Bluetooth ile bedava Gprs resimli anlatım

Konu, 'Yararlı Bilgiler ve Dökümanlar' kısmında Exalans tarafından paylaşıldı. Okunma: 11924 | Cevaplanma: 54

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Ben Bu bağlantıyı yapabilmek için tam 1 hafta uğraştım. Uğraşlarım sonucu çok güzel bir kaynak buldum. Bulduğum kaynağın birkaç eksiği vardı. Deneme yanılma yolu ile bağlanmayı başarıp cepforum üyelerine resimli olarak anlatmayı düşündüm. Çünkü ben tam pes edecekken başardım. Sakın pes etmeyin bu bağlanatı 7610, 6600, 3230 da denenmiştir. sonuç %100 olumlu. olazsa tekrar deneyin. yine yapamazsanız msnden yardımcı olurum. Hadi Kolay gele. Şimdi beraber resimli olarak anlattığım ayarları yapalım...
    İşe telefonun eşlemesiniz pcsuite programından kaldırmakla başlayalım. Telefondaki bluetooth ayarlarındayken sağ oka basıp eşlemelerin hepsini silelim.

< Resmi açmak için tıklayın >

Saat simgesi yanındaki Bluetooth simgesine sağ tıklayıp, açılan pencerede Advanced Configuration u tıklayalım.

Açılan pencereden Local Services sekmesini tıklayalım.
    Açılan pencereden Local Services sekmesini tıklayalım.

Bluetooth ser ial Port yazan yeri seçip Properties butonunu tıklayalım. açılan pencerede

Listeden Network Access i seçip properties... butonunu tıklayalım.

Açılan pencereden "Allow other devices to access the internet/lan via this computer." seçeneğini seçip "configure connection sharing" butonunu tıklayalım. karşınıza Ağ Bağlantılarım sayfası çıkacak.

Kullandığımız internet bağlantısının üzerine sağ tıklayıp açılan menüden özellikler sekmesini tıklayalım.

İnternet bağlantımızı yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş sekmesinden paylaşıma açıp "Bluetooth network" u seçelim. ve tamam dedikten sonra Bizi buraya yönlerndiren bluetooth ayarlarını uyguladıktan sonra kapatalım.

2. < Resmi açmak için tıklayın >

Ağ bağlanatılarımı açıp ağ görevleri menüsünden yeni bağlantı oluştur u tıklayalım.

yukarıdaki resimde olduğu gibi gelişmiş bir bağlantı kur seçeneğini seçip ileri diyelim.

Gelen bağlantıları kabul et seçeneğini seçip ileri diyelim.

İki bilgisayar arasında iletişim kablosu (comX) i seçip (X sizin com bağlantınızı gösterir) ileri diyelim.

Sanal özel bağlantılarına izin verme seçeneğini seçip ileri diyelim.

Gelen pencerede bütün kullanıcıları seçip iğleri diyelim.
    (Not: Sadece Bilgisayardaki Kullanıcı isminide seçebilirsiniz. ben hepsini seçmiştim.)

Gelen pencerede İnternet iletişim kuralları (TCP/IP) i seçip özellikler butonunu tıklayalım.

Resimdeki Ayarların aynısını yapalım.

son

Ağ Bağlantılarımızda yeni bir bağlantı oluştu. Yeni bağlantımızın üzerine sağ tıklayıp özellikler seçeneğini tıklayalım

Resimdeki gibi ayarlarımızı yapalım. Bilgisayardaki ayarlarımız bitti.

Şimdi Telefonumuzun Bluetooth unu açıp ekte verdiğim GPRS.rar ı winrar ile açıp içindeki GPRS.txt i telefonumuza gönderelim. peşindende gnubox.sis dosyasını telefona gönderip kuralım.

Bluetooth ile bedava Gprs resimli anlatım - Ekli Dosyalar - İndir, Yükle, Download:

3. telefona gönderdiğimiz Gprs.txt mesajını açıp seçeneklerden gönder ---> kısa mesaj ile diyerek yazılabilir hale getirelim.

telefondaki kalem tuşuna basılı tutarak yazının hepsini seçelim. resimde olduğu gibi sol alt tarafta kopyala belirecek. Kopyala diyerek mesajlardan çıkalım.

menüden ayarlara girelim

ordan bağlantıyı seçelim

ordanda erişim noktaları.

Önceki bütün erişim noktalarını silelim

yeni erişim noktası oluşturup hiç bir ayar yapmadan çıkalım

yeni bir erişim noktası oluşturu seçip çıkan seçeneklerden varsayılan ayar. kull. seçeneğini seçelim.

