlar > Uygulamalar > Sistem uygulamaları > DCMProvider bulun uygulamayı durmaya zorlayın ve veriyi silin.

• Beğen
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlar > Uygulamalar > Sistem uygulamaları > DCMProvider bulun uygulamayı durmaya zorlayın ve veriyi silin.
Teşekkür ederim bu bir çözüm olabilir, ama girdim sistem uygulamasına DcmProvider ile ilgili bişey yok ama ismi mi değişik ?
Benim asıl demek istediğim, yeniden orjinal yazılım atmadan bu sorun çözümü varmı diye ondan sordum..
Geçen Pcde stock rom u yükledim sorun çözüldü. Yine telin güncellemesi geldi ama güncellemedim tabikide. Çünkü yine aynı hatayı vericek..

Dereck

Dereck

Üye
Teşekkür ederim bu bir çözüm olabilir, ama girdim sistem uygulamasına DcmProvider ile ilgili bişey yok ama ismi mi değişik ?
Benim asıl demek istediğim, yeniden orjinal yazılım atmadan bu sorun çözümü varmı diye ondan sordum..
Geçen Pcde stock rom u yükledim sorun çözüldü. Yine telin güncellemesi geldi ama güncellemedim tabikide. Çünkü yine aynı hatayı vericek..

Evet rom atmadan olabilir bu yüzden bu yöntemi söyledim. Uygulamalara girdiğinizde seçeneklerden Sistem uygulamalarını göster seçeneğini aktif etmeniz gerek. Yoksa bu uygulamayı listede göremezsiniz.

• Beğen
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Valla aynı sorun bende de var, Güncellemeyi yükledikten sonra oldu. Ah Samsung ah..

aynı sorun bende de var. zırt pırt bu mesajı veriyor güncellemeden sonra. galeri'deki kategori etiketlerini düzenleyen aplikasyon bu.

Bi çözümü yokmu ya eski haline geri getirecem yoksa.
Yeni güncelleme gelmiş ayarlardan denetleyin. Bende düzeldi :)

Bende öyle bir sorun olmuyor ama bende çok şarj yiyor o yüzden Greenify ile uyuttum bir sıkıntı olmuyor

Arkadaşlar hepineze teşekkür ederim yorumlarınız için. O teldeki yeni güncelleme geldi yükledim ondan sonra bu sorun çıktı..
Benim asıl demek istediğim, yeniden orjinalyazılım atmadan bu sorun çözümü varmı diye ondan sordum..
Dereck kardeşimizin açıklaması çözüm olabilir ama sistem uygulamalarında bulamadım Dcm..
Acaba ismi mi değişik bilmiyorum.
Ama tabi şuanki tek çözüm stick rom u yüklemek ve gelen güncellemeyi yüklememek gerekir.
Evet rom atmadan olabilir bu yüzden bu yöntemi söyledim. Uygulamalara girdiğinizde seçeneklerden Sistem uygulamalarını göster seçeneğini aktif etmeniz gerek. Yoksa bu uygulamayı listede göremezsiniz.
Dereck nasıl aktif yapıyoruz ki ?

Dereck

Dereck

Üye
Arkadaşlar hepineze teşekkür ederim yorumlarınız için. O teldeki yeni güncelleme geldi yükledim ondan sonra bu sorun çıktı..
Benim asıl demek istediğim, yeniden orjinalyazılım atmadan bu sorun çözümü varmı diye ondan sordum..
Dereck kardeşimizin açıklaması çözüm olabilir ama sistem uygulamalarında bulamadım Dcm..
Acaba ismi mi değişik bilmiyorum.
Ama tabi şuanki tek çözüm stick rom u yüklemek ve gelen güncellemeyi yüklememek gerekir.

Dereck nasıl aktif yapıyoruz ki ?

Uygulamalara girdiğinizde sağ üstte seçenekler menüsünden. üç nokta olan menüyü açın... Orada sistem uygulamalarını göster seçeneği var.

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Uygulamalara girdiğinizde sağ üstte seçenekler menüsünden. üç nokta olan menüyü açın... Orada sistem uygulamalarını göster seçeneği var.
Kardeşim çok teşekkür ederim ilk göremedim ama az önce bi daha girdim.
2 tane buldum ?
Birazdan resimleri atarım..
Şimdi bunu, bu sorun yaşayan birisine yaptırmak gerekir. Eğer bu yöntemle çözülürse,
Konu başlığını değiştircem. Çözüldü diye.
Veya siz bu sorunu yaşadınız bunu yaparak çözdünüzmü mü ??

Dereck

Dereck

Üye
Kardeşim çok teşekkür ederim ilk göremedim ama az önce bi daha girdim.
2 tane buldum ?
Birazdan resimleri atarım..
Şimdi bunu, bu sorun yaşayan birisine yaptırmak gerekir. Eğer bu yöntemle çözülürse,
Konu başlığını değiştircem. Çözüldü diye.
Veya siz bu sorunu yaşadınız bunu yaparak çözdünüzmü mü ??

ben bu çözümü yabancı forumlardan buldum.. Birçok kişide cevap yazmış sorunum çözüldü diye.. O yüzden paylaştım. Bu sorunun çözümüne dair başka bir açıklamada bulamadım.

• Beğen
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
ben bu çözümü yabancı forumlardan buldum.. Birçok kişide cevap yazmış sorunum çözüldü diye.. O yüzden paylaştım. Bu sorunun çözümüne dair başka bir açıklamada bulamadım.
Tamam teşekkür ederim. Bende gecen arastırdım yabancı sitelerde. Ama bulamamıştım. Neyse.
Şimdi konu başlığını "Çözüldü" diye değiştiriyom ??
2 tane buldum derken.
1) DcmProvider
2) com.samsung.hs20provider
Evet 2.sinde de provider yazıyoonuda öyle yapmak gerekir mi ?
Yoksa sadece 1.sini yapmak yeterli mi ?

Dereck

Dereck

Üye
Tamam teşekkür ederim. Bende gecen arastırdım yabancı sitelerde. Ama bulamamıştım. Neyse.
Şimdi konu başlığını "Çözüldü" diye değiştiriyom ??
2 tane buldum derken.
1) DcmProvider
2) com.samsung.hs20provider
Evet 2.sinde de provider yazıyoonuda öyle yapmak gerekir mi ?
Yoksa sadece 1.sini yapmak yeterli mi ?

Hayır. Sadece 1.sinde yapın. "Provider" ibaresi geçen onlarca uygulama bulabilirsiniz. Provider genel bir terimdir çünkü. Türkçesi sağlayıcı demek. O yüzden sadece DCMPROVIDER yapmalısın.

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Hayır. Sadece 1.sinde yapın. "Provider" ibaresi geçen onlarca uygulama bulabilirsiniz. Provider genel bir terimdir çünkü. Türkçesi sağlayıcı demek. O yüzden sadece DCMPROVIDER yapmalısın.
Tamam eywallah kardesim.
Birazda Çözüldü diye düzeltirim..

Tamamdır düzenledim eywallah.

• Beğen
Tepkiler: Dereck

nocash

Üye
arkadaşlar dediğinizi yaptım ama galeri halen kullanılamaz durumda dcmprovider i silip tekrardan yükleyebileceğim bi program var mı sistem dosyası olduğu için kaldırılamıyor. rootlamakta istemiyorum telefonu ne yapmalıyım ?

Üst Alt