Bir ülkenin geri kalmış olduğunu anlamanın yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
Bir ülkenin geri kalmış olduğunu anlamanın yolları
basit bir film çekimini bile haftalarca gündemde haber yapması buna örnek verilebilir mesela.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:hmmm

VKUCUKSAHİN

VKUCUKSAHİN

Üye
En basit yol okuma oranıdır..

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Bir sürü yol var. Hangisi söylesem? Ekonomi, kültür, sosyal hayat, eğitim vs.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
basit bir film çekimini bile haftalarca gündemde haber yapması buna örnek verilebilir mesela.

eee tabiki medya o kadar abartırsa olacağı bu james bond geldi geliyor ,dünyaca ünlü şarkıcı geliyor nerde bir magazin olayı var medya flash geçiyor.

HaqperesT

HaqperesT

Üye
her ülke bir alanda geridir
ama başka bir alanda da ileridir.
bilimde ileri olan bazı ulkeler ahlaksızlıkta ileri olabiliyorlar.
herşeye teknoloji yada para gozuyle bakmamak gerek

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Bence Bir Ulkenin Geri Kalip Kalmadiqini O Ulkede Yasayayn Insanlardan Anlayabilirsin ..

Kesinlikle Eminimm ..

Eykul

Eykul

Üye
her ülke bir alanda geridir
ama başka bir alanda da ileridir.
bilimde ileri olan bazı ulkeler ahlaksızlıkta ileri olabiliyorlar.
herşeye teknoloji yada para gozuyle bakmamak gerek

Kismen katiliyorum.... Ama ahlaksizlik malesef her ulkede var fark sadece belli yada belli olmamasi (malesef)

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
En basit yol baktıgı çerçevelerin sayısını bilmektir.
Ne yazık bu ülkedeki insanlar her olaya tek bi çerceveden bakıyor.

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Ne bu ülke geri ne de bu ülkenin güzel insanları. Öncelikle kıstasınız ney neye göre konuşuyorsunuz. Birtakım malum medyanın haberini alıp ta sanki tüm ülkenin gündemi buymuş gibi konuşursanız Ülkeme en büyük haksızlığı yapmış olursunuz.

Belli güruhların ayak oyunlarıyla cahil bırakılmaya çalışılan, ahlak, edep ve imandan uzaklaştırılmak için her türlü entrikaların, oyunların oynandığı bu ülke
Bu kadar oyuna rağmen hala dimdik ayakta

Ve daha iyi olacak inşallah bu konuda gençlerimize yani bizlere büyük görevler düşüyor. Biz bu noktalara kolay gelmedik her karışına bedel ödediğimiz bu topraklar bize yiyip, içip, eğlenmek için miras bırakılmadı. Her genç kendisine 'Ben ne yapabilirim' sorusunu sorsun mutlaka cevabını bulacaktır.

Bizleri tarihimizle köklerimizle koparmak istediler ama başaramadılar. Daha bir hafta önce 5.000 genç (izci) Çanakkale'de 57. Alay yürüyüşüne katıldı ''Dedeciğim Ben Geldim'' diyerek. Bunu o mâlum medyanın hangi kanalı gösterdi hangi gazetesi yazdı. Bu nedenle Ülkemizde olup bitenleri bir kenara atarak bir kaç çapulcunun haberiyle halkımı cahil ilan etmeye ben dahil hiç kimsenin hakkı yok.

• Beğen
Tepkiler: viktoreznov

webilgili

Üye
bence hep paradan kaynaklı

__xXx__

__xXx__

Üye
bir ülkede ben fakirim karnımı doyuramiyorum eşime çocuğuma bakamıyorum diyen varsa hangi ülke olursa olsun geri kalmıştır

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
Devletten bedavaya 1400 tl maaş alıp, hiçbir işte çalışmayıp gün boyu yan gelip yatarak, elektrik parası bile ödemeyip evine kaçak elektrik çekerek yaşadığı halde kameralar karşısında "dövlet bize bohmir" diyen bir vatandaşı varsa, ona boşan da semerini ye denir. O devlet de geri kalmıştır.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Kişi başına düşen milli gelir yaşam süresi okur yazar oranı vb

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Kendine bakan bakıyor.Milli gelir rekor seviyeye gelmis.Egitime milyonlarca lira yatırım yapiliyor.
Kriz var dendi dünyada ama Türkiyede ki fabrikalar köseyi döndü.İstihdam saglamaları için tesvik primleri de veriliyo yatırımcılara devlet tarafından.Ama kimse kimseye yattıgı yerden para vermez.Veririz diyenler bu ülkeyi geriye götürmek isteyenlerdir.
Tek yapmamız gereken azcık genis düsünüp gözümüzü açmak.
Ben Türkiyenin suan ki konumundan çok çok memnunum.
Abartısız her alandan gelisen bir ülke konumundayız.Egitim,saglık,ekonomi,ulasım,askeri savunma sanayi,teknoloji vs.
Televizyonlarda yada orda burda çıkıp Türkiye geriye gidiyor oraya buraya gidiyor diyenlere kimse inanmasın.
Halkımızı sadece tek bir çerceveden bakmaya zorlayanlardır o kisiler.Cahillik ortamı yaratmak isteyenlerdir.

• Beğen
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Kendine bakan bakıyor.Milli gelir rekor seviyeye gelmis.Egitime milyonlarca lira yatırım yapiliyor.
Kriz var dendi dünyada ama Türkiyede ki fabrikalar köseyi döndü.İstihdam saglamaları için tesvik primleri de veriliyo yatırımcılara devlet tarafından.Ama kimse kimseye yattıgı yerden para vermez.Veririz diyenler bu ülkeyi geriye götürmek isteyenlerdir.
Tek yapmamız gereken azcık genis düsünüp gözümüzü açmak.
Ben Türkiyenin suan ki konumundan çok çok memnunum.
Abartısız her alandan gelisen bir ülke konumundayız.Egitim,saglık,ekonomi,ulasım,askeri savunma sanayi,teknoloji vs.
Televizyonlarda yada orda burda çıkıp Türkiye geriye gidiyor oraya buraya gidiyor diyenlere kimse inanmasın.
Halkımızı sadece tek bir çerceveden bakmaya zorlayanlardır o kisiler.Cahillik ortamı yaratmak isteyenlerdir.

aynen param yoh diyenlerin de ortalama iki cep telefonu var.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
[ENGİN];4642368' Alıntı:

aynen param yoh diyenlerin de ortalama iki cep telefonu var.

Onlar hepten Olimpiyat Çocugu zaten.
Yata yata karpuz yetistiren insanlar.Bari bi yararın yoksa ülkeye zararın olmasın be şerefli.

• Beğen
ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
Devlet sitesinin admin şifresi 123456 ise o devlet geri kalmış olabilir.

ibrother

ibrother

Üye
sokaklarinda cep telefonu ile oynayan insanlar ve siskolar varsa o ulkeyi kimse tutamaz.

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Bir Ulkede 'IRKCI' Insanlar Varsa O Ulke Geridir ..

Bir Halka, Bir Millete; Bir Eyalete Ne Olursa Olsun .. IRKCI'Likta bulunan Bir Devlet .. Geri Kalmistir ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt