Bülent Ersoy hakkında soruşturma

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ouSahin

ouSahin

Üye
    Konu Sahibi
Bülent Ersoy hakkında soruşturma

Pop Star Alaturka adlı yarışma programında söylediği sözler nedeniyle ünlü sanatçı Bülent Ersoy hakkında soruşturma başlatıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Ali Çakır'ın, Ersoy hakkında ‘halkı askerlikten soğutma' suçunu işlediği iddiasıyla soruşturma başlattığı öğrenildi. Savcı Çakır'ın, Ersoy'un sözlerinin yer aldığı kasedi talep ettiği, kasedi izledikten sonra dava açıp açmayacağının netleşeceği öğrenildi. Ersoy hakkında halkı askerlikten soğutma suçunu işlediği iddiasıyla dava açılırsa Ersoy, bu suçu basın yoluyla işlediği için 9 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

İŞTE, ERSOY HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILMASINA NEDEN OLAN KONUŞMALAR…

İşte, Ersoy hakkında soruşturma başlatılmasına neden olduğu iddia edilen dialoglar:

Ersoy: "Tamam vatan bölünmez, bilmem ne olmaz ama göz göre göre de bu çocukları bütün analar doğursun, toprağa versinler. Bu mu yani? Bir çocuğun ne demek olduğunu ben sizler gibi bilemem. Ben anne değilim, olamayacağım da. Ama insan olarak o anaların yüreğinin nasıl cayır cayır yandığını ben anlayamam ama anneler anlar. Başkalarının masabaşı savaşı için evladımı harcayamam. Bir oyun oynanıyor ve biz bunların oyuncağı oluyoruz.
Gündeş: İnşallah Allah bana bir oğul nasip eder de anlı şanlı askere yollarım.
Ersoy: Ondan sonra da ölüsünü eline alırsın.
Gündeş: Bu devlet için, bu topraklar için, bir kadın olarak ne gerekiyorsa yapabilirim. Benim oğlum da aslan gibi yapar. Eğer bunun için kaderde ölüm varsa, alnımıza yazılmış böyle bir şey varsa, onu da yaşayacağız. Bunun için şehitler ölmez, vatan da bölünmez zaten,
Ersoy: Şehitler ölmez vatan bölünmez' hep aynı klişe laflar. Hep bunu söylüyoruz zaten. Çocuklar gidiyor, kanlı gözyaşları, cenazeler... Klişeleşmeş laflar..."

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
Bi o konu hakkında sözü yoktu, şimdi tam oldu :) Hakedene herşey mustahak..

kurt bey

kurt bey

Üye
allah zaten bela vermiş bunlara bari şehitlerimizden uzak dursunlar.

POWER

POWER

Üye
Dengesiz babla :ehe

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Bunun Gibiler 3 Kuruşa Vatanını Satarlar

elmyra

Üye
sözüm ona insan, sözüm ona sanatcı, sözüm ona kendi değimiyle kadın hani bunun duyarlılığı bunun gibi düşünenlere lanett olsunn :@:@:@:@

canturgay

canturgay

Üye
bülent hanımm..bakk .hanımm diyorumm efendiliğimi muhafaza etmeye senin seviyene inmemeye çalışıyorumm.
Ersoy: Ondan sonra da ölüsünü eline alırsın.
1-biz onlara ölü değil şehit diyoruz.,

Ersoy: Şehitler ölmez vatan bölünmez' hep aynı klişe laflar. Hep bunu söylüyoruz zaten. Çocuklar gidiyor, kanlı gözyaşları, cenazeler... Klişeleşmeş laflar..."

