(Çözüm)Telefonu Modem Olarak Kullanma Sorunu Olanlara Çözüm - Nokia Pc(Ovi) Suite - Usb Modem

Sponsorlu Bağlantılar

InCo[Nn]U

InCo[Nn]U

Üye
    Konu Sahibi
(Çözüm)Telefonu Modem Olarak Kullanma Sorunu Olanlara Çözüm - Nokia Pc(Ovi) Suite - Usb Modem
Telefonu modem olarak kullanmak için bağladıktan sonra aygıt yöneticinizde
"Nokia 5800 XpressMusic Usb Modem" gibi bir sürücünün yanında ünlem işareti görüyorsanız
sürücünüz yüklenmemiş demektir. Yani telefonunuzu modem gibi kullanamazsınız.
Bende de aynı sorun vardı kendim uğraşırken hallettim. Sadece verdiğim dosyaları indirin
ve gerekli işlemleri uygulayın bende işe yaradı umarım sizde de yarar.

1-)Nokia Pc(Ovi) Suite Yüklüyse Silin
2-)asağıda verdiğim nn.rar isimli dosyayı masaütüne kaydedin ve sağklik yapıp masaüstüne çıkarın.
3-)masaüstüne gelen usbser_lowerfl.rar isimli rar dosyasının içindeki dosyayı kopyalayıp şu 3 klasörün içine yapıştırın
C:\WINDOWS\system32
5-)Sonra masaüstüne gelen inf.rar isimli rar doyasının içindeki 6 dosya ve 1 klasörü kopyalayın ve
aşağıdaki klasöre yapıştırın
C:\WINDOWS\inf
6-)Sonra masaüstüne gelen system32.rar isimli rar dosyasını açın ve içindeki 4 tane dosya kopyalayıp aşağıdaki klasöre yapıştırın
C:\WINDOWS\system32
7-)Son adım olarak usbser.sys isimli rar dosyasının içindeki 1 adet dosyayı kopyalayıp aşağıdaki
2 adet klasöre yapıştırın
C:\WINDOWS\Driver Cache
C:\WINDOWS\system32\DRVSTORE\ccdcmbm.................................................

Bu kadar. Şimdi Nokia Pc(Ovi) Suite programını tekrar kurun telefonunuzu usb ile bilgisayara bağlayın
sürücüler yüklenecektir.Artık telefonunuzu modem olarak kullanıp internete bağlanabilirsiniz.

(Dosyalar kendi upload'ımdır ve yazı alıntı değildir. Kendim rastgele bulduğum bir yol. Umarım sizde de çalışır)

İndirme Linki:

serserifutbolcu

serserifutbolcu

Üye
aynı sorun bende var şuan. ama indiremedim senin dosyalarını tekrar yükler misin acil ?

01sefa

Üye
Ya hort olacak ama link kırık. Acil lazım dosyalar.

mursels

Üye
link kırık

muslumercan

Üye
ya su linki yenilesn

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Lütfen yorum yapmadan önce konu tarihine bakınız.