Coca Cola Gerçekten İsrail Malı mı?İspat edebilen buyursun...

Sponsorlu Bağlantılar

kavutlar

kavutlar

Üye
Bencede ben bu boykot olayını sadece made in israel yazan mallara uyguluyorum ama coca cola filan hepsi sallama !Ama asıl olan bişey war PEPSİ nin FRANSIZ oluşu! Buna niye boykot yok acaba !

sun_light

sun_light

Üye
işte bu karının %bilmem kaçını israil ordusuna bağışlıyomus falan oyle iddialar var; ama bunun CNN'de acıklandığı soyleniyo? eh hani nerde hiç bulamadım boyle bişi. hem müslümanlardan çoooook para kazanıp da israile vermesi pek mantıkklı olmaz sonucta o kesimi kaybedecegini biliyodur

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Mış... Muş...

Noctivagant

Üye
Arkadaşlar cola yapımında kolaya rengi vermesi için bir böcek kullanıldığı yazıyordu bir kaç yerde hatta video varmış. O video 2 ay önce izledim. Video'da sadece fotaraflar var ve o fotaraflarda hiç bir şey yok açıkcası. Adamın biri bulmuş üzerinde böcek resmi olan bitki fotorafları onları koymuş bir kaç tane kadın bitki toplarken çekilmiş fotarafıda bulup bir kaç yazı ile süsleyip kola böcek kanı ile yapılıyor diye yazmış.

Bu video inananlar bile var. Yazık hemde cidden yazık.

Arkadaşlar farkındamısınız coca cola ile ilgili son 2-3 yıldır yapılan tüm iddalar Sudiarabistan kendi colasını üretmeye başladıktan, Türkiyede büyük bir firma cola üretime geçtikden sonra gündeme geldi. Şimdi sormak lazım bu iddaları ortaya atanlara bir arap ülkesi ve bir türk firması kola üretimine başlamadan önce neden bu iddalar yoktu hiç bir yerde o zaman kolanın adı arapcada Muhanmed yok mekke yok anlamına gelmiyormuydu yenimi o anlama gelmeye başladı.

Coca cola en az 30 senedir aynı şekilde yazılıyor bu 30 senede fark etmedinizde anlamını yenimi fark ettiniz. Diyelim bu doğru o halde soruyorum danimarka da bir adam karikatür çizdiğinde ortalığı ayaklandıran islam dünyası neden bu olayda bu kadar sessiz kalıyor yıllardır. Nedeni belli çünkü coca colanın yazısı o anlama gelmiyor gelse ayaklanırdık hep birlikte zaten

Bu iddaları atanların amacı belli dini sömürmek,insanları kandırmak ve yanıltmak. Ama başarılı olamıyacaklar zatende olamıyolar.

Bir idda atıyorsan gerçek belgelerle ispatlamak lazım. Öle netten bir kaç fotaraf bulup montajla video hazırlamakla ondan sonra coca cola yazısını alıp başındaki C ortadaki L harflerini photoshopla hafifce değiştirip arapça bir kelimeye benzetip ondan sonra colanın yazılışı arapcadaki bu kelime ile yanı anlamıda şu demekle olmaz o işler.

neyseki burda yorum yapmış olan arkadaşlar inanmıyorlar bu tür gerçek dışı iddalara nede olsa gördüğüm kadarı ile herkez aklı başında insanlar.

sun_light

sun_light

Üye
Arkadaşlar cola yapımında kolaya rengi vermesi için bir böcek kullanıldığı yazıyordu bir kaç yerde hatta video varmış. O video 2 ay önce izledim. Video'da sadece fotaraflar var ve o fotaraflarda hiç bir şey yok açıkcası. Adamın biri bulmuş üzerinde böcek resmi olan bitki fotorafları onları koymuş bir kaç tane kadın bitki toplarken çekilmiş fotarafıda bulup bir kaç yazı ile süsleyip kola böcek kanı ile yapılıyor diye yazmış.

