D@bbe - O Harekete Geçti (10 Şubatta Vizyona Girdi) Türk Yapımı Korku Filmi

Sponsorlu Bağlantılar

yitik savaşçı

Üye
    Konu Sahibi
D@bbe - O Harekete Geçti (10 Şubatta Vizyona Girdi) Türk Yapımı Korku Filmi

ÖZET
2005 yılının sonlarına doğru süper güç Amerika'yı bir intihar salgını sarar. Ülkenin her tarafında bribirinden bağımsız insanlar çok farklı ve tüyler ürpertecek yöntemlerle kendini öldürmektedir. Çok kısa bir süre sonra bu intihar vakalarının benzeri Türkiye'de de yaşanmaya başlar. Türkiye'deki ilk tuhaf intihar olayı İzmir'in Selçuk ilçesinde yaşanır.

Tarık isimli kendi halinde bir genç internete girdiği uzun gecelerin ardından birden dünyayla ilişkisini keser ve kısa bir süre sonra korkunç bir yöntemle kendini öldürür. Selçuk emniyet amirliği Tarık'ın intiharını özel incelemeye alır ve bu bağlamda en yakın arkadaşları olan Hande, Cem ve Sema'yı sorgular.

Bu arada Tarık'ın bu üç arkadaşına internet aracılığıyla tuhaf görüntüler eşliğinde elektronik postalar gelmeye başlar. Postaları gönderen kişiyse kısa bir süre önce intihar edip ölen Tarık'tır. Bir ölüden elektronik posta gelmesinin mantıksız olduğunu düşünen arkadaşlar, zaman içerisinde çevrelerinde zuhur eden garip varlıklar görmeye başlar. Bu varlıklar kim olduklarını ve nereden kontrol edildiklerini hissettirmeden, göründükleri insanlara korkunç anlar yaşatmaktadır. Kişilerin bilinçlerini ele geçirerek, onların gerçek ve rüya arasındaki ayırımı yapmalarını engellemekte ve kısa süre içerisinde kendilerini öldürmelerini sağlamaktadır.

Tarık'ın arkadaşlarından Hande, yaptığı araştırmaları komiser Süleymanla paylaşır. Ona göre dünyadaki bütün ölümleri Dabbe'tül arz isimli bir varlık gerçekleştirmektedir. Dabbe bunun için iki şeyi kullanmaktadır. Dünyaya bir örümcek ağı gibi yayılan İNTERNET ve de aynı mekanda fakat farklı boyutta yaşayan CİNLER...

Dabbe perdeyi aralamış ve gerçekler ters yüz olmaya başlamıştır. Kıyametin son alameti artık her yerdedir. Hareket noktası olarak da Türkiye'yi seçmiştir...

PRODÜKSİYON:
J-PLAN (HASAN KARACADAĞ) YAPIMIDIR

Filmde, oyunculuktaki başarılarıyla göz dolduran yeni yüzler rol alıyor. Bazı özel rollerde ise yakından tanıdığımız önemli isimler, çok değişik performanslarıyla göz dolduracaklar.

OYUNCULAR
Ümit Acar
Kaan Girgin
Serdar Özer
Ebru Aykaç
Süha Tok
Serhat Yiğit
Zeynep Hasdal Çolakoğlu
Fulya Candemir
Sabri Tekinalp
Murat Seviş

YÖNETMEN VE SENARYO: HASAN KARACADAĞ
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: SEYHAN BİLİR
SANAT YÖNETMENİ: KYOKO K. UOMI
MÜZİK: TÜRKAY TÜRKMEN-OLAY ANDAÇ
GENEL PRODÜKSİYON SORUMLUSU: YASEMİN ÖZDAMAR

Fragman:

[/url]

tofy

Üye
ilginç bir filmr benziyor sağol mobiloyun
aaaa inanmıyorum tam benim doğumgünümdeee 10şubatt

cepix

cepix

Üye
Güzele benziyor

Tofy Ücretsiz Olarak 1 Bilet Kazandın Filme MaxiCep Hediyesi

yitik savaşçı

Üye
    Konu Sahibi
Superman, X-Man gibi pahalı Hollywood filmleriyle yarışacak; biraz destek olalım...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Güzel filme benziyor.

