Çin Malı Bazı Telefonlar Toplanacakmış.

Sponsorlu Bağlantılar

alusta

Üye
    Konu Sahibi
Çin Malı Bazı Telefonlar Toplanacakmış.
Çift sim kartlı telefonlar toplatılıyor Çift sim kartlı telefonlar toplatılıyor Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, piyasada satılan 8 çift sim kartlı cep telefonunun teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını tespit ettiklerini bildirerek, kısa sürede adlarını açıklayacakları bu ürünlerin iade edilebileceğini ve toplatılacağını kaydetti. Çift sim kartlı telefonların son dönemde çok yaygınlaştığını ve pazar paylarının yüzde 15'e ulaştığını ifade eden Acarer, sektörde 53 markaya ait 70 çift sim kartlı telefon modeli bulunduğunu söyledi. Teknik Düzenleme Daire Başkanlığı bünyesindeki “Piyasa Gözetim ve Denetim Laboratuvarı”nda yapılan testlerle telefonlardaki teknik değerlerin kontrol edildiğini bildiren Acarer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yaklaşık 2 ayda 13 çift sim kartlı telefonun testi yapıldı. Diğerlerininki de devam ediyor. Ancak piyasadaki 1,2 milyon çift sim kartlı telefon modelinden 800 bini bu 13 modelden. Bu da pazarın yüzde 60'ı ediyor. Bunların 8'inin teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını tespit ettik. 4 tanesinde de sorun var. Bir tanesi ise yapılan uyarı ile uygun hale geldi. Ürünlerimiz Avrupa Birliği standartlarına uygun olmalıdır. İthal edilen bu ürünler, Avrupa Birliği standartlarına uygun değil. Baz istasyonları sağlık açısından tartışılıyor ama üzerinizde taşıdığınız telefonları kafanıza dayıyorsunuz. Bunların standartlara uygun olmaması durumunda sağlık açısından önemli etkileri olur." Mevzuata göre, bu ürünlerin marka ve modellerini 2 ulusal kanal ve gazete aracılığıyla duyurmaları gerektiğini belirten Acarer, uygunsuzluk tespit edilen ürünleri ithalatçılarına da bildireceklerini söyledi. Testleri yapılan ürünlerin istenilen standartları sağlamadığına ilişkin ilanın ardından hem ürünün ithalatının yasaklanacağını hem de bu ürünleri kullanan tüketicilere iade hakkı doğacağını kaydeden Acarer, diğer çift sim kartlı telefonların da aynı laboratuvarda inceleneceğini belirtti. “RİSKLİ ÜRÜN, MARKA VE ÜLKELER BELİRLENECEK” Acarer, çift sim kartlı telefon piyasasının kalite yerine rant ağırlıklı olduğunu belirterek, “Vatandaş ürün alırken teknik özellikleri sorgulamalı. Tüketiciler faturanın yanı sıra teknik özelliklerine de bakmalı. Biz bu firmaları ilan edince tüketici gidip ürünü iade edebilecek fakat sağlık açısından zarar görebilir” diye konuştu. Test sonucunda teknik özellikleri standartlara uygun olmayan ürünleri belirleyerek sektör için “riskli ülke, riskli ürün ve riskli markaları” tespit edeceklerini kaydeden Acarer, bunları da AB üyesi ülkelerde uygulandığı gibi Dış Ticaret müsteşarlığına bildireceklerini söyledi. Alıntı ,hürriyet g.

