Bir sürü sorunum var..

Sponsorlu Bağlantılar

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
Bir sürü sorunum var..
Şuan 17 yaşındayım ve bundan 10 yıl önce iflas ettik herseyimizi kaybettik istanbuldan köye göçtük ve sonra annem öldü zaten köyde yaşamak koyuyordu bide annemi kaybedince mahfolmuştum neyse biraz toparladım derken babam trafik kazası yaptı hapise girdi 8 ay yoktu halalarım falan baktı bana ama başkalarını evinde kalmak çok koyuyordu bana diyordum hep " bizim niye evimiz yok? "
" biz niye böyle olduk ? " derken babam çıktı hapisten..

Istanbula gittik tekrar iş olmadı doğru dürüst 6 ay çabaladık ama olmadı

Yaklaşık 9 yıldır köydeyim istanbulu çok özlüyorum anılarım orda çünkü sanki gidip aynılarını yaşayacakmışım gibi okula gelince bıraktım olmadi bi türlü açıktan okuyorum köyde de sürekli ps oynamakla geçti hayatım hep yanlızım hiç arkadaşım yok dostum yok sevgilim olmadı ( bu dert değil o kadarda ) bakıyorum millete sosyal medyadan bi fotoğraf çekilmeler arkadaşlarla falan kendime Bakıyorum yediğim yemeğin bulaşığını yıkıyorum millette böyle bi dert yok herkesin ortamı işi veya okulu var ben hâlâ bi baltaya sap olamamışım, ortama girsem sus pus olurum ne konuşacağımı bilmem utanırım fotoğraf çekilmeyi bile beceremem sadece ev işleri neyse

Bakıyorum da ben niye anormalim? Normal bi insan olmak istemişimdir hep normal bi aile ,sabah kahvaltıyı anne hazırlasın baba işe gitsin çocuklarda okula ama olmadı bu bunu geçtim şuan bile normal yaşamıyorum

Neyse bunu niye anlattım biraz halimden anlayın diye asıl şu andaki sorunum;

Istanbula teyzemlerin yanına gitmek istiyorum işim olacak artık hayatım farklı bişeyler olsun istiyorum teyzemlerfe sorun yok fakat babam güvenmiyo hem bana hemde istanbula, babamı anlıyorum ama yeter artık SIKILDIM köy hayatından bir sürü cahil insanla yaşamaktan onu geçtim nereye kadar gidicek böyle?

Babamı nasıl ikna ederim sizce lütfen yardım edin?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
İstanbul zor, yaşarken savaşmak zorunda olduğun dünyadaki tek şehir. Allah yardımcın olsun annemizin mekanını cennet eylesin. Baban ile oturup düzgün bir şekilde konuştuğun taktirde, izni koparabileceğini düşünüyorum.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
öncelikle köyde hiç mi yaşıtın yok git onlarla takıl biraz ve sus pus olma huyundan da kurtulman lazım ne istiyorsan söyleyebilirsin
ve babana da durumunu düzgün bir şekilde anlatırsan anlayacağını düşünüyorum bıktım burdan asıl burda kalırsam birşey olamam filan de gideyim birşeyler öğreneyim de ama istanbulda daha çok zorlanırsın

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle köyde hiç mi yaşıtın yok git onlarla takıl biraz ve sus pus olma huyundan da kurtulman lazım ne istiyorsan söyleyebilirsin
ve babana da durumunu düzgün bir şekilde anlatırsan anlayacağını düşünüyorum bıktım burdan asıl burda kalırsam birşey olamam filan de gideyim birşeyler öğreneyim de ama istanbulda daha çok zorlanırsın

Köyde ki yaşıtlarımla kafam uyuşmuyo şiveler bile değişik babamla çok konuştum kaçarak gitmek istemiyorum ama tek çarem bu galiba
İstanbul zor, yaşarken savaşmak zorunda olduğun dünyadaki tek şehir. Allah yardımcın olsun annemizin mekanını cennet eylesin. Baban ile oturup düzgün bir şekilde konuştuğun taktirde, izni koparabileceğini düşünüyorum.

