Broadcom BCM2763 mi Broadcom BCM2727 mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

sonerrap

sonerrap

Üye
    Konu Sahibi
Broadcom BCM2763 mi Broadcom BCM2727 mi ?
Evet arkadaşlar 701 ile n8 arasında bu farkdan dolayı kararsız kaldım
Broadcom BCM2763 = 250 MHz 701
Broadcom BCM2727 = 300 MHz N8

Bu mhz olayında pek anlamam ve oyun performansı hangisinde iyi olur. 300Mhz olmasının avantajı ne ? 250mhz olması cok sorun olurmu?

Yardımlarınızı ve bilgilerinizi bekliyorum şimdiden teşekürler detaylı acıklarsanız sevinirim

Dostnametr

Üye
N8 in grafik işlemcisi 701 den daha iyi.Ancak pek fazla fark etmez.Oyunu yazan adam yada firma daha büyük kitleye hitap etmek için ikisinde de çalışacak şekilde yazacaktır.

S.E.C.R.E.T

S.E.C.R.E.T

Üye
N8 ' in Gpu su daha iyi fakat bu bir şeyi değiştirmez herkese uygun çıkarılıyor uygulamalar.

sonerrap

sonerrap

Üye
    Konu Sahibi
N8 in gpsu daha iyi diorsunuz ama bunu neye dayanarak diosunuz kaynak varmı ? neden daha ii ? Broadcom BCM2763 daha üst bi sürüm olmasına ragmen neden n8in gpsundan düşük kalıyo . bi yerde okudum ne kadar doğru bilmedigim için buraya konu acdım Broadcom BCM2763 in n8in gpsundan 5kat hızlı calışdığını sölemişler ama bundan emin değilim n8inki neden daha iyi detaylı anlatabilecek yokmu

cardanadam

cardanadam

Üye
kameradan olabilirmi?

SilentOne

SilentOne

Üye
kamera ve hdmı

sonerrap

sonerrap

Üye
    Konu Sahibi
bu sitedeki karşılaştırmalar sizin dediklerinizle uyuşmuyo, daha detaylı bi neden ve kanıt bulamazmıyız gercekden bu benim için büyük bi sorun

Dostnametr

Üye
bu sitedeki karşılaştırmalar sizin dediklerinizle uyuşmuyo, daha detaylı bi neden ve kanıt bulamazmıyız gercekden bu benim için büyük bi sorun

Neden sorun ? Kullanım açısından hiçbir farklılık yaratmayacak bir şey senin için neden sorun oluyor anlamıyorum.

sonerrap

sonerrap

Üye
    Konu Sahibi
Neden sorun ? Kullanım açısından hiçbir farklılık yaratmayacak bir şey senin için neden sorun oluyor anlamıyorum.
şuan içi bi sorun olmaz ama ileriki oyunlar için ve uygulamalar için düşündüğümüzde büyük bi sorun ve ben bu teli sıfır alıcam ve sıfır aldığım teli garantisi bitene kadar kullanırım yani 2yıl boyunca.

----------Eklendi @ 10:32:52 ---------- Yazıldı @ 10:30:56 ----------

Ayrıca bu sitedeki özelliklere bakdığımda n8sin gps su aslında 200mhzymiş overclock ile 300 yapmışlar sanırım ve dahili ekran kartı belleği 32mb bu 701de 128mb ve buda aşırı bi fark ayrıca 701deki gpu 1080p videoları destekliyo ama n8deki gpu desteklemiyo

Dostnametr

Üye
şuan içi bi sorun olmaz ama ileriki oyunlar için ve uygulamalar için düşündüğümüzde büyük bi sorun ve ben bu teli sıfır alıcam ve sıfır aldığım teli garantisi bitene kadar kullanırım yani 2yıl boyunca.

