Cepten İnternete Girmek İçin En Uygun Tarife Hangisi ?

Sponsorlu Bağlantılar

emretrg

Üye
    Konu Sahibi
Cepten İnternete Girmek İçin En Uygun Tarife Hangisi ?
Selam, ben Turkcell kullanıyorum ancak tarifeleri genel olarak çok pahali geldi, çok kontör gidiyor. Vodafone'un hem fiyatları daha uygun hem de ayda 8 liraya sınırsız internet varmış pc ile girilse de 100 mb'den sonra hızı çok düşüyormuş. Ben zaten genelde nokia C5-03 telefonla giricem internete ama wap siteleri falan değil normal internet. Opera Mini tarzında tarayıcılar sayesinde resimler falan sıkıştırılıp daha hızlı hale geliyomuş. Bu paketle cepten internet hızı nasıldır ortalama kullanan var mı ? Avea nın da ayda 9 liraya 1 gb varmış galiba ama cepte kullanabiliyor muyuz bilmiyorum. hız/fiyat bakımından cepte internete girmek için en uygunu hangisidir size ?

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Sadece cepte kullanacaksan vodafonun aylıkcepnet paketi senin için uygun. Cepten girildiğinde hız yavaşlığı pek farkedilmiyor.

Εthnic

Εthnic

Üye
eger vodafon cepnet ile internete cepten gireceksen ve opera mini gibi bir tarayici kullanirsan sayfalarin acilma hizinda bir degisiklik farketmezsin.. sadece indirme yaparken fark ediyor.. oyuzden cepnet uygun bence..

emretrg

Üye
    Konu Sahibi
Εthnic;3516120' Alıntı:
eger vodafon cepnet ile internete cepten gireceksen ve opera mini gibi bir tarayici kullanirsan sayfalarin acilma hizinda bir degisiklik farketmezsin.. sadece indirme yaparken fark ediyor.. oyuzden cepnet uygun bence..

cevaplar için teşekkürler aveanınki de cepte oluyomuş ama artık eskisi gibi değil eskiden pc ile girince bile ayda 1 gb civarında kota gidiyodu en fazla (5-6 sene önce). şimdi sadece cep telefonuyla bile aşılır o limit diye düşünüyorum. dediğiniz gibi genelde cep telefonundan giricem otobüste gelirken falan sıkıntıdan patlıyorum trafik falan internete takılıyim diyorum en azından. mesela bu sitenin anasayfasını o hızda kaç sn.de açarım indirme falan pek olmaz ama sörf için işte. bir de nokia c5-03 ve opera mini kullanarak açabileceğim şeyler nelerdir ? (online oyun, üye girişi yapıp msj gönderme vs.)

bir de msn programı var mı bu tel için ve m.youtube videoları 96'lık hızla takılmadan izleniyor mu ? (biliyorsunuz m.youtube açınca youtube'daki bütün videolar oluyor ancak kalite biraz düşüyor.)

pRime.

pRime.

Üye
Hattın turkcell'se eko paket öneririm 256 mb ayda 14tl'ye artı kota aşımında internet yüzde99 indirimli oluyor. Cepnet kadar olmasa da hesaplı.

emretrg

Üye
    Konu Sahibi
ayda 256 mb yi çok rahat geçerim diye düşünüyorum. galiba vodafone alıcam 14 lira da 8 liraya göre bayağı fazla, ama youtube falan izleniyodur inşallah.

gunesinoglu

gunesinoglu

Üye
ayda 256 mb yi çok rahat geçerim diye düşünüyorum. galiba vodafone alıcam 14 lira da 8 liraya göre bayağı fazla, ama youtube falan izleniyodur inşallah.

Ben cep net kullanıyorum vodafone. Youtu be
Video izleme sıkıntısı yok 96ya düşüyor hızı0100mbgeçince mobil sitelerin hiçbirinde farketmiyor aynı hızda açılıyor sadece download hızı çok düşüyor bu da gayet normal. Sadece internette sörf yapmak vs istiyorsan vodafone çok hesaplı diğer tarifelerd o kadar para verip kullanmaya hiç gerek yok. 96lık hızla bile çok rahat internet üzerinden radyo dinleyebiliyorsun. Ben tavsiye ederim sonuçta aylık 8tl veriyorsun bedavaya kullanıyorsun. Ben modem olarak bilgisayara dahi bağlayıp o şekilde kullanıyorum

yalnızkalp31

yalnızkalp31

Üye
evet aynen bende kullanıyorum ve çok memnunum yaşasın vadafon internet:yuru:heyo::heyo::heyo::heyo::evet::evet::evet::evet:

pRime.

pRime.

Üye
benim arkadaş cepnet kullanıyor ve video izleme dışında sıkıntı yok. internet radyosundan radyo dinleniyor ama video doğru dürüst izlenmiyor çok uzun sürüyor yüklenmesi.

----------Eklendi @ 11:31:05 ---------- Yazıldı @ 11:30:16 ----------

sırf cepnet için 2. hat almayı düşünüyorum.

cCc Maxcı cCc

cCc Maxcı cCc

Üye
Vodafone aylık sınırsız paket bana göre en iyisi hızı düşsede kullanamayacak kadara düşünce zaten yeter diyosun...Bu arada 250 mb turkcell 7 tl yapmıştı normalde 14-15 tl galibada 1 kere ama:ehe