C5-03 için Kendi Yazılımınızı Kendiniz Yapın!

Sponsorlu Bağlantılar

_K@YIP_

_K@YIP_

Üye
    Konu Sahibi
C5-03 için Kendi Yazılımınızı Kendiniz Yapın!

Herkese yeniden merhaba. Söz verdiğim gibi çalışmalarım son derece hızlı bir biçimde devam ediyor. Özellikle üzerine ağırlık verdiğim, ve Nokia telefonlar arasında yazılımsal sorunları en çok olduğunu düşündüğüm Nokia'nın çıkardığı en son S60v5 akıllı telefonu C5-03'ün bir sorunu da CFW (Custom Firmware) desteğinin bulunmamasıdır.

Nokia 5800, 5230, X6 gibi Symbian^1 akıllı telefonlarda birçok CFW bulunurken C5-03'te neden olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Nedeni, birçok güvenlik firmasında da kullanılan Nokia SHA-3 Hash Kontrol Algoritması. Yani, telefonun çekirdek dosyalarının bulunduğu ROFS2 veya ROFS3 gibi dosyaların düzenlenmiş ve kendinize daha uyan bir hali ile yazılımı değiştiremezsiniz. Bu algoritma, sizin ne yaptığınızı anlar ve de işlemi engeller.

CFW yapımındaki engeli kaldıran PHNT ekibinden birkaç kişi ile bu durum hakkında fikir yürüttük, ve sonunda düzenleyebildiğiniz çekirdek dosyalarını bir şekilde C5-03'e atmayı başardık. Aynı zamanda biraz oynama yaptığınızda diğer Custom Firmware'ler altında bulunan birçok modu da uyarlayabilirsiniz.

Beni takip etmeye devam edin. Birkaç gün içinde bu yazılımı bizzat test edip, nasıl yapıldığını anlatacağım.

Kaynak:

BU VİDEOYU alim6563 YAPMIŞTIR

• Beğen
Tepkiler: ozzo01, lebron_jamess, kol@j ve 5 diğerleri

Kedi Yavrusu

Üye
teşekkürler :)

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
İşte Bu Güzel Bi Haber :D

oguz.han

Üye
merakla bekliyoruz :))

ahmetc503

bu adama hayran kalıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: ozzo01

shadow_qw

Üye
merakla bekliyoruz :)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Sitesini çok beğendim. Başarılarının devamını diliyorum.

anılbaran

anılbaran

Üye
c5-03 çüler sevinir onlar için iyi haber

• Beğen
Tepkiler: By_GaBLiN
'Patron

'Patron

Üye
Bu maxicepde kayıtlı olan taklaa isimli uyenın bloğudur bilmeyenler için.

alim6563

alim6563

Üye
:D Hemen çıksın yaw çok heyecanlandım :D

mangdaşire

mangdaşire

Üye
hadi hayırlı olsun :D sizin işlemcide yüksek valla jet gibi telefonlarınız olacak gerçi bizde de hızlı :D

alim6563

alim6563

Üye
600Mhz Ovv yeah :D

• Beğen
Tepkiler: By_GaBLiN
alim6563

alim6563

Üye
Herhangi bir gelişme olursa biri bizi bilgilendirsin :D:aha::aha:

Joker.

Joker.