Çok acİll laptobumu tvye baĞlayamiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tara_gate

Üye
    Konu Sahibi
Çok acİll laptobumu tvye baĞlayamiyorum
İyi geceler arkadaşlar,
Benim şu anda açtığım konu daha önce defalarca açılmış ama ben bunların hepsini denedim ama hala laptobumu tv de çalıştıramadım.Sorunumu şöyle açıklamaya çalışayım.
Laptobumun markası packard bell tk85-f4085-ju002 i3 işlemcili harici ekran kartı yok tümleşik intel hd graphics var hdmı çıkışı mevcut win7 kullanıyorum s-video çıkışı yok vga ve hdmı çıkışları var sistem bu şekilde.
tv ye gelirsek tv de sadece scart girişi mevcut ve benim elimdede hdmı kablosunu rca ve vga ya çeviren bir kablo ve rca yıda scarta çeviren bir kablo var birde s-video kablosu var ve vga yı s-video ve rca ya çeviren bir kablo var ve yine rca yı ve s-video yu scarta çeviren bir aparat var.Elimdeki ekipmanlarda bunlar yani hdmı to rca vga to rca ve rca to scart bu kablolar mevcut
Şimdi bu kabloları kullanarak laptobumu tüplü ve sadece scart girişi olan tvye nasıl bağlayabilirim yardımcı olursanız sevinirim Benim 2 aydır girmediğim site okumadığım buna benzer sorun kalmadı her öneriyi bildiğim kadarıyla yapmaya çalıştım olmadı eğer laptobumun özelliklerine göre tvnin özelliklerine göre ve elimdeki kablo ekipmanına göre bana yardımcı olabilecek varsa yardımlarını bekliyorum herkese şimdiden teşekkürler...

tara_gate

Üye
    Konu Sahibi
yokmu yardım edecek kimse özellikle hdmı kablosu ile bir ucu hdmı bir ucu rca kablom var ve rca yıda scarta çeviren bir aparatım var bunları kullanarak tvye görüntü aktarmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
kablolar dönüştürdükçe görüntü kalitesi düşer birde dahili ekran kartı ile kullanılınca değmez. İhtiyacın olan kablo ise burda incele ve ürünü satan bir yerde bulmaya çalış yada buna benzer bir cihaz daha var tabi pahalı olur.

typerr1982

typerr1982

Üye
ilk önce şunu sormak isterim notebook ta ekran kartı chip seti nvidia mı yoksa ati readon mu ve tüplü tv leri notebooklar otomatik olarak tanımadığı için manuel elle kendimiz tanıtıcaz bunu yapmak içinde masa üstünde saat simgesinin yanındaki ekran kartımızın simgesine tıklayıp oradaki ayarları yapıcaz ona göre yardımcı olmaya çalışırım

istersensor

istersensor

Üye
Ben hp compaq mini 110 c kullanıyorum .. Tv bilgisayar ara kablosu aldım 3 çıkışlı av girişine bağladım normal kullanıyorum .. Ayrıca benim tv sony hd bluetooth ile de bağlanıyor ama çok gıcıklık yapıyor .. Kabloyu dene 10 tl ye almıştım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...