a1i

Üye
İyi benimki çin malı hemen satayım 120 ytl resimdeki telefon

DOGUS59

Üye
İŞTE BUDUR.BURADA SÜREKLİ MÜCADELE VERDİK....HAKLI OLDUĞUMUZ ORTAYA ÇIKTI....TELEMİNİKASYON KURULU DA DİYORKİ STANDARLARA UYMUYOR...BU NEDEMEK.....MALZEME KALİTESİZ....İMEİ KAÇAK...SAR YÜKSEK......BEN BURADA SÜREKLİ BU KONUDA BÜYÜK HARFLERLE YAZDIMKİ YURDUM İNSANI ANLASIN MAĞDUR OLMASIN DİYE ....AMA HEP BANA YÜKLENDİLER...SONUNDA GERCEK ORTAYA ÇIKTI..
ŞİMDİ İKİNCİ GERÇEK GELİYOR SIKI DURUN.....
GİTTİ GİDİYOR....GİTTİGİDİYRRR DAN KAÇAK MAL ALANLAR ŞİMDİ KOŞUN ALDIĞINIZ SATICILARI ARAMAYA ......ARAYIN ARAYIN....BELKİ BULURSUNUZ..... ALMAYIN ALMAYIN DİYE BANGIR BANGIR BAĞIRDIK.......BAKALIM O MAL ALDIĞINIZ SATICILAR ŞİMDİ SİZİ TANIYACAKLARMI?????????????
GARANTİLİ SİTELERDEN ALANLAR PARASINI ALACAKLAR....HANİ 100 YTL FAZLA VERMİŞLERDİ.YA.....ONLAR KURTARACAKLAR....
NE OLDU??????? GENÇLERİN 200-300YTL LERİ UÇTUUUUUUU.GİTTİİİİİİİİ.
GEÇMİŞ OLSUN DEMEK HAKKINI KENDİMDE GÖRÜYORUM........
BU YAZIYI BİLEREK BÜYÜK YADIM....İBRET OLSUN DİYE.SEVGİLER....

ANYCAAL

Üye
Doğuş59 nickli arkadaş çok doğru yazmış ama....Büyük harf kullanmış....hata etmiş....Zahid12 arkadaş yukarıda doğuş59 nickli arkadaşımızın yazdığı konunun içeriğine yanıt verde gercekler ortaya çıksın........Bu telefonların durumları bu sitede yazılırken hep savunmduğunu okuyordum...Şimdi bu konuda da bize bilgi verirmisin...Senin bu konudaki bilginden yararlanmak istiyoruz.....garantisiz ve kaçak mal alanlar bu durumda ne yapacaklar..Yasal alanların paraları telefonları ve faturaları alınıp geri verilecekmiş...kaçak alanlar şimdi ne yapacaklar acaba gercekden bilmiyorum.Onlar adına da üzülüyorum.....Ah keşke biraz daha para verip garantili alsalardıda 200-300 ytl leri uçup gitmeseydi.........Açaba bu kaçak malları alanlar şimdi satıcıları nereden bulacaklar onu da ayrıca merak ediyorum...Herkese sevgiler..siz siz olun kaçak ve faturasız mal almayın...

zahid12

zahid12

Üye
Doğuş59 nickli arkadaş çok doğru yazmış ama....Büyük harf kullanmış....hata etmiş....Zahid12 arkadaş yukarıda doğuş59 nickli arkadaşımızın yazdığı konunun içeriğine yanıt verde gercekler ortaya çıksın........Bu telefonların durumları bu sitede yazılırken hep savunmduğunu okuyordum...Şimdi bu konuda da bize bilgi verirmisin...Senin bu konudaki bilginden yararlanmak istiyoruz.....garantisiz ve kaçak mal alanlar bu durumda ne yapacaklar..Yasal alanların paraları telefonları ve faturaları alınıp geri verilecekmiş...kaçak alanlar şimdi ne yapacaklar acaba gercekden bilmiyorum.Onlar adına da üzülüyorum.....Ah keşke biraz daha para verip garantili alsalardıda 200-300 ytl leri uçup gitmeseydi.........Açaba bu kaçak malları alanlar şimdi satıcıları nereden bulacaklar onu da ayrıca merak ediyorum...Herkese sevgiler..siz siz olun kaçak ve faturasız mal almayın...

merak etme ben bir yolunu bulur vermem telefonumu tüm dünyada zararlı o kadar şey varken bula bula bunumu buldular yazık:@:vur

