Telefon Tavsiyesi Bu 4 telefondan hangisi? (Nokia X2, Nokia X3-01, Nokia X3-02, Nokia 5730)

Sponsorlu Bağlantılar

(lütfen önce mesajı oku) Bu 4 telefondan hangisi benim için en uygunudur?

• A-) Nokia 5730 XpressMusic

Kullanılan: 12 44.4%
  • B-) Nokia x2

Kullanılan: 3 11.1%
  • C-) Nokia x3 - 01 (sürgülü olanı)

Kullanılan: 2 7.4%
  • D-) Nokia x3 - 02 ('dokun ve yaz' adlı olanı)

Kullanılan: 10 37.0%

• Kullanılan toplam oy
    27
PSPgamer_10

PSPgamer_10

Üye
    Konu Sahibi
Bu 4 telefondan hangisi? (Nokia X2, Nokia X3-01, Nokia X3-02, Nokia 5730)
Merhabalar.
Ben yeni bir telefon almayı düşünüyorum ama bu 4'ünün arasında kaldım.
En sonunda da bu forumu buldum ve burda sormanın bana büyük bir fayda sağlayacağını düşündüm.

• Öncelikle, ben çok fotoğraf çekip çekinen bir insanım, bu yüzden resmin kalitesi iyi olsa iyi olur.
Şu anda içinde hat olmayan ve sadece MP3 Çalar, Fotoğraf Makinesi ve Uygulamaları / Oyunları (özellikle Tetris :P) için kullandığım bir Nokia 5230'um var. Kamerası 2 megapiksel ama çekim kalitesi (sabah ve akşam, fark etmez) tek kelimeyle MÜKEMMEL. Bir arkadaşın da 5800'ı var, kamerası 3.2 megapiksel ama görüntü çok çok kötü... Bu gibi (megapiksel'i yüksek, kalitesi kötü) olan bir telefon istemiyorum, yani kaliteli bir fotoğraf makinesi olsun, çok iyi olur :)
• Ayrıca çok da müzik dinleyen bir insanım, ve telefon XpressMusic olsa çok iyi olur. Hatta XpressMusic benim için adetâ ŞART. Sesi yüksek ve kaliteli olması bakımından ^^
• Uygulama ve oyun yüklenmeli. Tema yükleme imkânı da olsa iyi olur ^^

Bu durumda bu 4 telefondan hangisi benim için en uygunu olur?

Ayrıca bir soru: Bu arada Nokia'nın 5xxx (örneğin 5700 / 5730 gibi) serilerinden bazıları; ve 'x-serilerinin' de (örneğin x2 / x3 gibi) tamamı XpressMusic'miş. Peki bu durumda C serisi de XpressMusic midir?

Şimdiden çok teşekkürler. ^^

hoss

hoss

Üye
iyi fotograf istiyorsan otofokuslu ve makro modlu telefonlara bakmanda fayda var bu acidan bakarsak ben sana sony ericsson elm modelini oneririm 5megapiksel otofokuslu kamerasi var vga kalitesinte video cekiyo , ses kalitesi gayet iyi , media marktan cihazi inceleyebilirsin
dokumatik istiyorsan walkman destekli sony ericsson yendo modeline bakabilirsin ses kalitesi iyi

PSPgamer_10

PSPgamer_10

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız ben sadece Nokia düşünmüştüm, çünkü Nokia telefonları dışında hiçbir Telefon için çok uygulama yok, ayrıca çoğunda uygulama desteği bile yok ^^
Ayrıca cevabınız için teşekkürler.

Saygılar.

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Hemen isteklerin doğrultusunda cevap vermeye çalışıcam. Son sorundan başliyim: C serisi Xpress music değildir o başka bir seridir.
Nokia X2'de 5 mp kamera mevcut. Hatta baktığıma göre özellikle siyah doygunluğunu çok iyi çekiyor led flaşlı bir kamerası var. Bounce Tales, City Bloxx, Snake III, Block'd, Diamond Rush, Rally 3D, Brain Champion, Sudoku gibi oyunlar yüklü geliyor ama java işletim sistemi oyun konusunda sınırlısın. Bi de çok klasik bir model.

