Bunları Biliyormuydunuz ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
Bunları Biliyormuydunuz ?

Dünyanın en büyük hayvanı mavi balinadır. Aynı zamanda hayvanlar aleminin en hızlı büyüyen hayvanıdır. Kilosu 22 ayda 26 tona kadar ulaşır.

Dünyanın en büyük döner kavşağı Malezya'da yer almaktadır. uzunluğu 3,4 km olup, yol güzel bir tepe ve yeşil parklar etrafında yer almaktadır.

Italyadan nezaket dersi:
Bir kahve 3 €
Bir kahve lütfen 2 €
Günaydın bana bir kahve yapar mısınız lütfen 1 €

Neden evlilik yüzüğü yüzük parmağına takılır biliyor muydunuz ?

Evlilik yüzüğü neden hep aynı parmağımızdadır da, neden işaret parmağı baş parmak ya da serçe parmak değil de neden yüzük parmağı...
Evlilik yüzüğünü ilk defa eski mısır prensesi nefertiti takmıştır. O yıllardaki
tıbbın ne kadar ilerde olduğu ayrı bir tartışma konusudur ama yüzyıllar
sonra anlaşılmıştır ki direk kalbe giden tek damar evlilik yüzüğünü taktığımız parmaktadır.. Başka hiç bir parmağımızdan direk kalbe giden bir damar yoktur.

Mükemmel bir bina tasarımı..

''GÖRMEDİĞİMİZ TÜRKİYE''

123 YILLIK NATIONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİ.

Ada vapurunda Püfür Püfür..

Vapur Galata köprüsünden çıkmış kalkmış.
Boğaz çıkışında, Marmara sularında adalara doğru ilerliyor.
Açık havada püfür püfür yol almak isteyenler için en güzel yerlerden biri,üst güverte.
Fotoğraf,kolsuz elbiseye bakılırsa belliki yazın çekilmiş..

Yıl:1928..

İYİ FİLM OLUR BU HİKAYEDEN

1998'de bir Fransız oldukça karmaşık bir intihar girişiminde bulundu. Bir deniz kıyısında yüksek bir yamacın tepesine çıkıp boynuna bir ip bağladı, ipi de büyük bir kayaya bağladı. Sonra zehir içti ve kendini ateşe verdi.

Uçurumdan atlarken de tabancayla kafasına ateş etti! Ama devamı daha ilginç. Çünkü kurşun onu ıskalayıp ipi kesti, böylece adam suya düştüğünde asılı kalmadı.

Soğuk su yanan elbiselerini söndürmekle kalmadı aynı zamanda onu şoka sokarak yuttuğu zehri kusmasını sağladı. Sudan bir balıkçı tarafından çıkarılıp hastaneye kaldırılan adam hipotermi (vücut ısısının aşırı düşmesi)den dolayı öldü...

Türkiye'nin Guinness Rekorları Kitabı alanındaki gururu Mehmet Özyürek dünyanın en büyük burnuna sahip. Özyürek'in burnu 8.8 santimetre uzunluğunda.

Neden mi Ronaldo;

C.Ronaldo : "Başarılarım için arkadaşım Albert Fantrau'ya teşekkür etmeliyim. Beraber 18 yaş altı şampiyonasında oynadık. Bizi izlemeye gelen Sporting Lisbon menajeri kim daha fazla gol atarsa takıma onu alacağını söylemişti.''

C.Ronaldo : ''Maçı 3-0 kazandık ben ilk golü attım Albert ise ikinci golü attı üçüncü golde ise ben dahil herkesi etkileyen bir olay yaşandı. Albert kaleciyi geçmişti ben de yanında koşuyordum Albert'in tek yapması gereken topu boş kaleye göndermekti ama o topu bana pas attı. Maçtan sonra neden yaptığını sorduğumda ise'' Sen benden daha iyisin'' demişti.''