Bu video inananlar bile var. Yazık hemde cidden yazık.

Arkadaşlar farkındamısınız coca cola ile ilgili son 2-3 yıldır yapılan tüm iddalar Sudiarabistan kendi colasını üretmeye başladıktan, Türkiyede büyük bir firma cola üretime geçtikden sonra gündeme geldi. Şimdi sormak lazım bu iddaları ortaya atanlara bir arap ülkesi ve bir türk firması kola üretimine başlamadan önce neden bu iddalar yoktu hiç bir yerde o zaman kolanın adı arapcada Muhanmed yok mekke yok anlamına gelmiyormuydu yenimi o anlama gelmeye başladı.

Coca cola en az 30 senedir aynı şekilde yazılıyor bu 30 senede fark etmedinizde anlamını yenimi fark ettiniz. Diyelim bu doğru o halde soruyorum danimarka da bir adam karikatür çizdiğinde ortalığı ayaklandıran islam dünyası neden bu olayda bu kadar sessiz kalıyor yıllardır. Nedeni belli çünkü coca colanın yazısı o anlama gelmiyor gelse ayaklanırdık hep birlikte zaten

Bu iddaları atanların amacı belli dini sömürmek,insanları kandırmak ve yanıltmak. Ama başarılı olamıyacaklar zatende olamıyolar.

Bir idda atıyorsan gerçek belgelerle ispatlamak lazım. Öle netten bir kaç fotaraf bulup montajla video hazırlamakla ondan sonra coca cola yazısını alıp başındaki C ortadaki L harflerini photoshopla hafifce değiştirip arapça bir kelimeye benzetip ondan sonra colanın yazılışı arapcadaki bu kelime ile yanı anlamıda şu demekle olmaz o işler.

neyseki burda yorum yapmış olan arkadaşlar inanmıyorlar bu tür gerçek dışı iddalara nede olsa gördüğüm kadarı ile herkez aklı başında insanlar.

tebrik ederim; umarım herkes bunu okur da bir kez daha dusunurler bu sacmalıkları.. aynen bu kişiler din sömürüsü yapmaya calisiyorlar ama kimsenin bir arastırmadan bunlara inanması bile rahatsız edici. coca colanın içinde olmayan madde kalmadı. coca colanın müslümanlara yapmadığı sey kalmadı.. biraz abartmıyo muyuz? her seyden önce kendi işimize bakalım da coca colanın turkiye'de neler yaptığına da bi bakalım derim.

iremm

iremm

Üye
Arkadaşlar bakıyorumda birçoğunuz coca colanın savunuculuğuna bürünmüşsünüz :D Hatta o kdr ileri gidenler olmuş ki yerli malının neredeyse reklamı için Coca Colayla ilgil birçok yalan haberin olduğunu söylemiş...:D pesss..

Öncelikle şunu söyleyeyim herşeyden önce yerli malı meşrubatlar dururken bu coca cola bağımlılığı niye?Gareziniz mi var yerli malına? Bizim politikacılarımız memleketi satınca suç oluyorda biz satınca olmuyor mu? Haa diyeceksiniz ki ne satması bi colayla ülke mi satılacak diye..Ama bi bakın bakalım coca colanın ülkemizdeki tüketim oranlarına..Yerli içeceklerimize verdiği zarar hiçte öyle azımsanacak kdr az değil...