şu yazıyı bir okuyun:
Teknoloji ürünlerinin neredeyse tamamı elektrikle çalışmaktadır. Elektrikle çalışan her alet bir elektromanyetik alan oluşturur. İnsan beyninin de kendine ait bir elektromanyetik alanı vardır. Çünkü sinirler nöronlar aracılığıyla elektriksel uyarıları beynin çeşitli yerlerine ulaştırarak çalışırlar. Bu nedenle günlük hayatta kullandığımız her elektrikli cihaz mutlaka bizi olumsuz etkilerler. Örneğin cep telefonu ile bize en az zarar verecek şekildeki konuşma süresi doktorlarca günlük azami 5dk olarak açıklanmıştır. Tabiki bu 5dk süresince telefonun yaydığı elektromanyetik dalga miktarı maksimum seviyesine çıkar ve insanın beyin ısısının artmasına neden olur. Beyindeki bu manyetik düzensizlik, uzun vadede beyin hücrelerinin ölmesine ve özellikle kulaktaki birtakım organların görevini yitirmesine yol açmaktadır. Bu da duyu kaybı ve denge bozuklukları gibi etkilere neden olabilmektedir.
Elektromanyetik alan konusunda en çarpıcı ve tehlikeli örnek olarak cep telefonunu verdik. Fakat günlük yaşamımızda kullandığımız bluetooth cihazlar, kablosuz ürünler(modemler, fareler, klavyeler, oyun kumandaları vs.), televizyonlar, crt ve lcd monitörler gibi birçok alet oluşturdukları manyetik alan miktarlarına göre insan vücudunu ve kimyasını olumsuz etkilemektedir.
Benzer şekilde yüksek gerilim hatları yakınındaki evlerde yaşayan çocuklarda Amerikan Bilimler Akademisi tarafından yapılan incelemeye göre lösemi görülme riskinin diğerlerine göre 1.5 katı fazla olduğu tespit edilmiştir. Yapılan epidemiyolojik çalışmalar yüksek gerilim hatları ve elektrikli aletlerin kanser riskini artırdığını göstermektedir. 0-300 Hz frekanslı alanlardan iletkenlik özellikleri nedeniyle en çok etkilenen dokular beyin sıvısı ve kan, ikincil derecede etkilenen dokular ise göz, göz sıvısı, troid, kas, gastrointestinal sistem, prostat ve testis dokuları olarak açıklanmıştır. Yani gün içinde teknolojiden yararlandığımız ölçüde giderek artan oranlarda zarar görmekteyiz.
Baz istasyonlarına veya büyük çanak antenlere yakın yerler de manyetik kirlenmenin fazla olduğu bölgelerdir.
Bu nedenle teknolojiyi mümkün olduğunca ve sadece olmazsa olmaz önemdeki ihtiyaçlarımız için kullanıp, özellikle cep telefonu görüşmelerimizi kısa tutmaya ve cihazı mümkün olduğunca vücudumuzdan uzakta bulundurmaya özen gösterelim.

Bu sadece çin malı için değil bütünnnnn telefonlar için geçerli:box:ehe:yuru

ANYCAAL

Üye
Ama hiç birini kafamıza götürüp tutmuyoruz...genellemeyi bırakda sen şu telefon konusuna gercekden bir yanıt ver istersen zahid12 arkadaş

zahid12

zahid12

Üye
Toplatılabilir böyle bir karar almışlar amenna saygımız sonsuz ama bence hakkından gelemezler

bidibidi12

bidibidi12

Üye
cüretler uçtu telefonlar elinizde kaldı gibi bir durum yok sorunlu olan telefonları firmalar cretsiz olarak değiştirecekler arkadaşlar...Araştırmanın sonucu açıklandığında teknik servis ile konuşup bilgi alırsınız...

OlmazOlmazDeme

Üye
ay bencede yani ne kadar saçma konuşuyosunuz kimden nası toplıcaklar bu telefonları ? toplasalar bile firmalar yenileriyle ücretsiz değiştirmek zorunda! ayrıca tüm çin malı teller için söylemeyiolar

TAŞ

Üye
Toplamayacaklar....Satışını engelleyecekler....Ve de operatörleri sıkı denetleyim...konuşmaya kapatacaklar...Kimsenin elinden almazlar korkmayın....Tv izlersiniz ,mp3 dinlersiniz artık yüksek sesle..

zahid12

zahid12

Üye
Toplamayacaklar....Satışını engelleyecekler....Ve de operatörleri sıkı denetleyim...konuşmaya kapatacaklar...Kimsenin elinden almazlar korkmayın....Tv izlersiniz ,mp3 dinlersiniz artık yüksek sesle..
dediğin doğruysa zaten ben bu telefonu tv izlemek ve mp3 dinlemek için aldım çok güzel bir atılım dediğin doğruysa helal olsun adamlara satış engellenirse değeri artar telefonların niye çünkü gençlerin hepsinde yok herkes birbirinden alıp satacak.zaten konuşmayı ben nokia 2626yla yapıyorum diğer özelliklerin için anycool

özetle şu ki dediğin doğruysa süper bişey olur

TAŞ

Üye
Hayırlı televizyon seyretmeler ve mp 3 dinlemeler...Kardeşim kendinizi okadar kasacağınıza gidip bir mp üç alsaydınız olmazmıydı...Çin malları ile ilgili yazdığınız hiç bir şey doğru değil..hepsi yanlış bilgiler...forumu okuyanların takdirine bırakıyorum..bu telefonlar hakkındaki yorumlarınızı.

