C5 te ücretsiz navigasyon??

Sponsorlu Bağlantılar

ahmet38_92

Üye
    Konu Sahibi
C5 te ücretsiz navigasyon??
C5 te ücretsiz navigasyonu kullanmam için ne gerek? Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: sedocano

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
menüden Haritalar'a gir. hani yeşil pusula şeklinde ikonu olan. oraya girdikten sonra sol tuştaki Seçenekler den Ayarlar'a gir. Ordan İnternet menüsüne gir. Bağlantı seçeneğini "Çevrimdışı" olarak ayarla. Bir geri gelip Navigasyon ayarlarını aç. Trafik bilgisi güncelleme ayarını da manuel yap. Sonra ayardan çıkıp haritalara girebilirsin. Navigasyonu başlattığında yani haritadan gideceğin yeri seçip sür yada yürü dediğinde sadece ilk başta uyduları bulmak için 3-4 kb lık bir veri alışverişi oluyor şebeke üzerinden. daha fazla değil. uyduları bulduktan sonra şebeke devre dışı kalıyor ve artık uydu üzerinden ücretsiz kullanmaya başlıyorsun. Navigasyonu her çalıştırdığında dediğim gibi 3-4 kb lık bir veri ücreti ödersin. o da bir mesaj parası dahi etmez sanırım. Zaten navigasyon çalışırken ekranda sağ alt köşede 0/0 kb şeklinde yazar. yukarda söylediğim internet ayarını çevrimdışı yaptığın sürece şebekeden veri alışverişi olmaz. bazı bilgileri güncellemen gerektiğinde veri alışverişi olur ve onun için ekstra ücret ödeme durumunda kalırsın. trafik bilgisi gibi örneğin. onu da zaten manuel yaparsın. manuel yaptığın için sadece istediğin zamanlarda güncelleme yapmış olursun.

ahmet38_92

Üye
    Konu Sahibi
Süpersin..Teşekkür ederim kardeş :oke:

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
rica ederim. güle güle kullanın :)

TFN_YDN

Üye
slm cok güzel anlattın teşekkürler.benim sorum ise c5-03 telefona diğer bazı modellere olduğu gibi ücretsiz navigasyon programı yüklenemezmi? yokmu öyle programlar c5-03 için???? şimdiden teşekkürler

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
harici olarak navigasyon programı yüklemene grek yokki. c5-03'te de zaten Ovi Maps var. ayarlarını söylediğim şekilde yapıp kullanabilirsin.

bozkurduz

bozkurduz

Üye
Garmin XT Mobile yükleyebilirsin diye düşünüyorum.

TFN_YDN

Üye
yaptım ama benimki konum bile bulamıyor? konum aranıyo dio 1 saat geçiyo aradan hala bulamıyo bu nasıl olacak acaba başka bi ayarı filan mı var? dediğin ayarları ilk yaptığımda rahatca kullandım ama ertesi gün söylediğim şekle geldi.hiç konum bile bulamıyo su an
nasıl olacak ?? yardımcı olursan sevinirim :(

Bellatricc

Bellatricc

Üye
yaptım ama benimki konum bile bulamıyor? konum aranıyo dio 1 saat geçiyo aradan hala bulamıyo bu nasıl olacak acaba başka bi ayarı filan mı var? dediğin ayarları ilk yaptığımda rahatca kullandım ama ertesi gün söylediğim şekle geldi.hiç konum bile bulamıyo su an
nasıl olacak ?? yardımcı olursan sevinirim :(

evin içerisinde haritayı açarsan uyduyu görmez kapalı aln ya dışarı çıktınmı konumun belirler

genckaptan37

Üye
evin içerisinde haritayı açarsan uyduyu görmez kapalı aln ya dışarı çıktınmı konumun belirler
nokıa c5-03 telefona lazca dil paketi yükleyebilirmiyiz nasıl acaba acil yardım lütfen

mysfa

Üye
normal navigasyn cihazlarındaki gbi ayrıntılı yol tarifi alamıyormuyuz

arda.123

Üye
kardeşim allah senden razı olsun ya :) :) :)

atakan25

atakan25

Üye
c5 te gps bedava kardeşimde var

can_demir2

can_demir2

Üye
bu c5-03 de harici gps anteni yokmu bu 5800 veya n95 deki gibi

reyboo35

Üye
Sevgili arkadaşlar bende de bi kahrolası C5--03 var ve bu navigasyonundaki ayarları bizzat nokia mağzasına götürüp yaptım ona ragmen çalışmadı.sizin bahsettiğiniz ayarları yaptı adam ve şuan içerde olduğumuzdan gps açılmaz dedi dışarı çıktım ve yine hiç çalışmadı.Acaba bilmediğimiz bi ayarmı var.yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen yardım etsin. yoksa yere çalmama az kaldı.

mstf_l

mstf_l

Üye
herkeste biz lazca merakı var almıs basını gidiyor

SaiL

Üye
c5 03 te sesli navigasyon nasıl oluyor, bilen var mı?

alperen0770

Üye
ben yaptım amahiç bişey gzükmüyor açık alanda bile