Silindi...

Sponsorlu Bağlantılar

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Silindi...

Çok Önemli Not : Cihazınıza Rom Atma İşlemi Yapıldığından Her Türlü Verilerinizin Yedeğini Almayı Unutmayın !

arkadaşlar bu durumla genelde root-rom işleriyle uğraşanlar karşılaşıyor ve telefonlarını odin haricinde hiçbir şekilde güncelleyemiyorlar,bu durum benimde başıma geldi ve biraz kurcalayınca şöyle bir çözüm yoluna ulaştım :

Ben telefonumu Almanya'dan Satın Aldırdım satın alanlar bilememişler telefonu Vodafone'dan almışlar ve içinde Alman Vodafone'una ait bir sürü ıvır zıvır mevcuttu bende Türkiye'ye geldiğinde resmi 4.0.4'ü Sammobile den indirdim Sağolsun Süleyman(Türe) arkadaşımız bana yardım etti ve 4.0.4 ü kurduk fakat jelly bean geldiğinde her telefonda güncelleme olmasına rağmen o güncelleme benim telefonumda gözükmedi bende bunun üzerine telefonumu kies'e bağladım aynı şekilde Cihazınız,Kies aracılığıyla yazılım yükseltmesini desteklemiyor yazısıyla karşılaştım ve bende resmi 4.1.1 JB romunu Sammobile'den indirip yükledim fakat kies'e 4.1.1'de bağladığımda aynı şekilde Kies aracılığıyla yazılım yükseltmesini desteklemiyor yazısıyla karşılaştım bu sefer odin modunu kontrol ettim herşey normal gözüküyordu fakat kies yine aynı hatayı veriyordu

yaptığımda telefonum hiçbir şekilde tepki vermedi bende kodun tepki vermemesinin 4.1.1 olduğundan olabileceğini düşünerekten odin üzerinden 4.0.4'ü tekrardan kurdum ve *#272*imei numarası# işlemini tekrarladım bu sefer kod açıldı ve dil menüsü geldi oradan TUR'u seçtim ve INSTALL'a bastım telefon yeniden başladı ve bu sefer yazılım güncellemesini kies üzerinden 4.1.2'ye yükselttim umarım bu bilgiler işinize yarar :)

Bu işlem Bittikten Sonra Cihazınız Türkiye'den Alınmış Yeni Samsung Android Cihazınız Gibi Olacaktır,Dolayısıyla Cihazınız Tekrar Garanti Kapsamına Girecektir(eğer sayaç artmadıysa,arttıysa bunun forumda çözümü var) ve Cihazınızı Kies Görecektir Eğer Halan Daha Görmüyorsa Sorun Bilgisayarınızda,Kies'te veya veri kablonuz da olabilir !

Bütün İşlemler Bittikten Sonra Wipe Data ve Wipe Cache işlemlerini yapmanızı şiddetle tavsiye ederim,yoksa performans kaybı yaşayabilirsiniz çünkü eski sürüm verileriyle yeni sürüm verileri çakışabilir...

Teşekkür için bir beğeniyi hor görmeyin !,Beğeni Parayla Değil Size Birşey Kaybettirmez.Lütfen Emeğe Saygı ! ! !

Android 4.0'dan sonra bu yöntem çalışmamaktadır bunun için cihazınıza önce Android 4.0'ı kurun bu yöntemi uygulayın ardından güncelleyin :oke:

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: freekays, silivriserdar, ilyascivi ve 27 diğerleri

maykil67

Üye
sayin arkadasim bende 404 vers var senin senin yabdin gibi yapiyorum fakat bende xeu yaziyor tur yazmiyor instal yapamiyorum neden olabilir yardimin icin simdiden tesekkür ederim.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
sayin arkadasim bende 404 vers var senin senin yabdin gibi yapiyorum fakat bende xeu yaziyor tur yazmiyor instal yapamiyorum neden olabilir yardimin icin simdiden tesekkür ederim.

romunu değiştirmelisin,hangi telefon var sizde ?

maykil67

Üye
selam bende samsung galaxy s2 var

azzuro

Üye
merhaba,
elimde yurt dışından alınmış galaxy note 2 var,fake imei atılmış durumda...ben telefona tekrardan 4.1.1 versiyonu yüklesem yada ileride gelecek herhangi bir versiyon yüklediğimde odin programı ile telefonda bulunan fake imei gidermi?

paşa06.40

paşa06.40

Üye
dediğin gibi yaptım ama sorun yine aynı dostum. bide pcden storeye girdiğimde telefon modelinin başında turkcell yazıyo (turkcell samsung gt i9000) turkcell hat kulladığımdan mı yoksa turkcell romu mu var

azzuro

Üye
merhaba,
elimde yurt dışından alınmış galaxy note 2 var,fake imei atılmış durumda...ben telefona tekrardan 4.1.1 versiyonu yüklesem yada ileride gelecek herhangi bir versiyon yüklediğimde odin programı ile telefonda bulunan fake imei gidermi?

