CPU hızını tam hıza kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
CPU hızını tam hıza kaldırma
iyi akşamlar herkese benim notebook cpu hızı 1.90 GHz olduğu halde çalışırkek yükde ve ya boşda 1.37 hızında oluyor bunu nasıl son hıza kaldıra bilirim yardımlarınızı bekliyorum

lazye

lazye

Üye
Zaten oyunlarda çıkmıyor mu boştayken neden cpu frekansı en üstte olsun ki

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
oyunda da aynı boşdayen de aynı

lazye

lazye

Üye
o zaman sıkıntı var oyunlardan da öyle ise

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Büyük İhtimalle İhtiyaç DUymuyordur Sanırım 4 Çekirdekli İşlemci Çekirdekleri Aynı Anda 4ünü Birden Kullanıyor Olabilir Böylece GHZ Değerlerini Yükseltmiyordur Herhangibir Sorun Yok İşlemcinde 1.9 GHZde Aktif Olarak Çaliştirmak İstiyorsan PC Hİç BOşta Kalmayacak Habire Yük Altında Olacak Ağır İşler Yapacak

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
resimde dikkat ederseniz en yüksk hız değeri 1.90 GHz o doğru var olan cpu hızı peki hız 1.37 ne onunda kullanımı 4% o ne sizde de böylemi ki

Koradam

Üye
Güç modunu performans yapıp denermisin

• Beğen
Tepkiler: goldmobile
turancen

turancen

Üye
Kardeşim o ekrana bakıp sakın işlemci ile oynama, o ekran anlık işlem gücünü tam göstermiyor, 10 saniye ve 60 saniye arasında çalışan frekansları gösterir, işlemcini tam gücünde çalışmasını görmek istiyorsan, mesela ufak ekranda gta5 aç yada başka bir oyun aç,oyunu kapatmadan görev yöneticisine bak

• Beğen
Tepkiler: goldmobile
goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
Güç modunu performans yapıp denermisin
evet güç seçeneğini performans ile değişdirdim 1.37 GHz den 1.45-1.50 çıkdı oyunda denedim 1.82 Ghz ye kadar yükseldi yani bayaa değişti güç seçeneği dengelideyken hiç fark etmiyorrdu 1.37 ghz idi konu cevabı güç seçeneği performans seçimi
Kardeşim o ekrana bakıp sakın işlemci ile oynama, o ekran anlık işlem gücünü tam göstermiyor, 10 saniye ve 60 saniye arasında çalışan frekansları gösterir, işlemcini tam gücünde çalışmasını görmek istiyorsan, mesela ufak ekranda gta5 aç yada başka bir oyun aç,oyunu kapatmadan görev yöneticisine bak
onları denemişdim çare güç seçeneğini performans ile değişince istediğimi aldım

Üst Alt