2 sene sonrasını düşünüyorsan N8 neden seçenekler arasında ozaman ? n8 in grafik işlemcisi üstün ancak Ram ve İşlemcisi 2 kat düşük.Grafik işlemcisinin yanında Ram ve İşlemcide büyük önem taşıyor.
Ayrıca ileride Nokia ya oyun çıkmayacak o bakımdan rahat olabilirsin.Zaten Nokia 2016 da tamamen symbian ı bırakacak o yüzden oyun ve uzun süreli destek istiyorsan başka markalara yönel

tuzluca76

tuzluca76

Üye
Uygulama düşünüyorsan symbian alman zaten N8 ile 701 arasında kalmandan daha büyük bir sorun :)

Dostnametr

Üye

----------Eklendi @ 10:32:52 ---------- Yazıldı @ 10:30:56 ----------

Ayrıca bu sitedeki özelliklere bakdığımda n8sin gps su aslında 200mhzymiş overclock ile 300 yapmışlar sanırım ve dahili ekran kartı belleği 32mb bu 701de 128mb ve buda aşırı bi fark ayrıca 701deki gpu 1080p videoları destekliyo ama n8deki gpu desteklemiyo

Anladım sende ekran kartı 2 gb olursa çok iyi olur diyenlerdensin :) Hangini istiyorsan onu al.

sonerrap

sonerrap

Üye
    Konu Sahibi
2 sene sonrasını düşünüyorsan N8 neden seçenekler arasında ozaman ? n8 in grafik işlemcisi üstün ancak Ram ve İşlemcisi 2 kat düşük.Grafik işlemcisinin yanında Ram ve İşlemcide büyük önem taşıyor.
Ayrıca ileride Nokia ya oyun çıkmayacak o bakımdan rahat olabilirsin.Zaten Nokia 2016 da tamamen symbian ı bırakacak o yüzden oyun ve uzun süreli destek istiyorsan başka markalara yönel
acıkcası yeni oyunların cıkcagına inanıyorum ve bu Broadcom BCM2763 araştırmalarıma göre cok devasa bi gpu ve buna oyun cıkmassa gercekden yazık olur diyorum okuduklarıma ve araştırmalarma göre Broadcom BCM2763′ün, saniyede 32 milyon poligon (Mpoly/s) çizebilen BCM2727′den 4 ila 6 kat arası performans iyileştirmesi (128 ~192 Mpoly/s) sunduğunu söylüyorlar

gel de inan

Üye
1. Nokia 701 broadcom bcm 2763 kullanmıyor ancak 128 mb dahili hafızası olan özel bir grafik kartı kullanmakta.
2. Nokia N8 ise 32 mb dahili hafızaya sahip broadcom bcm 2727'ye sahip.

sonerrap

sonerrap

Üye
    Konu Sahibi
1. Nokia 701 broadcom bcm 2763 kullanmıyor ancak 128 mb dahili hafızası olan özel bir grafik kartı kullanmakta.
2. Nokia N8 ise 32 mb dahili hafızaya sahip broadcom bcm 2727'ye sahip.

Nokia 701 broadcom bcm 2763 kullanmıyor bu nerden cıkdı? özelliklerinde hep öyle yazıyo

sonerrap

sonerrap

Üye
    Konu Sahibi
burdanda bakabilirsin brodcom olmadıgını gösteren site varsa link alabilirmiyim

Uruloki

Uruloki

Üye
allah aşkına ne saçmalıyorsunuz tabi ki bcm2763 daha iyi 10800p çekim özelliği var 20mp kamera desteği var sitesine girseniz bile anlarsınız işlemci hızlarına bakmayın gpu da ki bunu nokia da yazıyor 4 kat daha hızlı grafikte yeni çıkan seri

sonerrap

sonerrap

Üye
    Konu Sahibi
allah aşkına ne saçmalıyorsunuz tabi ki bcm2763 daha iyi 10800p çekim özelliği var 20mp kamera desteği var sitesine girseniz bile anlarsınız işlemci hızlarına bakmayın gpu da ki bunu nokia da yazıyor 4 kat daha hızlı grafikte yeni çıkan seri

:oke:

Üst Alt