Ancak Nokia 5730 ise kamerası carl zeiss optik olmakla birlikte 3.2 mp kamerası var ki yeterli bir düzeydir. N-Gage 2.0 oyunlarına tam destek veriyor. Resident Evil, FIFA gibi süper oyunlar mevcuttur. Symbian işletim sistemi sayesinde nice oyunlar elde edersin.

X3-01 tasarım olarak da güzel ama java işletim sistemi olması oyun konusunda gene seni sıkıntıya sokar.

X3-02 ise kamera 5 mp olması iyi gayet iyi fotoğraf çekiyor. Aynı zamanda dokunmatik değişik bir telefon. Ama java işletim sistemi sıkıntı çekebilirsin oyun konusunda.

NOT: Xpress Music olduğundan saydığın telefonlarda müzik konusunda hiçbir sıkıntı çekmezsin. Zaten günümüzdeki çoğu telefon müzik olayını baya baya aşmış yani.

TAVSİYE: Dediklerin arasından Nokia 5730'u şiddetle tavsiye ederim ama daha da şiddetle tavsiye edebilceğim "Nokia X6 8 gb" modelidir, Xpress music serisinin şuanki kralıdır. Kamerası Carl Zeiss lens ve 5 mp flaşlı kameradır. Dokunmatik ekranı kapasitiftir yani en gelişmiş versiyondur. Symbian işletim sistemi sayesinde bir sürü oyun seçeneğin mevcut olur N-Gage 2.0 da atabilirsin. Tasarım olarak da çok iyidir :oke:

PSPgamer_10

PSPgamer_10

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkürler, ve 5730 için uygulamalar var mı ve .sis/.sisx dosyalarını destekler mi? Ve ayrıca 5730'da örneğin NES, GameBoy Advance/Color gibi konsolların emulatörlerini çalıştırır mı?
Şimdiye kadar 5230'umda ve eski 6630'umda tüm emulatörler sorunsuz çalışıyordu ^^

hoss

hoss

Üye
yanlisin var , cunku oyun program destegi bir cok telefonda var sadece nokya da degil arkadasin
yukarida yazdigin modellerin cogu java sistemli , yani benim onerdigim telefonlarda java sistemliydi sana
oyun program destegi cok olan bir telefon istiyorsan android , symbian , ios , w.m gibi isletim sistemli telefonlara bakmanda yarar var

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Çok teşekkürler, ve 5730 için uygulamalar var mı ve .sis/.sisx dosyalarını destekler mi? Ve ayrıca 5730'da örneğin NES, GameBoy Advance/Color gibi konsolların emulatörlerini çalıştırır mı?
Şimdiye kadar 5230'umda ve eski 6630'umda tüm emulatörler sorunsuz çalışıyordu ^^
Rica ederim. Kesinlikle çalıştırabilirsin o konuda için rahat olsun. dediğin emulatörlerin hepsi çalışır. Bi de Sega emulatörü de çalıştırır, onun oyunları da gayet güzeldir.
.sis/.sisx konusunda sıkıntı çekmezsin zaten kendi işletim sisteminin formatları.

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
ohoooo sne kendini bağlamışın nokiaya

Starsley

Adam istediğini alır. Bağlanır. Sanamı sorucak!!! Arkadaşım aralarında en iyisi 5730

Sandrake

Sandrake

Üye
A-) Nokia 5730 XpressMusic

PSPgamer_10

PSPgamer_10

Üye
    Konu Sahibi
Herkese çok teşekkürler ^^
Peki Nokia x3-02 'Dokun ve Yaz' hakkındaki düşüncelerinizi alabilir miyim? :)
-
Saygılar.

hoss

hoss

Üye
x3-02 nin ekrani cok kucuk ve resistive ekran eski tip ekran kulllaniyo , simdiki yeni nesil telefonlar kapasitif ekranlidir
o yuzden hic bulasma derim

Emre-45

Emre-45

Üye
Saydığın modeller arasında en iyi model 5730 dur..