Hiç güvenmiyo şapşalsın diyo ne diyeceğim sonra aklıma geliyo bide desem bile dalga geçiyo

zombaka

zombaka

Üye
İstanbula gelme izmire gıt bursaya git burda 14milyon kişiyiz sende gelme :-) şaka bir yana gerçekten istanbulda bir cacık yok

• Beğen
Tepkiler: ogzhntrc
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Bir söz vardı:
Hayatı yaşanmaz bulanlar, hayatı yaşanmazlaştıranlardır.
Anlaşılan o ki, bir sürü olumsuzluk yaşamışsın ve hala da yaşamaktasın.
Ancak, bu olumsuzlukları tersine çevirmek, başarısızlıkları başarıya çevirmek te insanın kendi elinde.
İnsanın, hayatta istediği zaman gerçekleştiremeyeceği şey yoktur düşüncesine inananlanlardanım. Buna siz de inanın.
İnsanların yanında hayatın içerisinde olmak istiyorsanız, o ortamlar için kendinizi yetiştirmelisiniz.
Bol kitap okumalısınız.
Günlük hayatınızı size fayda vermeyen şeylerle geçirmek yerine size yarar sağlayacak, konuşmalarınızda size değer katacak şeylerle uğraşmalısınız.
insanları sabırla dinlemeyi öğreneceksiniz.
Ve dağarcığınızı bilgiyle doldurduğunuzda hiç farkına bile varmayacaksınız.. bir bakacaksınız ki insanlar yanında konuşuyorsunuz, onlar sizi ilgiyle dinliyor, onlarla paylaştığınız şeyler var.
Mesele dertlerinizle, sıkıntılarınızla çare bulmadan yaşamak olmamalı, mesele o sorunları bilerek, onların yok olmasını sağlamalı.
Sanmayınız ki bu sıkıntıları aşmak çok zor. Hayatı ve çevrenizdekileri takip ettiğinizde; göreceksiniz ki imkansızı başaran çok insan var.

• Beğen
Tepkiler: ogzhntrc
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Köyde ki yaşıtlarımla kafam uyuşmuyo şiveler bile değişik babamla çok konuştum kaçarak gitmek istemiyorum ama tek çarem bu galiba

Hiç güvenmiyo şapşalsın diyo ne diyeceğim sonra aklıma geliyo bide desem bile dalga geçiyo
köydekilerle biraz daha şansını dene kafa uyuşmuyor diyorsun ama bütün gün evde ps oynayarak kafa uyuşan biri varsa bile bulamıyorsun
yine olmazsa biraz daha bekle babana ben istanbula gidecem çalışacam filan de burda kalıyorum da ne oluyor de ama kesinlikle biraz daha bekle baban belki sana kıyamadığı için yollamaya korkuyordur sen biraz daha büyüyünce anlar sanıyorum

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
köydekilerle biraz daha şansını dene kafa uyuşmuyor diyorsun ama bütün gün evde ps oynayarak kafa uyuşan biri varsa bile bulamıyorsun
yine olmazsa biraz daha bekle babana ben istanbula gidecem çalışacam filan de burda kalıyorum da ne oluyor de ama kesinlikle biraz daha bekle baban belki sana kıyamadığı için yollamaya korkuyordur sen biraz daha büyüyünce anlar sanıyorum

Bakın köydeki insanlar sigaradan uyuşturucuya kadar yolları var işleri güçleri karı kız ne kadar kötü şeyler varsa hepsi onlarda yani bide 9 yıldır köydeyim olmuyor napcamı bilmiyorum geçen yıl yurda verdiler arkadaş ortamı iyiydi ayak uyduruyordum biraz ama yurt berbattı ve ben zaten burda yaşamak istemiyorum

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bakın köydeki insanlar sigaradan uyuşturucuya kadar yolları var işleri güçleri karı kız ne kadar kötü şeyler varsa hepsi onlarda yani bide 9 yıldır köydeyim olmuyor napcamı bilmiyorum geçen yıl yurda verdiler arkadaş ortamı iyiydi ayak uyduruyordum biraz ama yurt berbattı ve ben zaten burda yaşamak istemiyorum
biraz daha sabretmen gerekli

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi

Ayrıca evet babam kıyamyor bana ama artık yaşım olmuş 17 yaşıtlarım çalışıyo okuyo veya spor klübüne gidiyo bende hiç birşey yok

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Ayrıca evet babam kıyamyor bana ama artık yaşım olmuş 17 yaşıtlarım çalışıyo okuyo veya spor klübüne gidiyo bende hiç birşey yok
babanı tanımadığımdan emin değilim ama o zaman istanbulda bir iş bulup çalışayım hem çalışmak nasıl birşey öğreneyim filan de böyle böyle ikna et ama sakın kaçmayı düşünme kaçarsan daha kötü olur