Gazeteciler Albert Fantrau'ya hikayenin gerçek olup olmadığını sorduğunda Albert'' Evet hikaye gerçek Ronaldo o maçtan sonra Sporting altyapısına girdi ben ise futbolu bıraktım ve şu an işsizim'' cevabını verdi. Gazetecilerin ''İşsiz biri olarak bu kadar büyük bir eve, böyle güzel bir arabaya ve ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak parayı nereden buldun?'' sorusuna Albert Fantrau'nun verdiği cevap ise her şeyi açıklıyordu. ''Bunların hepsi Cristiano Ronaldo 'dan.''

Engelliler için yapılmış elektrikli araba..

Güney Afrikalı 28 yaşındaki ünlü kriket oyuncusu Haşim Amla takımının sponsoru olan alkol firmasının reklamını giydiği formaya yazdırmıyor.

Bunun karşılığında her ay 500 $ ceza ödüyor...

İNANDIĞI GİBİ YAŞAYAN ADAM !!

Tiksinmenin alemi yok. Aslında en temiz oldugumuz an.

yapabilirim diyenler?

HERŞEYE RAĞMEN HAYATA TUTUNMAK !

DEVELERİN HÖRGÜÇLERİNDE NE VAR

Genelde develerin hörgüçlerinde su olduğu ve uzun yolculuklarında bu suyu kullandıkları söylenir. Ama bu doğru değildir. Develerin hörgüçlerinde 30-35 kg kadar yağ bulunur. Yiyecek bulamadıkları zaman bu enerjiyle hareketlerini sağlarlar. Ayrıca yağ çöl sıcağına karşı koruma görevi de yapar. Develer suya az gereksinim duyarlar. Bunun mukozaları insana göre 100 kat daha büyüktür. Soluk alırken havadaki nemin üçte ikisini kazanabilirler. Su kaybını da dokularında kaybederler. Kandaki su etkilenmez

• Beğen
Tepkiler: aslankaplants ve 1STayTRue35

ByKatre

ByKatre

Üye
Çok Güzel Teşekkürler Emeğe Saygı

kadir.ozel2

kadir.ozel2

Üye
herçekten çok ilginç ellerine sağlık.

lolaman

lolaman

Üye
Hepsini facebooktaki Bunları Biliyor musunuz? Sayfasında gördüm sende ordan almış olmalısın ama facebook kullanmayanlar veya bu tip sayfaları bilmeyenler için ideal.

kadir.ozel2

kadir.ozel2

Üye
gerçekten çok ilginç ellerine sağlık.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
:tşk:

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
Hepsini facebooktaki Bunları Biliyor musunuz? Sayfasında gördüm sende ordan almış olmalısın ama facebook kullanmayanlar veya bu tip sayfaları bilmeyenler için ideal.
benim gibi mesela :oke:

- - - Eklendi - - -

gerçekten güzel bilgiler teşekkürler.:oke:

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
teşekkürler güzel konu :)

ismail

ismail

Üye

yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim arkadaşlar :D ... Bunları facebooktan almadım bir forum sitesinden gördüm ve burda paylaşmak istedim....

maxirabit

maxirabit

Üye
Neden evlilik yüzüğü yüzük parmağına takılır biliyor muydunuz ?

''Evlilik yüzüğü neden hep aynı parmağımızdadır da, neden işaret parmağı baş parmak ya da serçe parmak değil de neden yüzük parmağı...
Evlilik yüzüğünü ilk defa eski mısır prensesi nefertiti takmıştır. O yıllardaki
tıbbın ne kadar ilerde olduğu ayrı bir tartışma konusudur ama yüzyıllar
sonra anlaşılmıştır ki direk kalbe giden tek damar evlilik yüzüğünü taktığımız parmaktadır.. Başka hiç bir parmağımızdan direk kalbe giden bir damar yoktur.''
Bunu 2004 öğrenmiştim,hatta o günden sonra anlamını hiç unutmadım:)

jublomo22

Üye
güzel paylaşım teşekkürler

aslankaplants

aslankaplants

Üye
çok güzel eline sağlık

msy2017

msy2017

Üye
direk kalbe giden damar mı nasıl yani ben anlamadım zaten birleşiyor damarlar ayrıca kalbe direk gitsin gitmesin ne değişiyor anlamadım.konu için teşekkürler.

yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim arkadaşlar...

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici

yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...