zahid12

zahid12

Üye
Hayırlı televizyon seyretmeler ve mp 3 dinlemeler...Kardeşim kendinizi okadar kasacağınıza gidip bir mp üç alsaydınız olmazmıydı...Çin malları ile ilgili yazdığınız hiç bir şey doğru değil..hepsi yanlış bilgiler...forumu okuyanların takdirine bırakıyorum..bu telefonlar hakkındaki yorumlarınızı.
mp3de tv izlemessin bunuda söyliyim ve mp3 artık tarihe karışacak hep aynı şarkıları dinle sıkılyıo insan ben bu telefonda tv ve rtadyo özelliğini kullanıyorum

TAŞ

Üye
bu telefonların kapaklarını açıp bir bakın içindeki kaliteyi daha iyi anlarsınız.bütün malzemeler leğimli tamiratıda çok zor leğilleri sök aç..tekrar leğimle.....uzun iş

zahid12

zahid12

Üye
bu telefonların kapaklarını açıp bir bakın içindeki kaliteyi daha iyi anlarsınız.bütün malzemeler leğimli tamiratıda çok zor leğilleri sök aç..tekrar leğimle.....uzun iş
tamiri biz yapmıyoz telefoncular yapıyor çin malı telefonun içinin açacak kadar ***** değilim

Odysseus

Odysseus

Üye
beyler sıktınız ama ya resmen atışmaya dönüştürdünüz bu işi. ne biçi iş anlamadım ki yazıda çift simli teleonlar toplatılacak diyor siz bütün çin mallarını ele alıyorsunuz. ne biçim bir yargılamadır bu ya. hayret birşey. almayın çift simli telefon bu kadar basit. biz size yırtınıyoruz burada çift simli almayın kaçak mal almayın tek simli gerçek çin malı distribütörlerin getirdiği ürünleri alın hem garantide problem yaşamazsınız hemde çıkıp bu kadar mesaj kalabalığı yaparak binlerce liralık kuyruk acınızı bastırmaya çalışmazsınız.

OlmazOlmazDeme

Üye
beyler sıktınız ama ya resmen atışmaya dönüştürdünüz bu işi. ne biçi iş anlamadım ki yazıda çift simli teleonlar toplatılacak diyor siz bütün çin mallarını ele alıyorsunuz. ne biçim bir yargılamadır bu ya. hayret birşey. almayın çift simli telefon bu kadar basit. biz size yırtınıyoruz burada çift simli almayın kaçak mal almayın tek simli gerçek çin malı distribütörlerin getirdiği ürünleri alın hem garantide problem yaşamazsınız hemde çıkıp bu kadar mesaj kalabalığı yaparak binlerce liralık kuyruk acınızı bastırmaya çalışmazsınız.

katılıyorum :oke:

Odysseus

Odysseus

Üye

Kimse onlara kaçak telefon alın demiyor. Kendi ağzınla soruna yanıt vermişsin faturalı olanlar geri alınacak. Ayrıca burada bir hata yapıyorsunuz. Çin malları toplanacak demiyor. Çift sim kartlılar toplanacak diyor. Neden elinize bir konu almışsınız yoğurup duruyorsunuz anlamıyorum. Memleket meselesi yaptınız bunu. Biraz bilinçli yorum yapın lütfen. Çin malları değil çift hatlı kaçak telefonlar toplanacak. Benim Trident'im 9 aylık gayet sorunsuz bir şekilde çalışma hayatına devam ediyor. Tek sorunumuz java uygulamaları. Ona da muhakkak bir firmware güncellemesi gelecektir. Ama sözüne katılıyorum. Siz siz olun kaçak ve faturasız mal almayın. Bu arada Doğuş arkadaşa da geçmiş olsun BAN'dan kurtulmuş ama yenisi gelir yakında.

fantastik58

Üye
yha biras sacma geldi bana neden derseniz peki kim nasıl topayacak bu telefonları iyide TÜRKİYEDE her yerde yayıldı bu telefonlar bende kullanıyorum matsu t828 cok guzel memnunum hıc bır sorunda yoktur suna bız kullanmasını bılmıyene soylersek ıyı olur ;)

Üst Alt