Çikolata öpüşmekten dört kat daha zevkli

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karides

Üye
    Konu Sahibi
Çikolata öpüşmekten dört kat daha zevkli
Middlesex üniversitesinin çiftler üzerinde yaptığı araştırmaya göre, çikolata ağızda erirken alınan zevk, öpüşmenin verdiği zevkin tam dört katı. Ananova internet sitesindeki habere göre, çikolata kalp atışlarını iki katına çıkarıyor ve beyinde heyecan dalgası yaratıyor.

Middlesex üniversitesinden David Lewis, sonucun kendilerini şaşırttığını belirterek “Uyarıcı maddeler içerdiği için çikolatanın kalp atışlarını artırmasını bekliyorduk, ancak bu sürenin uzunluğu ve beyindeki güçlü etki şaşırtıcıyı” dedi.

Araştırmada, çikolatanın ağızda eridiği anda yarattığı etkiyi saptamak amacıyla, kalp ve beyindeki hareketleri izlemek için gönüllüler bazı cihazlara bağlandı.

Araştırma sonucunda, çikolata yemenin beyni öpüşmeye göre daha aktif hale getirdiği, kalp atışlarının dakikada 60’tan 140’lara kadar çıktığı belirlendi.

Kaynak : AA

D3N1Z

D3N1Z

Üye
pff =) yok ya daha neler...bende oyle bi sey olmuyor kalbim 140'a cikmiyor atislari galiba ciksa haberim olur opusmek daha zevkli cikolata sevmedigimden olabilir

omayra

Üye
Çikolata çok güzeldir :) Hele antep fıstıklısı ya da bademlisine bayılırım. Ama ekmek kadayıflı dondurma süper bir lezzet! Kalp atışlarım sanırım 140'a çıkıyordur ekmek kadayıflı dondurma yerken :) Nasıl bir gıda mühendisliği harikasıdır o yaaa!! Ama sıralama yapmayım şimdi çikolata mı öpüşmek mi diye.. Uzmanlar öyle diyorsa vardır bir bildikleri! Bilime saygı :spr :D

__Midas__

__Midas__

Üye
öpüşmek daa güsel :)

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Yok daha neler :)

jöly

Üye
ilginç bir haber...uzmanlar haklı mı bilemem...:)

cllgr

cllgr

Üye
ne kadar bilimseldir tartışılır ama sacma bişey.herkezin zevki başkadır bunun kalp atışıyla ne alakası var anlamadım.insanı köpek kovalayıncada kalp atışları tavana vurur,şimdi bu daha zevklimi diyecegiz.ayrıca çikolata yerken kalp atışlarımın arttıgını hiç gözlemlemedim.adamların işi gücü yok bunlarıda araştırma diye sunuyorlar.daha yararlı şeylerle ugraşsınlar bence.

delimakina

Üye
çirkin bi prof heralde öpüşemediğinden böle şeyler buluo ^.^ ilginç

Exalans

Exalans

Üye
öpüşmeyi tercih ederim :ıslık

pskolojik maynağ

pskolojik maynağ

Üye
+100:utan

tofy

Üye
çikolatanın mutluluk hormonu olduğunu biliyordum da bunu bilmiyordum :blink:

_aLTaN_

_aLTaN_

Üye
ben şahsen test ettim we kesinlikle yalan opusmek cok daha zevkli =))))

Nazy

Nazy

Üye
bence öpüşmek 10 kat daha güzel.

*Çikolata yemek derken Esmer kızlardan bahsediyolarsa doğru olabilir

_Berker_

_Berker_

Üye
ağzımıza bi parca cikolata atıp opüssek yuksek tansiyondan gidermiyiz acaba?????

POWER

POWER

Üye
Esmerleri sewmem zevk meselesi tabi...

kurt bey

kurt bey

Üye
millet küresel ısınma diyo sonumuz yaklaşıyo diyo. bu bilim adamıda araştıcak başka bişi bulamadıda bunumu bilimsel gereçek die sunuyo ortaya :p

öpüşmek ayrı şey çikolata ayrı şey alla alla bilim adamları artık ne araştıracaklarını şaşırdılar heralde:ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...