2-senin için klişe olan vatanın bölünmezliği.
inanıyorumki.senin gibi 3-5 çapulcu hariç diğer Türk vatandaşları için.
yaşam sebebii...

nasıl olsa bi gün hepimiz ölüp gitmeyecek miyizz?
bu ölümü vatan ve ALLAH uğruna yapmak kadar.başka ne insana gurur verebilir..
lafı fazla uzattımm son olarakk.
ebru gündeşş. düşüncelerinden dolayı kutluyorum.tebrik etmeden geçemeyeceğimm..

leiche

leiche

Emekli Yönetici

ama bu sözleri doğru haksızmı?
yeter artık verdiğimiz sehitler
kurutalım bu serefsizlerin kökünü
kahrolsun allah onlara bir gün değil bir saniye rahatlık vermesin insallah

canturgay

canturgay

Üye

ama bu sözleri doğru haksızmı?
yeter artık verdiğimiz sehitler
kurutalım bu serefsizlerin kökünü
kahrolsun allah onlara bir gün değil bir saniye rahatlık vermesin insallah
iyide kardeşş.her doğru her yerde.söylenmez derler..
şimdi bu konuşmanın sırası mıydı yanii...
bi de son söylediklerini insan bi nebze kabullenebilir. ama...
konunun gelişi itibari ile o da mümkün değill..:oke:

leiche

leiche

Emekli Yönetici
iyide kardeşş.her doğru her yerde.söylenmez derler..
şimdi bu konuşmanın sırası mıydı yanii...
bi de son söylediklerini insan bi nebze kabullenebilir. ama...
konunun gelişi itibari ile o da mümkün değill..:oke:

yok zaten onaylamıyorum amasadece son sözleri doğru değilmi?
yazzık değilmi sehitlerimize
bu vatan için dökülen kanlara yazzık değilmii?
koskoca türkiye kurutamıyormu köklerini
ama bu komtandan umutluyum
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE :turkiye:

CoYoTe®

CoYoTe®

Üye
Bülo Yanlış Yapıyosun Akıllı Ol...:nono:...Tabiki bu Vatan için Canımız Feda

omayra

Üye
Vatan için çok canlar feda edildi. Umarım daha fazla feda edilmesine gerek kalmaz. Ben çok da haksız bulmuyorum Bülent Ersoy'u. Bunca yıldır halledilemeyecek kadar büyümesine nasıl izin verdi bu devlet? Sorun çok yönlü, dıştan da çok ciddi desteği var orası muhakkak. Ama uzun yıllar boyunca bu kadar annenin ciğeri yanmadan da başında iş sıkı tutulsa idi çoktan biterdi kanımca. Sadece askeri kanattan değil her yönden sıkı tutulsa idi, sarıp sarmalasa idi sarması gerekenler.

Bir şehit annesi feryat etmişti helal etmiyorum hakkımı diye, o annenin feryadı beni derinden etkilemişti. 3-4 ay eğitim almış, hayatı boyunca eline silah almamış evlatlarımızı sürüyorsunuz PKK'nın karşısına, onlar yıllardır dağdalar, benim evladım bilmez ki dağları demişti. Profesyonel askerlerle çıkılmalı karşısına PKK'nın; sadece üç aylık eğitim almış oğullarımızla değil demişti.

Bilmiyorum oraları. Nasıldır dağlar, nasıldır soğuk bilmem. Burda hayat bilgisayar başında sıcacık odamda geçerken, ahkam kesemem. Yanıbaşımda az önce türkü söylediğim arkadaşım vurulup ölmedi benim, bir bacağımı mayında kaybetmedim. Yaşanan onca acı düşmedi o analar ya da eşler gibi benim yüreğime. Ölmek vatan için dahi olsa, geride bıraktıklarını, yaşanabilecek güzel günleri düşündükçe kolay değil. Tek dileğim, daha fazla acı çekilmemesi. Yıllardır süren bu kavganın biran önce bitmesi. Sorun dağlarda değil artık kanımca, şehre indi.

Bugün Leyla Zana'nın adı, Paris'te Eyfel kulesine çıkan çok işlek sokaklardan birinde yaşıyor. Bugün Avrupa'da ciddi kulis çalışmaları var onların. Dağda bitirince bitmiyor işte. Terörizmin gerçek bir sorun olduğunu anlatsak da işlerine gelmiyor. Çünkü ne kadar güçlü isen, o kadar haklısın uluslararası arenada.

