CTRL + ALT + DELETE [Görev Yöneticisi] Sorunu | Çözüm...

Sponsorlu Bağlantılar

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
CTRL + ALT + DELETE [Görev Yöneticisi] Sorunu | Çözüm...

Arkadaşlar Eğer Sisteminizde CTRL+ALT+DELETE Tuş Kombinasyonuna Bastığınızda Resimdeki Gibi Bir Hata Penceresi İle Karşılaşıyorsanız... Hiç Telaşaya Kapılmanıza Gerek Yok... Ek' de Verdiğim Dosyadaki .REG Dosyasına Tıklayarak Gelen Uyarı Penceresine Evet Dedikten Sonra Artık Sisteminizde Böyle Bir Sorun Kalmayacak... Zaman Zaman Bu Sorun İle Karşılaştığım PC' lerde Şahsen Kullandım... O Yüzden Rahat Olabilirsiniz... (:

Rar Password : BaD_BoY

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: halo2007, barbar202, bymen07 ve 21 diğerleri

POWER

POWER

Üye
Xp kullanırken başıma gelmişti regedit ten düzeltmiştim :) Vista da öyle bir sorunlar karşılaşmadım ;)
Yararlı paylaşımımın için teşekkürler :)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica Ederim... Bende Bu Reg Dosyası Yanımda Olmadığı Zaman Regedit' den Ayarlıyorum... Ama Regedit Ayarlarını Bilmeyen Milyonlarca Kullanıcı Var... Bu Verdiğim Dosyada Zatan Regedit Ayarlarını Tek Tıklama İle Ayarlıyor... (: Regedit Ayarlarını Bilmeyenlere Kolaylık Sağlıyor İşte... (:

eroyeren

eroyeren

Üye
süpersinnn!!:oke:

JrSparrow

JrSparrow

Üye
çok teşekkürler sağol

aspıre

Üye
saol

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica Ederim...

M.H.Orhan

M.H.Orhan

Üye
Ancak buna neden olan virüs halen sistemdeyse bu durumu değiştirmiyor yalnızca geçici olarak açıyor hepsi bu ama çözüm olarak şunu önerebilirim: (Geçici değil)

Aşağıdaki kodu vbs uzantılı olarak kaydedip onaylayın:D bu kadar:D

Kod:
on Error Resume Next

Set geekside=WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
Set objFileSystem = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set colDrives = objFSO.Drives

nret10=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\ /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
nret11=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\ /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
nret11=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\ /v **del.DisableTaskMgr"=" /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
nret12=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system\ /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)
nret13=geekside.Run("cmd /C reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\ /v DisableCAD /t REG_DWORD /d 0 /f",0,TRUE)

For Each objDrive in colDrives
If objDrive.IsReady = True Then
For X=0 to UBound(Lista)
Next
End If
Next

WScript.Echo "Görev yöneticisi Etkinleştirildi"
WScript.Echo "M.H.Orhan"
WScript. Quit(0)

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Eyvallah... Ekde de Var... ;)

beneralll

beneralll

Üye
guselll

oguzh3n

oguzh3n

Üye
saol..

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica Ederim...

İmparatore

İmparatore

Üye
ben hic karsilasmadim yinede paylasim icin saol

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica Ederim... Elinin Altında Bulunsun :)

oqzhnq1

Üye
ya kardes ben anlamadım :S

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Neresi Karışık... ? Nesini Anlamadın Acaba... ?

aykt

aykt

Üye
denileni yaptım ama olmadı hata veriyor daha önceden böyle bişey gören varsa yardım edin

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Başlat > Çalıştır > Regedit > HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Policies > System

Anahtarını Açıp disabletaskmgr Verisini '' 0 '' (Sıfır) Olarak Değiştiriniz...

Arkadaşım Zaten Sıfır Dersen...

O Zaman disabletaskmgr Verisini Register' de Aratıp Çıkan Anahtarları Silmeyi Deneyebilirsiniz...

Sakın Fazla Birşeyler Silmeyiniz... Sorumluluk Kabul Etmem... Bu İşlemleri Doğru Taktirde Yaparsanız... Sizi Sonuca Götürecektir... Kolay Gelsin...

u.conay

u.conay

Üye
paylaşım için teşekkürler

Üst Alt