Çift taraflı dişi usb

Sponsorlu Bağlantılar

iihhssaann11

iihhssaann11

Üye
    Konu Sahibi
Çift taraflı dişi usb
Arkadaşlar çift taraflı dişi usb aparatı alsam otg kablosu olarak kullanabilir miyim ?? Yani telefonun usbsini takacam ona dişi usbyi diğer ucunada flash klavye mause filan taksam çalışır mı.

coolasker54

coolasker54

Üye
arkadaşım onu çalıştırmak için telefona takacağın aletin driverini yüklemen lazım ki o daha icat edilmedi. yani bu yapacağın olay imkansız :oke:

İyi Forumlar!

okitox

okitox

Üye
arkadaşım onu çalıştırmak için telefona takacağın aletin driverini yüklemen lazım ki o daha icat edilmedi. yani bu yapacağın olay imkansız :oke:

İyi Forumlar!

bob_marley_232

bob_marley_232

Üye
Ne gerek var ? OTG kablosu zaten 13 tl ye satıyorlar GittiGidiyor da al ordan bir tane bak keyfine.

MaRJiNaL45

MaRJiNaL45

Üye
bende düşünmüştüm ama otg kablosu +5v luk bir enerji veriyor dışarıya normal telefon kablosu ise dışarı +5 V vermiyor

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
cift tarafli kucuk aparat var ama bencede nokia kendi donusturucusu fare bile calistirdindan daha basarili ama olmaz diyede birsey yoktur olur.

bob_marley_232

bob_marley_232

Üye
cift tarafli kucuk aparat var ama bencede nokia kendi donusturucusu fare bile calistirdindan daha basarili ama olmaz diyede birsey yoktur olur.

Ben netten nokianın kablosu sanarak bir otg kablosu sipariş ettim ancak bana samsung yollamışlar galaxy S te vs kullanılan.
Ona maus bağladım klavye bağladım çalıştı.Yani sorun olmaz herhalde.

• Beğen
Tepkiler: CanKartaL
CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
bence de olur ve çalışır
driver sorunu olur diyen arkadaşlar bi zahmet google ve youtubeda n8 mouse diye baksınlar
adamlar çatır çatır kullanıyorlar ;)

• Beğen
Tepkiler: iihhssaann11
hakan_710

hakan_710

Üye
Ben netten nokianın kablosu sanarak bir otg kablosu sipariş ettim ancak bana samsung yollamışlar galaxy S te vs kullanılan.
Ona maus bağladım klavye bağladım çalıştı.Yani sorun olmaz herhalde.
usb otg lerin girişlerine dikkat ettiyseniz hepsi dikdörtgen şeklinde yani başka bi telefonun kablosu olmasının bi önemi yok sonuçta kablonun içindeki bağlantıların aynı olması önemli youtube a bakarsanız nokia kablosunu s2 de kullananlar var ;)

lolaman

lolaman

Üye
Konu uzayacak bayağı o kesin :D

kalbimdesiin

Üye
N8 in usb otg kablosu ile c7 de kart okuyucu fare çalıştırdım kart okuyucu da telefon bir iki dakka da donuyor belle de

hakan_710

hakan_710

Üye
Quaresma53

Quaresma53

Üye
git kablo al usta bu kadar uğraşmana değmez bence ki ben aldım daha ne kadar kullandım bilmiyorum elzem birşey değil yani =) internetten de gerek yok b.köye yakınsan meydanda satan biyer var istanbuldaysan tabi...

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
yaa bu aparat olursa 1 kablo+aparatla 2 iş görülmüş olur diğer türlü 2 kablo birden taşımak gerek ;)

iihhssaann11

iihhssaann11

Üye
    Konu Sahibi
Adanada gezdim dolaştım telefoncular otgnin ne olduğunu bilmiyorlar.

nadir_89

nadir_89

Üye
olması imkansız kaç kere mevzusu oldu ben kendi kablomu kendim yaptım nokianın usb kablosu 5 volt vermiyor o yüzde mini usb kısmını açıp bakarsanız orda boş bir bacak var ona diğer kablolardan birini bağlamak gerekiyor (hangisiydi hatırlamıyorum) ancak o şekilde çalışıyor kablosuz mouse klavye flash hdd başka bir telefon kart okuyucu bağladım çalıştı bluetooth bağladım çalışmadı :)

----------Eklendi @ 12:57:33 ---------- Yazıldı @ 12:55:49 ----------

ve otgye çevirdiğin kabloyu data için kullanmanı tavsiye etmem çünkü 5 volt geliş gidiş yapmış oluyorsun bilgisayara veya telefona zarar verebilirsen tek çare 2 kablo :)

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
olması imkansız kaç kere mevzusu oldu ben kendi kablomu kendim yaptım nokianın usb kablosu 5 volt vermiyor o yüzde mini usb kısmını açıp bakarsanız orda boş bir bacak var ona diğer kablolardan birini bağlamak gerekiyor (hangisiydi hatırlamıyorum) ancak o şekilde çalışıyor kablosuz mouse klavye flash hdd başka bir telefon kart okuyucu bağladım çalıştı bluetooth bağladım çalışmadı :)

----------Eklendi @ 12:57:33 ---------- Yazıldı @ 12:55:49 ----------

ve otgye çevirdiğin kabloyu data için kullanmanı tavsiye etmem çünkü 5 volt geliş gidiş yapmış oluyorsun bilgisayara veya telefona zarar verebilirsen tek çare 2 kablo :)

iyi de bilgisayardan şarj olurken usb soketindeki aynı pin üzerinden geçmiyor mu voltaj?

nadir_89

nadir_89

Üye
data kablosunu kullanırken voltaj telefona döğru geliyor ama otg kullanırken voltaş telefondan taktığın cihata gidiyor sen otg yi bilgisayara bağlarsan ne olacak ozaman telefondan 5 v pcye gitmeyeçalışacak pcden 5 volt telefona gelmeye çalışacak belki bu durumda telefon zarar görmez ama pc nin usb si zarar görebilir çünkü onlar akım çekmek için tasarlanmamış güç vermek için tasarlanmış anlatabildimmi yani data kablosunda akım tek yönlü ve telefona doğru gelmesi lazım otg de akımın telefondan takılan cihaza gitmesi lazım

AKI1

Üye
hiçbir yerde kolay kolay bulunamayacak bir aparat.

Üst Alt