Umutsuzluk değil taşıdığım yüreğimde. Sadece iyi dilekler besliyorum.

leiche

leiche

Emekli Yönetici
Vatan için çok canlar feda edildi. Umarım daha fazla feda edilmesine gerek kalmaz. Ben çok da haksız bulmuyorum Bülent Ersoy'u. Bunca yıldır halledilemeyecek kadar büyümesine nasıl izin verdi bu devlet? Sorun çok yönlü, dıştan da çok ciddi desteği var orası muhakkak. Ama uzun yıllar boyunca bu kadar annenin ciğeri yanmadan da başında iş sıkı tutulsa idi çoktan biterdi kanımca. Sadece askeri kanattan değil her yönden sıkı tutulsa idi, sarıp sarmalasa idi sarması gerekenler.

Bir şehit annesi feryat etmişti helal etmiyorum hakkımı diye, o annenin feryadı beni derinden etkilemişti. 3-4 ay eğitim almış, hayatı boyunca eline silah almamış evlatlarımızı sürüyorsunuz PKK'nın karşısına, onlar yıllardır dağdalar, benim evladım bilmez ki dağları demişti. Profesyonel askerlerle çıkılmalı karşısına PKK'nın; sadece üç aylık eğitim almış oğullarımızla değil demişti.

Bilmiyorum oraları. Nasıldır dağlar, nasıldır soğuk bilmem. Burda hayat bilgisayar başında sıcacık odamda geçerken, ahkam kesemem. Yanıbaşımda az önce türkü söylediğim arkadaşım vurulup ölmedi benim, bir bacağımı mayında kaybetmedim. Yaşanan onca acı düşmedi o analar ya da eşler gibi benim yüreğime. Ölmek vatan için dahi olsa, geride bıraktıklarını, yaşanabilecek güzel günleri düşündükçe kolay değil. Tek dileğim, daha fazla acı çekilmemesi. Yıllardır süren bu kavganın biran önce bitmesi. Sorun dağlarda değil artık kanımca, şehre indi.

Bugün Leyla Zana'nın adı, Paris'te Eyfel kulesine çıkan çok işlek sokaklardan birinde yaşıyor. Bugün Avrupa'da ciddi kulis çalışmaları var onların. Dağda bitirince bitmiyor işte. Terörizmin gerçek bir sorun olduğunu anlatsak da işlerine gelmiyor. Çünkü ne kadar güçlü isen, o kadar haklısın uluslararası arenada.

bu sözler senin bütün anlatmak istediğini özetliyor

3-4 ay eğitim almış, hayatı boyunca eline silah almamış evlatlarımızı sürüyorsunuz PKK'nın karşısına, onlar yıllardır dağdalar, benim evladım bilmez ki dağları

suc kimin? bence bülent ersoyun sucu yok
pkk bile suclu olanlar yüzünden böyle büyüdü
ve sorun olmaya basladı
ppk kimki ya?
heppimiz tükürsek tükürüğümüzle bogulacaklar

c3r3n

c3r3n

Üye

sonuna kadar katılıyorum :oke: çok doğru noktalara değinmişsin ablacım

ouSahin

ouSahin

Üye
    Konu Sahibi
Bülo Yanlış Yapıyosun Akıllı Ol...:nono:...Tabiki bu Vatan için Canımız Feda

Bülo :D:D:D:D

Yaf Zaten Bülent Ersonyun çoçuk dogurma gibi bir olasılıgı olsaydı dogurdugu erkek çoçugunu bile askere almazlardı...

Çnkü anası gibi olurdu :D

Hatta Bülent Ersoyun hiç oglu olmaz dı ki olanlar da anasına benzerdi:D:D babası mıydı:ss

mservank

mservank

Üye
Bir erkek evlat acısını nasıl anne gibi duyar ki?

dreamnurse

dreamnurse

Üye
keşke bu çatışmalar olmasada bizde şehit vermesek kim isterki evladını canını ciğerini toprağa vermek...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...