Diğer bir olay yerli malını bıraktım yerli içecekleri sevmiyorsunuz tamam.. bzm yerli malı almamız için coca cola ya bu karalamalar yapıldı onada tamam..peki Belçika sağlık bakanıda mı bu yüzden yerli malları tüketilsin diye mi ülkelerinde Coca colayı yasakladı? Luc Van Den Bossche dan bahsediyorum..Hadi onu bıraktım..Bellki o da gaza gelmiş...:D peki Mumbay Madya Pradeş Penjab Hayrana Rejastan gibi eyaletler niye yasakladı? Hatta Hindistanda coca colanın araştırılması için özel bir kurum kuruldu? Onlarda mı gaza geldi..Hadi yaa hepsi gaza geldi bi biz fark ettik yalan olduğunu bi biz akıllıyız :D

Başka bir olay yazdıklarım öyle "mışlı muşlu" değil araştırabilrsiniz..Bilmsel olarak brzda bahsedelim..Sizin şu yalan dediğiniz şeyleri Hindistan üşenmedi:D kalktı kurul oluşturdu coca colanın içindeki maddeleri araştırdı..Adamlar gaza gelmemiş demekki..Ve sonuçlar oldukça ilginç..Coca colanın içnde kandaki alyuvarların erimesine sebep olan "hemolyse" maddesi bulundu..Hatta onunlada kalmadı Delhi sağlık örgütünün yaptığı araştırmada normalinden 25 kat daha fazla olan tarım ilacı bulundu...Colada ne iş var tarım ilacını yalan..diyeceksiniz ama bu olay öyle azımsanacak direk yalan denilecek bir olay değil Hindistanda parlamentoya kdr taşınılmış bir olay..ve Coca Cola bu araştırmalar sonucunda buralardada yasaklandı..Peki Coca colanın yine yapılan bu araştırmalar sonucu pH değerinin 3.4. olduğunu ve bunların kemikleri eritmek için yeterli olduğunuda biliyorsunuzdur umarım..

Hadi bu yazılanların hepsini bıraktımm Delhi Üni.2001 yılında yapılan coca cola içme yarışmasında 8 litre Coca Cola içerek 1. olan kişinin 10 dk snra öldüğü haberinden bihaber değilsinizdir heralde...Ölme sebebi coca colada bulunan karbondioksit oranı..

Neyse arkadaşlar içersiniz içmessiniz beni ilgilendirmez..Ama kendimizi bi biz akıllıyız olarak görüpte hepsi yalandır demiyelim ;).Yukarıda adamlar araştırma yapmışlar ve yasaklamışlar..

Peki diyeceksinizki niye hala bu içecek bu kdr zararına karşı ülkemizde yasaklanmıyor diye..

Sanırım altta vereceğim alıntıdan bunun sebebini kolayca anlayacaksınız..

Roger Garaudy anlatıyor: “Epey zaman önce bir İslâm ülkesindeydim. Sudan’da idim. O zamanlar Hasan Turabi Sudan’ın ilham kaynağı idi. Bana soğuk içecekler ikram ediyordu ve arasında Coca Cola da vardı. Kendisine, ‘Affedersiniz Turabi, bunun burada bulunması beni çok şaşırttı’ dedim. Turabi bana, ‘Ben de sizin gibi düşünüyorum. Fakat Coca Cola’yı yasaklatmak istediğimde -coca cola özel bir şirketin ürünü olmasına rağmen-, Amerikan hükümeti bana, “Bunun ithalatını yasaklarsanız, araçlarınızın yedek parçaları size verilmeyecektir” tehdidinde bulundu’ dedi.”

kaynak :Amerikan Efsanesi - ABD’nin Dünyayı Yönetme Felsefesi, Roger Garaudy, Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları 2002

Sanırım anlaşıldı..:)

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Coca Cola A.B.D.'nin Ürünüdür..
Nescafe İse İsviçre'nin..

Bu ve Boykot Kampanyası Başlatılan Diğer Markalar Ülkemize Olduğu Gibi İsrail'e de Yatırım Yapıyorlar..

Çünkü İsrail Kârlı Yatırım Yapılabilecek Ender Ülkelerden Biri..

Kişi Başına Milli Geliri Neredeyse 15.000 $ Olan İsrail'e Müslümanların (Biz Türkler'in) Boykotunun Bir Fayda Vereceğini Sanmıyorum..