Ayrıca, bu film, Süperman ve X-Man ile nasıl yarışıyor ki? onlar korku filmi değil.

S1FR3K1R1C1

Üye
Emeğine Sağlık.. Mutlaka Arkadaşlarla Gitmem Lazım.

yitik savaşçı

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(ChavRash &#064; Jan 5 2006, 04&#58;32 AM) [post=245368]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Ayrıca, bu film, Süperman ve X-Man ile nasıl yarışıyor ki? onlar korku filmi değil.
[/b][/quote]

Tabi doğru düzgün yazamadım ve kafalarda soru işaretleri oluştu...

Yakın tarihlerde vizyona girecekleri için yarışacaklar dedim. Gişe başarısı yakalaması için sahiplenmemiz lazım. Yoksa zarar ederler; belki bir daha film yapmamaya karar verirler. Türk sineması batar vs...

мιѕтαα

мιѕтαα

Üye
hayatınızda izleyeceginiz en guzel korku filmi dabbe
bu filmde oynayan oyuncular bile korkmus yahu
manyak bise

dabbeci genclik herkes bu filme gitmeli

mAd_girL

mAd_girL

Üye
şimdi sabaha kadar nette duran arkadaşların başınada böle şeyler gelirmiş sonrada bize korkunc mailler bööööööööööööööööööööö :D cok korkunccc

tavsan ilay

Üye
Güzel bişeye benziye gitmek lazım hemv-de türk sinemasına destek vermiş oluruz ki arkası gelsin

slayer

Üye
hikaye komik....

Öyle bi film ki, Dalga da geçemiyorum. Kur&#39;an da yazıyomuş...

crazy_amigo06

crazy_amigo06

Üye
wallaa öburlerine benzemez inş okul filan cık sacmaydı prof. sekilde olmuşsaa gideriz korku filimlerini severim tşk arkadaşım bilgilerin için

ouSahin

ouSahin

Üye
hikayeyi okumadan önce dedim ya "okul" veya "büyü" flimine benziyodur dedim ama okudum ve fragmanını izliiyince anladım degişik ve gerilimi yüksek oldugunu

gknky

gknky

Üye
hadi bakalım hayırlısı

ouSahin

ouSahin

Üye
ya bişe sorcam bu "dabbe" ismi darbe kelimesindenmi yola çıkarak koymuşlardır bilgin varmı??

yitik savaşçı

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(DJOGUZ &#064; Jan 29 2006, 12&#58;52 PM) [post=266475]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
ya bişe sorcam bu "dabbe" ismi darbe kelimesindenmi yola çıkarak koymuşlardır bilgin varmı??
[/b][/quote]

Neml Sûresinin 82 . Ayetinde;
(Kıyametin kopacağına dair) o söz başlarına gelince onlar için yerden kendilerine bir dâbbe (canlı bir yaratık) çıkarırız. O, onlara insanların âyetlerimize kesin olarak inanmadıklarını söyler.

barabelli

barabelli

Üye
amacımım sadece bır yorum atmak ortaya bu fılm zannedersem son zamanların ılk korku flmı turk yapımı olarak hababam 3.5 i saymıyorum turk ınsanı flme gıderken bır elestırı gozu kullanarak gıdıor ıste flımden cıknca bır elestırı furyası dolasıyor ve flım hakında bılgısı olanda olmayanda soguyor boyle yorumlardan kacınalım fılme keyıflenmek,korkmak,gulmek duygusu ıle gıdelım

flıme gıtmelıyım guzel olmus

saygılar

ouSahin

ouSahin

Üye
berabelli giden gider karışmayalım ilginç film bence

sultan

güzel film gerçekten teşekkürler

troublesome

Üye
Büyü&#39;den başka yapılmamıştı son zamanlarda ama bu daha kaliteli gibi..Fragman Hoş olmuş..
Mutlaka gidilmeli ..Hem türk filmine katkı hem de vücudumuzun adrenaline ihtiyacı var,onu karşılamak için