Cruyff: "Ben olsam Kuyt'ı sağ bek oynatırdım"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Cruyff: "Ben olsam Kuyt'ı sağ bek oynatırdım"
Johan Cruyff, Hollanda Milli Takımı'nın Euro 2012'de Dirk Kuyt'ı sağ bekte kullanması gerektiğini savundu.

Ajax'ın ve Barcelona'nın efsane ismi, Fenerbahçe'ye transfer olan Hollandalı oyuncunun sağ bekte görevlendirilmesi halinde Gregory van der Wiel'e göre ofansif açıdan takıma çok daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyor.

Algemeen Dagblad'a açıklamalarda bulunan Cruyff, "Eğer ben Hollanda'yı çalıştırsaydım belki de Kuyt'ı sağ bekte oynatırdım. Neden olmasın? Çoğu rakibin iyi bir sol kanat oyuncusu yok. Ayrıca bence Kuyt hepimizin bildiğinden daha iyi bir oyuncu. Onun henüz kendi oyun stiline göre oynatılmadığını düşünüyorum. Sağ bekte de her zamanki oyununu oynayabilir. Sadece biraz daha geride görev yapacak." dedi.

Huntelaar ile Van Persie'nin yan yana oynaması gerektiğini de savunan Cruyff, "Ben olsam ikisini yan yana oynatırdım. Bir kaç küçük değişiklikle bu başarılabilir. Ama Ben van Marwijk değişik bir teknik adam. Başarıları ile saygıyı hakediyor. Ama kadro seçimleri nedeniyle sürekli baskı altında kalıyor." ifadelerini kullandı.

Euro 2012 kadrolarında yer alan en genç isim olan Jetro Williems ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Hollandalı efsane isim, "Williems yeterince deneyime sahip mi? Eğer oynamak için şans bulamzsa asla sahip olamayacak. Onun gibi hızlı oyuncuları her zaman değerlendirmelisiniz." şeklinde konuştu.

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Cruyff delirmiş galiba çoğu rakibin iyi bir sol kanat oyuncusu yok da ne demek .. C.Ronaldo ( Portekiz ) , Ribery ( Fransa ) , David Silva ( İspanya ) , Marco Reus ve Götze ( Almanya ) vs vs..

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Walcott,Ashley Young ve David Silva Kuyt'ın belini kırar bekte :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...