4. bağlantı ismi : Bt
    veri taşıyıcı : veri araması
    Çevirmeli bağl. num. : 2222

kullanıcı ismi : bilgisayarımızda kullandığımız kullanıcı ismi. (bilgisayar ayarlarında hani hepsini seçmiştik. bilgisayarda yeni eklediğimiz bağlantıyı çift tıklarsak kullanıcılar sekmesinden görürüz.)
    Şifre sorma : Hayır
    Şifre : Boş geçin (şifremiz yok)

doğrulama : normal
    anasayfa : yok
    Veri araması türü : analog

seçeneklerden gelişmiş ayarları açın.

telefon ip adresi : otomatik
    birincil isin sunucusu : (adsl 256 bağlantılar için 195.175.37.69)
    siz en iyisi (windows xp kullananlar için söylüyorum)
    başlat ı tıklayın, ordan çalıştırı, cmd yazıp tamam diyin.
    gelen dos benzeri ekrana ipconfig/all yazın. en altta dsn iplerini verecek. onları kullanın.

ikincil isim sunucusunuda yazın (oda ipconfig/all yazınca çıkıyor)

internetimizi paylaşıma açınca bilgisayarımızın ip adresi 192.168.0.1 oluyor. onuda yakın kopya su. adr. bölümüne yazıyoruz

5. yakın kopya port no. : 6588

geri aramayı kullan : hayır

ppp sıkıştırma ya kadar değiştirmeyin.
    ppp sıkıştırma : evet

giriş dizesi kullan : evet

giriş dizesi için mesajlardan kopyala yapmıştık
    telefon üstünde kalem tuşuna basılı tutunca sol alt köşede yapıştır beliriyor yapıştıra basınca kopyaladığımız herşey buraya geldi. tamam diyip çokalım.

önce oluşturduğumuz boş erişim noktasını düzenliyoruz.

sadece ismini b harfinden sonraki bir harfle başlatıp çıkalım. mesela : kmg gibi. çünkü bizim Bt bağlantısı en üstte olmalı.

telefona yüklediğimiz gnubox programını çalıştırıyoruz.
    seçeneklerden install
    auto set modem ID yi seçiyoruz
    daha sonrada create records u seçiyor ve gnu box programını kapatıyoruz.

gnubox programını tekrar açıyoruz.

2box bluetooth seçeneğindeki ser ial port u seçiyoruz

bluetooth cihaz arayacak

bilgisayarınızı bulunca seçin

debug test comm channel seçeneğini seçelim.
    bluetooth simgesi üstünde bir baloncuk çıkacak bu baloncugun üzerine tıklayın. eşleme için 123 yazıp tamam diyin. telefondada aynısı çıkacak, onada 123 diyip tamam diyin.

debug ---> brifing up IF seçelim
    bir baloncuk daha çıkacak. bununda üstüne tıklayalım bluetooth com yetkisi isteyecek tek bir seçenek var zaten. onu seçip tamam diyelim.

--------------------------------------------------------------------------------
    gnubox programından çıkalım. pc suite ile telefonunuzun bağlantı kurduğundan emin olun.

Ağ bağlantılarım a girince resimdeki gibi yeni bir bağlantınız olacak

Ağ Bağlantılarıma girip bluetooth Network un etkin olduğundan emin olun.

işte ben girdim. agile messenger ile msn, icq, aol, yahoo.
    netfront, opera ile internete girebilirsiniz.

eğer başaramazsanız gnubox programından resimdekileri yapıp tekrar baştan başlayın.

6. paylaşım çok saol dediklerini uygulayalım bakalımk,.,.,...,.

7. baba hoş ama sen denedin mi

8. evet dostum 3230 denedik n70 de bizzat denedim başarılı sonuç verdi

9. Benim işime yaramaz... :bleh:

10. usta baya iş yapmışsın ya eline sağlık

11. dostum takip edeyim dedim. perişan oldum. ne yapmışsın böyle kendine. yazıktır insan hakları ihlalidir. lendine eziyet etme. :) bize lazımsın.

vallahi çok beğendim. vaktiyle bende 1995 yılında Windows 98 kitabını yazmıştım. neler çektiğini bilirim. en az 1 saatini almıştır. tşkler. emeğine ve gözlerine sağlık.

12. teşekkürleriniz emeklerime karşılık olaraka yeterlidir arkadaşlar

13. ya modem bizim pcmizde degil de interneti lan kablosuyla aldıysak nası olcak!!!

cevap bekliyorum simdiden thanx

14. hepsi guzel hosda, bilg. yanimdaysa, neden telefondan GPRS'e bilg. yardimi ile baglanilsin ki ????

15. hoş espriydi tuttum :kop:

16. ya dostum mesele sadece wap sitelerini sorunsuz gezebilmek

17. yapanı hiç görmedim.

18. ya benim de bluesolil ama advenced conigurations felan yok diplay exit felan yzıor

19. ben hala cevabımı alamadım modem bizim pcmizde degil de interneti lan kablosuyla aldıysak nası olcak!!!

20. ben yapamadım bi kaç soru sorim
    1. 6630da dediğin ayarların çoğu yok
    2. sp2nin bluetoothunu kullanıyorum nasıl yapıcam
    3. gunubox 6630 çalışmadı

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Konu ile alakalı site aramaları:

1. bluetooth nasıl kullanılır resimli anlatım