Ayrıca O Markalar Gibi Türk Firmaları da İsrail'e Yatırım Yapıyor..
Ülkemize Büyük Yatırımları Olan "Koç Ailesi"nin Yahudi Kökenli Olduğunu Unutmayalım..
Ülker, Kent, Turkcell Gibi Daha Tanınmış Birçok Markamız İsrail'e Yatırım Yapıyor..

Eee İş Başka, Dostluk Başka Diye Bir Söz Vardır..

Evet Coca Cola, Kârının Neredeyse Yarısını İsrail Ordusuna Bağışlıyor ve Bunu da Gizlemiyor..
Açıkça Söylüyor..
Çünkü Kurucusu Yahudi Asıllı..
İşte Burada da Milliyetçilik Devreye Giriyor..

Biz Nasıl Bosna Hersek Sırbistan'a Girmek İstediğinde Yardım Etmek İstersek, A.B.D. veya Coca Cola da İsrail'e Bu Yardımı Yapacaktır..

Ama Diğer Ürünler İsrail'e Yatırım Yapmak Zorundalar..
Eğer İsrail İzin Verse Aynı Markalar Filistin'e de Yatırım Yapar..
Ticaret Bunu Gerektirir..

Şahsen Söylüyorum Eğer Ürünüm İçin En Uygun Pazar İsrail de Olsa Yatırım Yaparım.. (Kimse Kusura Bakmasın..)

Noctivagant

Üye
yaklaşık 20 yıldırt adını sevdiğim için içtiğim cocacoladan yerli bir firma tarafından kola çıktı diye vazgececek dilim bu bir

iki ben yerli mal çıktıda böle oldu demedim. Bir soru sordum yerli bir firma ve bir arab ülkesi kola üretmeye başlamadan önce neden bu tür iddalar yoktu hiç bir yerde diye soru sordum.

Son 3-4 senedir bu böcek hikayesi var. Son 3-4 senedir cocacola israillilere para veriyor lafı var. Öncesinde neden yoktu neden kimse bir şeyler şölemiyorduda son 4 senedir ortaya çıktı.

coca cola en az 20 yıldır aynı karakterini kullanırken arapca öle bir anlama gelen kelime değilken bir anda o anlama gelen bir yazı oldu. Bir idda atılıyor tek tek çürütüyoruz ama çürütenlere şölenen tek şey siz cocacola savunucusumusunuz oluyor. Ben savunmuyorum eğer o iddalar gerçek olsaydı merek etmeğin bende tepki koyarım ama gerçek olmadığı belli

En az 20 yıldır göz önünde duran bir yazının yeni daha ne anlama geldiğinin tespit ediyorsan ya gözünde bir sorun var demektir ya anlamada sorlanıyorsun bir kelimenin ne anlama geldiğini de 20 yılda ancak anlamını çözüyorsun.

Ayrıca bu mevzunun çok tartışıldığı bir forumda bir üye ben din öğretmeniğim dediğiniz kelime ile coca cola'nın yazılışlarının birbiri ile uzaktan yakından alakası yok diye yazmıştı.

Ayrıca yazımda bir şey dedim o kısmı dikaktli okuyun.

Bir adam danimarkada beygamberimizi simgeliyen bir karikatür çizdiğinde tüm islam alemi olarak ayaklandık tepki koyduk. cocacola yazısının anlamı Muhammed yok Mehke yok anlamına geliyorsa gerçekten diyorumki bunun ne farkı var diğer olaydanki islam alemi bunda tepki koymuyor bunun mantıklı bir açıklaması varmı.

Ben mantıklı sorular soruyorum senin yazdığın cevap cocacolağı neden savunuyorsun oluyor şimdi senin verdiğin

hepsini bıraktımm Delhi Üni.2001 yılında yapılan coca cola içme yarışmasında 8 litre Coca Cola içerek 1. olan kişinin 10 dk snra öldüğü haberinden bihaber değilsinizdir heralde...Ölme sebebi coca colada bulunan karbondioksit oranı..

böle yazmışsın ya bunuda gülüyorum arkadaşım. aynı şekilde su içme yarışması yapıldığında su içende ölür.

