1. Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.
  Duyuruyu Kapat

Cep Telefonundan Takip

Konu, 'Teknoloji Haberleri' kısmında cross77 tarafından paylaşıldı. Okunma: 5758 | Cevaplanma: 2

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Cep Telefonundan Takip

  Özel bir çalışma kapsamında 100.000 cep telefonunu kullanıcısının hareketleri izlenmiş!

  Bir istatistiğin parçası olmak ister miydiniz? Hem de hiç haberiniz olmadan. Şu anda dünyanın gelişmekte olan ülkelerinden birinde bu skandal yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda ismi verilmeyen bir ülkede gerçekleştirilen bilimsel bir araştırmada 100.000 kullanıcının hareketlerinin cep telefonu üzerinden takip edildiği açıklandı.

  Alınan bilgilere göre bir GSM firmasından alınan 6 milyon isim arasından rastgele seçilen 100.000 kişi, üçlü GSM vericilerinin bilgileri kullanılarak izlendi ve hareket desenleri araştırıldı. Araştırmanın danışmanlarından Kuzey Doğu üniversitesi üyesi (Northeastern University) Cesar Hidalgo'nun verdiği bilgiye göre araştırmayı isteyen firma telefon numarası, isim gibi kişisel bilgilere erişmeye çalışmadı, ancak yine de bu araştırma "özel hayata tecavüz" olarak nitelendiriliyor.

  Araştırmanın sonuçlarına gelince... Ortaya çıkan sonuç bir çok kullanıcının evinin yakınlarında dolaştığını ve maksimum 40 km uzaklaştığını gösteriyor.  Yazan: cross77
  anguila34 ve abdullahaytekin bunu beğendi.
 2. “Cep telefonu olan herkesin yeri 10 ile 100 mt hata ile tespit edilebiliyor. Operatörlerin elinde böyle bu güç var ancak sadece savcılık talebi ile yasal olarak paylaşılabiliyor.
  Maxicep.com - İstediğin Kişiyi Cep Telefonundan ÜCRETSİZ Takip Edebilirsin!
  Sen, bu güce yasal ve ücretsiz olarak sahip olmak istemez misin?”

  [​IMG]

  Kim istemez ki. :-) Eğer istediğin kişinin yerini cep telefonundan bulabiliyor olsan ne yapardın? Hayal Et! Aklından neler geçiyor?
  Mesela,

  • Kocan iş toplantısı için Ankara’da mı yoksa Antalya’da bir otel odasında mı?
  • Sen gündüz işe gidiyorsun peki karın nereye gidiyor?
  • Çocuğun okuldan kaçıp nereye gidiyor?
  • Arkadaşların şuan nerede ne yapıyor?
  • Sevdiğin kız nerelere takılıyor? Evi nerede?
  • Patronsun ve elemanların dediğin bayilere gitti mi? Biliyor musun?
  Yukarıdaki soruların en az bir tanesini kendine sorduğunu biliyorum. Ancak bu zamana kadar cevap bulamadın. Çünkü bu tür işlerin yasadışı olduğunu düşünüyordun.İnternette cep telefonu takip programları var ancak bunlara ücret ödemeyi de düşünmüyorsun.
  Bu yüzden ben sana cep telefonu takip programını ücretsiz bulacağın yeri söyleyeceğim ve bu programı kullanarak nasıl cep telefonu takibi yapacağını anlacağım.
  Tüm bildiklerimi “Cep Telefonu ile Takip Yöntemleri” adlı kitabımda topladım.
  CEP TELEFONUNDAN HERKES İSTEDİĞİ KİŞİNİN NEREDE OLDUĞUNU BİLEBİLİR!


  [​IMG]
  Evet bu mümkün arkadaşlar. Şuanki teknoloji bunu destekliyor. Neden mi? Yeni aldığınız telefonlara bir bakın hepsinde GPS var , Harita programları yüklü! Bunun bir amacı olmalı.
  Günümüz LOKASYON BAZLI SERVİSLER ÇAĞI dır. Bunun için Operatörler ve Cep telefonu üreticileri ciddi bir yatırım içindelerdir. Gelecekte Mobil Pazarlama ciddi bir pazar olacağı öngörülmektedir.

  [​IMG]

  CEP TELEFONUNDAN KONUM BELİRLEME SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR?

  Cep telefonları çevresindeki baz istasyonlarını düzenli aralıklarla ölçer. Bunun için cep telefonunuzun açık olması yeterlidir. Arama yapmanıza gerek yoktur. Cep telefonuna yükleyeceğimiz bir program ile bu bilgiyi kullanacağız. Bunu yazılım bizim yerimize yapacaktır. Bu yazılım Cep telefonunuzun GPS i varsa onu da çalıştırıp , konum bilgisini daha doğru ölçülmesini sağlayacaktır.


  [​IMG]
  CEP TELEFONUNDA HARİTA PROGRAMI YA DA GPS VARSA, ÜCRETSİZ OLARAK O KİŞİYİ TAKİP EDECEKSİN! Detaylar kitapta.. Cep Telefonu yerinizi bilebiliyor, Operatörler ise bu işten para kazanıyor. Sen ise bu sisteme herhangi bir PARALI abonelik gerektirmeden sahip OLACAKSIN!
  SİZİN İÇİN HAZIRLADIĞIM VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

  <H3 style="TEXT-ALIGN: left">[​IMG]

  </H3>

  &#8220;CEP TELEFONU TAKİP YÖNTEMLERİ&#8220; KİTABINI İNDİRİN ve OKUYUN.

  SİZ DE İSTEDİĞİNİZ KİŞİYİ ÜCRETSİZ TAKİP ETME YÖNTEMİNİ ÖĞRENİN!

Cep Telefonundan Takip konusuna benzer içerikler

 1. Kaçak cep telefonlarına takip sistemi ihaleye takı ( Cep Telefonları Genel )

  Telekomünikasyon Kurumu’nun (TK) kaçak ve çalıntı cep telefonlarının kullanılmasını engellemek için kuracağı sistemin ihalesi, firmalar ilgi göstermeyince iptal edildi. Yeni ihale 1 Eylül’den itibaren kayıt dışı cep telefonlarına...
 2. Cep Telefonunuzdan Dk Dk Yer Takibi Yapılabilirsiniz! ( Cep Telefonları Genel )

  arkadaslar eger konu acıldıysa beni uyarın cunku 3 gundur nete giremiyorum, konuyu haber bölümümüzde yetkili olmadıgım için acamadım ama bir web sitesi yanılmıyorsam 12 ytl ye cep telefonunuzdan sizleri takip ediyor hemde 12 lira gibi dusuk bi...
 3. Hackerlar cep telefonlarının şifresini KIRDI, rahatlıkla TEKNİK TAKİP YAPABİLİRLER ( Bilim ve Teknoloji )

  Mobil iletişimde kullanılan GSM şebekelerinin kullandığı şifreleme algoritması olan A5/1’in bilgisayar korsanları tarafından yeni bir yazılımla kırıldığı bildirildi Bir grup hacker tarafından yapılan açıklamada, cep telefonu şebekelerine...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
08 Şubat 2016 Pazartesi - 14:20:54