PSPgamer_10

PSPgamer_10

Üye
    Konu Sahibi
FAkat Nokia sitesindeki karşılaştırmada ikisinin de ekran çözünürlüğü aynı gözüküyor (240 x 320).
Ayrıca Nokia 5730 XM'in kamerası 3.2 mp, Nokia X3 Dokun ve Yaz'ınkiyse 5 mp.
Ama X3 Dokun ve Yaz sadece 262.000, Nokia 5730 XM ise 16 milyon renge kadar desteği var.
Bu durumda 5730 mu daha iyi resim çeker, yoksa X3 'Dokun ve Yaz' mı?

(Ayrıca, bu "megapiksel" sayısı çekilen resmin boyutunu mu gösterir, yoksa kalitesini mi?)

hoss

hoss

Üye
megapikselin yuksek olmasi o makinin cok iyi fotograf cekecegi anlamina gelmez arkadasim boyutu buyur resmin sadece
ayrica kamerasi iyi bir telefon istiyorsan alacagin cihazda mutlaka otofokus ve makro olmasina dikkat et

PSPgamer_10

PSPgamer_10

Üye
    Konu Sahibi
Ok çok teşekkürler =)

tested36

Üye
ben nokia 5730 almayı düşünüyorum yani görünümü hoş hem önünde tuşu var hemde klayveli güzel bi telefon ama özelliklerinden pek haberdar değilim...
resmi 5800 gibi kalitelimid? 5800ın resim çekmesi çok güzel 5megapixellerden daha ii çözünürlüğü fazla galiba yardımcı olurmusunuz gerçekten çok kararsızım 5730u istiyorum ama herkes kötülüyo hatta kvknın stoklarında yok çoğu telefoncularda da yok herkeste dio ii değil 5 para etmez felan ?

maxicepciyimm

Üye
satılık ikinci el sony ericsson elm 190 lira 5 mp kamera sincan ankara

----------Eklendi @ 16:57:30 ---------- Yazıldı @ 16:57:13 ----------

190 lira

ka2000dir

ka2000dir

Üye
x3-01 diye bir telefon yokki bence x3-02

umutku84

umutku84

Üye
Hemen isteklerin doğrultusunda cevap vermeye çalışıcam. Son sorundan başliyim: C serisi Xpress music değildir o başka bir seridir.
Nokia X2'de 5 mp kamera mevcut. Hatta baktığıma göre özellikle siyah doygunluğunu çok iyi çekiyor led flaşlı bir kamerası var. Bounce Tales, City Bloxx, Snake III, Block'd, Diamond Rush, Rally 3D, Brain Champion, Sudoku gibi oyunlar yüklü geliyor ama java işletim sistemi oyun konusunda sınırlısın. Bi de çok klasik bir model.

Ancak Nokia 5730 ise kamerası carl zeiss optik olmakla birlikte 3.2 mp kamerası var ki yeterli bir düzeydir. N-Gage 2.0 oyunlarına tam destek veriyor. Resident Evil, FIFA gibi süper oyunlar mevcuttur. Symbian işletim sistemi sayesinde nice oyunlar elde edersin.

X3-01 tasarım olarak da güzel ama java işletim sistemi olması oyun konusunda gene seni sıkıntıya sokar.

X3-02 ise kamera 5 mp olması iyi gayet iyi fotoğraf çekiyor. Aynı zamanda dokunmatik değişik bir telefon. Ama java işletim sistemi sıkıntı çekebilirsin oyun konusunda.

NOT: Xpress Music olduğundan saydığın telefonlarda müzik konusunda hiçbir sıkıntı çekmezsin. Zaten günümüzdeki çoğu telefon müzik olayını baya baya aşmış yani.

TAVSİYE: Dediklerin arasından Nokia 5730'u şiddetle tavsiye ederim ama daha da şiddetle tavsiye edebilceğim "Nokia X6 8 gb" modelidir, Xpress music serisinin şuanki kralıdır. Kamerası Carl Zeiss lens ve 5 mp flaşlı kameradır. Dokunmatik ekranı kapasitiftir yani en gelişmiş versiyondur. Symbian işletim sistemi sayesinde bir sürü oyun seçeneğin mevcut olur N-Gage 2.0 da atabilirsin. Tasarım olarak da çok iyidir :oke:
abi x6 rezistif ekran nerden çıkarıyosun kapasitifi

Üst Alt