Bu şölediğim gerçek bir şeydir. Durmadan sürekli bir şeyler yersen ve içersen ölürsün zaten. İçtiğin şeyin ne olduğunun önemi yok.

Ayrıca 8 litre bir şey içip ölüyorsan bu içtiğin şeyin sucu değil senin hatalarından kaynaklanır.

3.4 pH değeri kemikleri eritmez onuda ben şöleğim bu gün yediğimizbir çok besin ürününde 4 -4.5 üzerinde ph vardır. 3.4 ph öldürür lafını kim şölüyorsa sallamış.

Bu arada biraz belgesel kanallarını seyredin cocacola ile deneyler yaptılar. Tüm anlatılanlar uydurma çıktı. Eti eritir,dişleri çürütür diyorlardı test yaptılar.

Testte bir kapa kola koydular başka bir kabada midemizde doğal olarak bulunan mide asidinin bir benzerini oluşturup koydular. Sonuç

kola gömlek yakalarında oluşan lekeleri çıkardı, diş çürümedi, ete hiç bir şey olmadı.Bir kişiden sperm örneği almışlardı onun üzerinde test yaptılar kola azda olsa artış sayladı .

Mide asidi ise eti yumuşattı, diş çürüdü, sperm sayısında değişiklik olmadı.

Son olarak Fransa, Belçika ve Almanya da 6 sene önce bir çok insan zehirlenmişti cocacoladan şüphe edildi koladan farmülü istediler koka kola vermiyeceğini şöleğince yasak getirildi 3 gün sonra cocacola gizli kalacak şekilde bu ülkelere farmülü verdi. Belçikada cocacola üretip üretilen kolarla testler yapıldı. Test sonuçunda zehirlenmelerin cocacoladan kaynaklanmadığı tespit edilmiş. Ülkemizdeki kanallara yansımadı bu olay pek fazla ancak yabancı bir kanalda günlerce haberler yapıldı cocacola temiz çıktı o olaydan.

Kısaca sürekli iddalar atanlar var ispatla dediğinde nedense ispatlamaya çalışmak yerine hemen sana sen cola savunucusun diyorlar. Nedeni basit çünkü ellerinde delil yok.

Bir suçlama olduğunda önce suçlama yapan taraf ispatlamak zorundadır o ispatladıktan sonra suçlanan kendini savunur veya o ispat olan belgelerin gerçek olmadığına dahil elinde bulgu varsa onu gösterir.

Kola dişi çürütür,kemikleri eritir yok şunu yapar bunu yapar belge diye sorunca karşı tarafa susar.

Çok doktor görüyorum millete kola içmeğin şöle olur böle olur diyen soruyorsun öle hastan oldumu yada bildiğin vaka varmı diye adam kalıyor öle. Hep duyumlarla haraket ediyolar.

Ben yerli kolağı ilk çıktığı gün denedim yeri bıraktım çünkü tadı cocacolanın diet kolası ile aynıydı. Ben diet kola sevmem tadı öle olan kolağıda içmem. İçerken Boğazın yanıyormuş hissi vermiyen kolağı ben ne yapağım. O boğazı yakla hissi insanda bir rahatlama ve gevşeme duygusu yaratıyor cocacolanın dışındaki hiç bir kolada ben o tadıda ve duyguyuda alamadım.

O yüzden cocacola içiyorum. Şayet o tadı bozarlarsa içmem. Nadiren aldığım cocacolalar bazen iyi çıkmıyor o zamanda sitem ediyorum hatta 1 sene önce bir ara 1 ay boyunca aldığım kolaların yüzde %80 kötü çıkmıştı nedense o aralar böle devam ederse bırakırım içmeği diyede düşündüm sonra tekrar eski kadına döndü kola vazgeçtim cocacolağı içmeği bırakmaktan.