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
merhaba,

klon imeiler sıkıntı oluyor diye biliyorum,hiçbir şekilde yazılımla oynamamanız sizin yararınıza olacaktır bence :oke:

- - - Eklendi - - -

dediğin gibi yaptım ama sorun yine aynı dostum. bide pcden storeye girdiğimde telefon modelinin başında turkcell yazıyo (turkcell samsung gt i9000) turkcell hat kulladığımdan mı yoksa turkcell romu mu var

Turkcell romu olabilir,bende pek anlamıyorum :evet:

- - - Eklendi - - -

:hmmm: odin mode'una al telefonu bakalım herşey stock gözüküyor mu ?,eğer stocksa ve halan daha görmüyorsa sammobile'den eski bir versiyonu indir Türkiye için odinden yükle :oke:

- - - Eklendi - - -

al bunu odin üzerinden kur sonra konunun başında yaptığım işlemi yap bakalım olacak mı ? :)

http://www.hotfile.com/dl/147090361/23716de/S5660XXKPS_S5660OJVKP6_TUR.zip.html

sonra kies'ten 2.3.6'ya yükseltirsin :evet: :oke:

- - - Eklendi - - -

selam bende samsung galaxy s2 var

yani ? :ehe bende de s3 var :)

umutku84

umutku84

Üye
çok teşekkürler :)

kajal3636

kajal3636

Üye
kardeş dediğin kodu gırdım XEO yazıor en basda TUR yok ? nasıl tur olanı yukleyebılırım ? yuklersem imei kaydım gidermi ? klonlu ımeı cunku bendekı ?

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
kardeş dediğin kodu gırdım XEO yazıor en basda TUR yok ? nasıl tur olanı yukleyebılırım ? yuklersem imei kaydım gidermi ? klonlu ımeı cunku bendekı ?

klonlu imeilerde problem oluyor yüklememeni tavsiye ederim,TUR yoksa senin romun farklı bir bölgenin Romudur sakın güncelleme falanda yapma imei gidebilir :evet: bu yüzden kırdırmayı tavsiye etmiyorum,telefonu okadar ucuza alıyorsunuz Türkiye'ye gelince 100 TL verip kendi pasaportunuza işletmek çok mu zor yahu ? pasaportum yok dersen okadar hacı geldi bu ay içerisinde dedelerden birine rica et onlar telefon falan getirtmez zaten git yinede pasaporta işlettir :evet:

tigerduke

Üye
Arkadaşım çok teşekkürler hallettim ve hiç sorunsuz oldu sağolasın.

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
aslında klon imeiller de sorun yok çözümü rom yabancı olduğu için tur çıkmıyor cihazınıza Türkiye ye ait rom yüklerseniz bu arkadaşın dediği olacaktır , çıkmıyor diyenler başka ülkelere ait yazılım (rom) kullandığı için problem var rom mutlaka Türkiye ye ait olmalı nette dolu google amcadan araştırın HEEE BU ARADA UNUTMADAN SÖYLEYEYİM !

BU İŞLEMİ YAPTIĞINIZDA CİHAZINIZ FABRİKA AYARLARINA DÖNECEKTİR CİHAZDA NE VAR NE YOK HER ŞEY SİLİNİR ONA GÖRE !

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
aslında klon imeiller de sorun yok çözümü rom yabancı olduğu için tur çıkmıyor cihazınıza Türkiye ye ait rom yüklerseniz bu arkadaşın dediği olacaktır , çıkmıyor diyenler başka ülkelere ait yazılım (rom) kullandığı için problem var rom mutlaka Türkiye ye ait olmalı nette dolu google amcadan araştırın HEEE BU ARADA UNUTMADAN SÖYLEYEYİM !

BU İŞLEMİ YAPTIĞINIZDA CİHAZINIZ FABRİKA AYARLARINA DÖNECEKTİR CİHAZDA NE VAR NE YOK HER ŞEY SİLİNİR ONA GÖRE !

:evet: :tşk:

trust-cloud

trust-cloud

Üye
kodu girdiğimde bu hatayı verdi unknown applıcatıon napmam lazım

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
kodu girdiğimde bu hatayı verdi unknown applıcatıon napmam lazım

bilemiyorum kullandığınız romla alakalıda olabilir bu dediğim yöntem stock s3 romunda denenmiştir her telefonda olmayadabilir :oke:

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Aynı uyarı bendede var ama sorun değil kiesten güncellemeyiz bizde :D 4.1.2 ile harika oldu tlf odinle hallederiz :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Aynı uyarı bendede var ama sorun değil kiesten güncellemeyiz bizde :D 4.1.2 ile harika oldu tlf odinle hallederiz :D

bu yöntemi uygularsan sorun çözülür ama :evet: ama rom atarsan tekrar yine başlar aynı sıkıntı :evet:

• Beğen
Tepkiler: serdar_gs

Üst Alt