Çin malı H3000 Android telefon imei değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

tbuluttekin

tbuluttekin

Üye
    Konu Sahibi
Çin malı H3000 Android telefon imei değiştirme
Çinden aldığım H3000 model 2.2 android işlemcili telefonum maalesef kullanıma kapandı.
Bi internet sitesinden seri port bağlantı kablosu da aldım ama henüz imei nolarını değiştiremedim.
Konu ile ilgili bilgisi deneyimi olan arkadaşlardan acil yardım rica ediyorum..

tbuluttekin

tbuluttekin

Üye
    Konu Sahibi
Usta ilgili dosyayı indirdim. Bağlantıları yaptım..
fakat immei numarası okutmak istediğimde "disable sleeping mode fail" veriyor...
Başarılı olamadım :(

kol@j

kol@j

Üye
imei1 seçeneğine getir ve start yap
çıkan pencereye numarayı yazıp ezberden bir uygula hele

tbuluttekin

tbuluttekin

Üye
    Konu Sahibi
bekliyor ve aynı uyarıyı veriyor..
telefon ayarlarına bakıyorum bağlanılabilirdurumda...
lütfen yardım ...

kol@j

kol@j

Üye
bluetooth ftp ayarlarını tam kontrol yaptın mı?
onu bir kontrol et.
ayrıca blue tooth bağlantılarını
COM...
COM...
diye çift gördün mü?

kılavuzdaki tüm adımları yaptıysan
sorun olmaması lazım...

eğer sorun çıkıyorsa usb bağlantı yapınca
COM bağlantısını seçerek
programı uygula
eğer COM olarak görmezse driver lazım gelebilir.

gerekli bağlantılar

http://www.maxicep.com/cin-uretimi-...-dan-imei-atma-pc-suvit-setuplu-6-457529.html

son nokta
http://www.maxicep.com/cin-mali-tel...iz-icin-sorularinizi-yanitliyorum-227687.html

----------Eklendi @ 13:41:29 ---------- Yazıldı @ 13:40:19 ----------

driver için başka bir bağlantı
http://www.maxicep.com/cin-uretimi-...urulumlu-china-phone-suite-driver-161152.html

tbuluttekin

tbuluttekin

Üye
    Konu Sahibi
telefonla bilgisayarbluetooth bağlantısında sadece 1 tane com bağlantı noktası çıkıyor. gelen o da...
giden com bağlantısı yok...
ne yapmam lazım?

kol@j

kol@j

Üye
işte mesele o
çift COM bağlantısı olmalı...

bize lazım olan COM o göstermediği COM

telefonu ona göre dizayn etmişler.
ona uygun bir yazılımla güncellenmesi lazım

ya da benden daha donanımlı bir telefoncu bulman lazım...

ama ben ilk defa android telefon müracaatı alıyorum..

Kolay gelsin...

tbuluttekin

tbuluttekin

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim... anlaşılan daha donanımlı bi telefoncu yok....!
yazılımı nasıl güncelleyeb,lirz????
nasıl bulcaz bu gerekli com'u?

fenerup

Üye
Android telefonlarda java telefonlar gibi iemi değiştiremezsin java telefonlarda rom olayı yok androidlerde var ve linux tabanlı bu yazılım seri kablo diyorlar genelde var diye sende aldım demişsin ama ya beceremedin yada olayı bilmiyorsun benimde elimde şuanda G9 ve A2000 android telefonlar var G9 kapandı A2000 kapanır diye daha hat bile takmadım bende G9 açmak için uğraşıyorum açık ve net diyorum sağdan soldan bulduğun programlarla android telefonlara iemi atamazsın uğraşma boşa yada en güzeli yurtdışından gelmiş birini bulacaksın 1 ayı doldurmaması gerek tabi kendi hattını onun üzerine geçireceksin telefonu açtıracaksın tek iemi için tabi bu ( not pasportla açtırırsan sadece açtırdığın hatla kullanabilirsin o telefonu )

----------Eklendi @ 13:59:10 ---------- Yazıldı @ 13:49:39 ----------

hee birde applanet.net marketin çalışır halini bi bulursan orada "imei check" diye arat telefon üzerinden kur bi dene belki işe yarar ben deneyemedim halen imei check ile değiştirebilirsiniz diye söylentiler var sağda solda

tbuluttekin

tbuluttekin

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar,
H3000 android 2.2 MTK6516 telefonumun sim konusu çözüldü. Artık kullanabiliyorum hatta 2 simi de birlikte :D
Kuzenimin sınıf arkadaşı konuyu çözmüş. 100TL.'ye hiçbir parça değiştirmeden ve sorunsuz halletmiş..
Yöntem nedir bilmiyorum ama öğrenmeye çalışacağım.
Saygılarımla.

fenerup

Üye
Arkadaşlar,
H3000 android 2.2 MTK6516 telefonumun sim konusu çözüldü. Artık kullanabiliyorum hatta 2 simi de birlikte :D
Kuzenimin sınıf arkadaşı konuyu çözmüş. 100TL.'ye hiçbir parça değiştirmeden ve sorunsuz halletmiş..
Yöntem nedir bilmiyorum ama öğrenmeye çalışacağım.
Saygılarımla.

güzel konuyu nasıl çözdüklerinide öğrenirsen bizimle paylaşırsan seviniriz dostum ayrıca 100 tl verdikten sonra bir anlamı yok yapan yerler çok maksat para vermeden birşeyleri çözebilmek

sontur

Üye
arkadaşlar size bişey söylicem şaşrıcaksınız adamlar kablosuz yapıyorlar android imei işlemini.Şaşılacak bi durum kablo felan fasa fiso..

fenerup

Üye
arkadaşlar size bişey söylicem şaşrıcaksınız adamlar kablosuz yapıyorlar android imei işlemini.Şaşılacak bi durum kablo felan fasa fiso..

nasıl yapıldığınıda anlat o zaman burda demekle olmuyor

yasinacar

Üye
Arkadaşlar Ankarada yım Androidler için IMEI işini yapıyorum 50TL ye çözerim bana tel açın yeter 0544 bu alan kodu 871 - 08 - 77

sontur

Üye
Gerekli imei dosyasını bulup içerisinden imesini yazıyorsunuz olay bu şekilde oluyor.Yaptırmak isteyen ulaşır:)

----------Eklendi @ 03:12:43 ---------- Yazıldı @ 03:10:17 ----------

Arkadaşım pandawillforum sitesine üye ol senin derdinin dermanı orda ama çok dikkatli ol tamamen telefonu göçertebilirsinde yalnış bişi yaparsan yapamazsan yolla hallediveriyim.

mesalexxx

Üye
yapabilen varsa yazsın lütfen
android 2.2 değişmnesi lazım ?

cskinq9

cskinq9

Üye
para. paranın değeri arttı insanın DEĞERİ BATTI..

ugurozbayrak

Üye
bana sat kardeş...

Üst Alt