Kısaca bende marka saplantısı yok ben tadını ve verdiği duyguyu sevdiğim için içiyorum aynı tadı başka firma daha iyi şekilde versin onu içerim ama yok öle bir firma şu an için

Cocacola ile ilgili tek eleştirim olucak. Cocacolanın diet ürünleri tercih etmiyorum denlerede etmeğin diyorum. Çünkü normal kolada bulunmayan bir madde var diet kolada. O madde bir tatlandırıcı o tatlandırıcının insan bünyesine fazla alımını sonucunda kanser olma risk'i çok fazla.

O tatlandırıcı bildiğim kadarı ile piyasada satılmıyor şu an sadece diet kolada var.

Kısaca normal kolanın zararı yok diet olanın var

fow

fow

Üye
bıldıgım tek şey hiç bişe bılmedıgım eger bılseydım coca cola ıcmezdım...ısraıl ve yandaslarına lanet olsun...bole bılgılerıde bılmeyenlere sunun

sun_light

sun_light

Üye
farklı dusunceler olunce herkes hemen burda coca colanın savunuculugunu ustlendi, avukatlığını ustlenenler var galiba ??!!?!? seklinde yazılar cıkıyor. ama arkadaslar akıl mantık var, savunmak degil mantık uretmek bizimkisi. emek'in yazdıklarını da okuduktan sonra daha da guclendi dusuncelerim. tesekkurler

iremm

iremm

Üye
Öncelike şunu belirteyim yorumunuzda sürekli coca colanın anlamından arapça bilmem ne yazılışından söz etmişsiniz ben o konuya hiç değinmedim çünkü o konu hakkında yani arapça mıdır değil midir bilgim yok..

Diğer bir olay delil yok vs. demişsiniz sizce içerisinde hiçbir şüphe uyandıracak madde bulunmayan bir ürün niye bu kdr parlamentonlara kdr taşınsın niye Amerikanın milyonlarca ürünü içerisinden içerisinde birşey bulunmamasına rağmen ısrarla bu ürün hedef alınsın? Ülkelerin meclislerine kdr taşınıp üstelik eğer yapılanlar hakikaten doğru değilse ve sonucunda Amerikanın şikayeti söz konusuysa bu konu tehlikeli olmasına karşın gündemde olsun?

Diğer bir olay coca colanın zararsız olduğunu savunduğunuza (savunduğunuz diyorum çünkü savunuyorsunuz fikir üretmek fln değil sizin ki) inanamıyorum..Hatta bilimsel olarak kanıtlanmış olmasına rağmen bilmselliğin söz konusu olmadığını savunduğunuzada acayip bi şekilde şaşırıyorum..

Bakın..Coca Colanın içerisinde bulunan maddeler fosforik asit boya maddeleri şeker kafein vs.

Bu maddelerin yüksek oranda coca colanın içerisinde mevcut..Ve bu maddelerin yüksek oranda bulunması birçok zarar veriyor insan bedenine.. Bunu ben söylemiyorum yapılan araştırmalar sonucu böyle.. aşağıda alıntı yapıcam araştırma sonuçlarını.. nesnellik açısından bakın lütfen..

1-Fosforik asit: E338

Fosfor fazlalığı oluşunca vücudun kimyasal balans
mekanizması bu dengeyi sürdürebilmek için kemikteki kalsiyumun dışarı
çıkarılmasına yol açar. Neticede fosfor-kalsiyum fazlası vücuttan dışarıya
atılır ve geride gözenekli ve gittikçe zayıflayan bir kemik yapısı meydana
gelir.Böylece kemik kırılmaları olarak bilinen olaylar yaşanmaktadır

Kafein:

Kafeinli maddelerin kullanımının sonucunda karakteristik etkiler,
huzursuzluk, sinirlilik, heyecan, uykusuzluk, yüz kızarıklılığı, fazla idrar
ve sindirim şikâyetleri gibi rahatsızlıklardır

Kafein, sindirim sistemi ve kalp rahatsızlıklarının gelişmesine ve
ağırlaşmasına neden olabilir. Üst karın ağrıları, bazen peptik ülser ve
kanamalar oluşabilir. Ekstrem yüksek dozlarda ise ritim bozukluğu
eklenebilir, tansiyon düşer ve kan dolaşımı durabilir.

Boya Maddesi Karamel (E150):

Başta kola olmak üzere çeşitli meşrubat, şekerleme, kek ve bazı
hamur işlerinde boya maddesi olarak kullanılır.

Avustralya Hiperaktiv Çocukları Koruma Teşkilatı(HACSG)'na göre alerjik
bünyeli insanların kaçınmaları gerektiği ifade edilmektedir.

CO2 Gazı: E290 (Karbondioksit

Sağlığa zararlı bir gazdır. Meşrubatlarla aşırı miktarlarda alınması halinde
çeşitli rahatsızlıklara neden olur.kola ile beraber yüksek miktarlarda
alınan co2 gazı ani ölümlere sebep olur

Karmin: E120

Renklendirici; böceklerden elde edilir; kozmetiklerde, şampoanlarda, kırmızı
elma sularında, şekerlemelerde ve diğer gıdalarda kullanılır; hassas ve
asmatik bünyelerde alerjik reaksiyonlara sebeb olabilir.

Yukarıda bulunan maddelerin hepsi coca colada mevcut hemde normal miktarda değil normalinden çok daha fzla oranlarda..

Bunların yanında obeziteye sebep olduğunu bir zmnlar üretim yeri olan Amerika da bile yasaklandığını duymuşsunuzdur sanırım..Ayrıca kemik kırılmaları söz konusu..Kimden duydunuz acaba zararlarının olmadığını kemiklere? 360 kız çocuğuyla yapılan deneyde kemik kırlmalarına sebep olduğu anlaşıldı ve "Pediatri ve Adölesan Tıbbı" dergisinde bu açıkça yazıldı..Yine ABD nin New Orleans kentinde yapılan birçok konferansta kolanın zararlarından bahsedildi..Yine
Prof.Dr.Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı ÖğretimÜyesi Prof. Dr. Tümay Sözen kolanın zararlarından bahsetti.. birçok kere.. Bunlara rağmen eğer siz gidip uyduruk kanallarda yapılan deneyleri bana bak zararları yokmuş diye gösteriyorsanız ben sze hiç birşey demiyorum..Yine eğer Üniversitelerde zararları nsl insanın etkileneceği göz önüne alınıp yarışmalar yapılıyorsa ve hiç beklenmeyen bir ölüm gerçekleşiyorsa ve siz o kdr içen herkeste ölüm olur diyorsanız ben pess diyorum. Aynı miktarda su tüketen bir insanda kesinlikle ölüm meydana gelmez kesinlkle..Öyle saçma şey mi olur güldürmeyin insanı..

Yukarda yazdıklarım olayın sağlık açısından boyutuydu birde olayın manevi boyutu var İsraile kazancın gönderilmesi vs. içersiniz içmessiniz beni ilgilendirmez ama bu kdr zararı olan bir ürünü zararı yok hani delil diye dikte etmeye çalışırsanız orası beni ilgilendirir...

Neyse bu konu hakkındaki son yorumum...İçen içer içmeyen içmez.Kimseye illaki iç veya içme deme gibi bi hakkım yok..İnsanların kişisel tercihi sizin gibi tadından dolayı içen olur vs. den dolayı içen olur problem değil..Ama bu kdr zararına karşı zararsız olduğunu savunan yorumlardan dolayı yazma gereği duydum..Neyse herkese iyi forumlar..:)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Konuda Coca-Cola firmasının menşei soruluyordu :)
Konu nerden nereye gelmiş...
Kimse kusura bakmasın, İsrail'e verdiği destek konusunda -mış ile -muş tan öteye geçen bir yorum yok.

Zarar konusunda da bir şey söylemedim ben.
Susuzken iyi gidiyor meret ama çay-kola-kahve 3lüsünden hoşlanmıyorum.

Mesela bu sabah güne 600 gram kendi sıktığım greyfurt suyuyla başlamıştım...
Boğazınızın yanmasını istiyorsanız onu deneyin :ehe
Hem c vitamini deposu, grip olmuyorum be :kop:

Coca-Cola hakkındaki "komik" bazı karalamlar hususunda ise emek6630 arkadaşımı destekliyorum!..
O markalara vereceğim parayı yakarım daha iyi. Kime gittiğini de araştırın o paraların araştırmacı arkadaşlar... :gul:

Bu arada bir dipnot Coca-Cola 20-30 değil yaklaşık 130 yıldır aynı alamet-i fârikayı kullanmaktadır :)

sublieutenant

sublieutenant

Üye
Herşey bir yana, ben coca cola içiyorum..
Sadece cocacola değil tabii, tüm gazlı içecekleri... (marketlerin hariç:ehe)
bu dünyaya bir kere geliyorum.. Hayat benim hayatım... Yasaklarla nereye kadar?:lol

delimakina

Üye
2006'da okumustum bi gazetede. Coca-cola CEO'su karının tümünü Israil ordusuna bağışlandığını belirtmişti.

Coca-cola, bazen savaş (Rammstein-America)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
2006'da okumustum bi gazetede. Coca-cola CEO'su karının tümünü Israil ordusuna bağışlandığını belirtmişti.

i don't sing my mothers tongue :ehe

Ama o şarkı Coca-Cola'ya değil Amerika'ya hitabediyor...

sun_light

sun_light

Üye

ben bununla ilgili hiçbir kaynak bulamadım hatırlıyo musun hangi gazete oldugunu acaba?

ince_memed

Üye
ikiside yahudi malı hangisi olursa olsun sonuçta yahudi malı parayı yahudiler kazanıyor

brother_24

Üye

Cochineal; Kanarya adalarında ve Meksikada yaşayan bir böcektir. Doğal ortamında çoğaldığı gibi kültürel olarak da yetiştirilmektedir..

Kaktüs bitkisine kene gibi yapışarak hayatını sürdürür..

Bir Cochineal böceği tarlası...

Bu böcekler ve larvaları Meksikalı köylüler tarafından toplanır..

Pazarlama aşamasındaki cochineal..

Cochineal kurutulmuş hali..

Gece Yağmuru
17-10-2006, 08:59

Köylüler kendi ihtiyaçları için Azteklerden kalma klasik yöntemlerle böceğin özütünden dünyanın en güzel renklerinden biri olan “carmine”i üretirler..

Aztekler ve latinler böcekten elde edilen bu boyayı ip boyamada kullanırlar..

Carmine pigmenti..

Aslında bu böceğe ve renge yabancı sayılmayız.Pek aşinayız...Susadıkça aç bir cola...İster coca cola ister cola turka..

Önce Hindistan yüksek mahkemesi coca-colanın sağlığa zaralı olduğu gerekçesi ile yasaklanması yönünde bir adım attı. Arkasından Letonyada ilköğretim okullarında coca cola ve pepsi yasaklandı. Geçenlerde Ukrayna’da bazı okullarda ve ingilterede bir okulda yasaklandı. Yakın zamanda İstanbul gösteri sanatları merkezi’nde yasaklandı..

Tevrat ve Talmut’ta geçtiği gibi domuz ve böcekler ile onlardan elde edilen gıdalar yahudiler için de haramdır..

delimakina

Üye
6 gündür sigara içmiyorum bıraktım. uzun zamandır bilgisayarın yanında COLA yok PINAR ŞEFTALİ suyu var 1 litre :D Israil veya Amerika malı değil Eskişehir organize sanayide üretiliomus :D var mı sağlıklı yaşam gibisi ya. Sizi bağımlı yapan tüm yiyecek ve içeceklerden sakının.