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
babanı tanımadığımdan emin değilim ama o zaman istanbulda bir iş bulup çalışayım hem çalışmak nasıl birşey öğreneyim filan de böyle böyle ikna et ama sakın kaçmayı düşünme kaçarsan daha kötü olur

Babam içki içer geceleri sinirli olur genellikle agresifdir de ama yumuşak yanına getircem denicem bi kış daha geçirirsem burda intihar ederim herhalde artık durum bildiğinizden daha öte

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Babam içki içer geceleri sinirli olur genellikle agresifdir de ama yumuşak yanına getircem denicem bi kış daha geçirirsem burda intihar ederim herhalde artık durum bildiğinizden daha öte
içki içmesi sorun değil aslında ama içip başkalarına bağıran kızan vuran tiplerden ise işin çok zor
hem istanbula gitsen seni kabul edecek iş filan bulmana yardım edecek biri var mı :hmmm

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
içki içmesi sorun değil aslında ama içip başkalarına bağıran kızan vuran tiplerden ise işin çok zor
hem istanbula gitsen seni kabul edecek iş filan bulmana yardım edecek biri var mı :hmmm

Evet tamda o tip kızacak bahane arar

Istanbula gidersem kalıcak yerde var işte var ama babam

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Evet tamda o tip kızacak bahane arar

Istanbula gidersem kalıcak yerde var işte var ama babam
dediğim gibi babanı ikna etmeden gitmeye kalkışırsan daha kötü olur senin için ama yumuşak bir zamanında söylersin ;)

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
dediğim gibi babanı ikna etmeden gitmeye kalkışırsan daha kötü olur senin için ama yumuşak bir zamanında söylersin ;)

Gidip geri geleceğimi adı gibi biliyormuş ama oyuncak değilsin ki yollayım dedi

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim denicem

zombaka

zombaka

Üye
senin köy neresi

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
Seni yaşından cok yaşadıkların olgunlaştıracaktır kardeşim.
Allah rahmet eylesin bu cekingenlik utangaclık pasif olma olayını fazla abartma Hayatın senle oynamasını izin vermeyip her olumsuzluğa karsı ben buyum deyip sen hayata gol atmaya calıs
Ve bunun ilk adımlarını yapmıssın istanbula gidip yeni bir hayat kurmak istiyorum diyorsun gayet güzel.
Ama Hayata gol atarken ofsayta düşmemeye dikkat et yani demek isteyeceğim şu ,
Babanla kötü olmamaya calış Elindeki tüm imkanları kullan onu ikna edebilmek için sonucta ne olursa olsun babandır.Rızasıyla yapmaya calışki ilerde pişman olmayısınız sende oda , Sonra farklı bir konu İstanbul Koca Bir şehir Pek Cok kez Gitmişimdir Deplasmana olsun gezmeye olsun
O şehirde yaşam cok zor Büyükşehir Olmasından ötürü Cok Kalabalık bir Şehir Herşeyiyle Tam Bir karışık şehir Tabi Yaşamaya alışmış insanlar dışında.
Orada Hayatla Mücadele Etmek Cok zor Ulaşımı Zor Falan Filan , Kardeşim yanlış anlama Sıfırdan hayata başlıyacaksın kolay değil İstanbul yerine Başka Bir Şehir Düşünebilirsin Ne Bileyim Arkadaşların Dediği gibi Bursa kocaeli Felanda olabilir.Bu konuyu iyi düşün
Gol atacam derken Hayattan bir Gol Daha yeme
Akıll Davran

Nozomyena

Üye
    Konu Sahibi
Seni yaşından cok yaşadıkların olgunlaştıracaktır kardeşim.
Allah rahmet eylesin bu cekingenlik utangaclık pasif olma olayını fazla abartma Hayatın senle oynamasını izin vermeyip her olumsuzluğa karsı ben buyum deyip sen hayata gol atmaya calıs
Ve bunun ilk adımlarını yapmıssın istanbula gidip yeni bir hayat kurmak istiyorum diyorsun gayet güzel.
Ama Hayata gol atarken ofsayta düşmemeye dikkat et yani demek isteyeceğim şu ,
Babanla kötü olmamaya calış Elindeki tüm imkanları kullan onu ikna edebilmek için sonucta ne olursa olsun babandır.Rızasıyla yapmaya calışki ilerde pişman olmayısınız sende oda , Sonra farklı bir konu İstanbul Koca Bir şehir Pek Cok kez Gitmişimdir Deplasmana olsun gezmeye olsun
O şehirde yaşam cok zor Büyükşehir Olmasından ötürü Cok Kalabalık bir Şehir Herşeyiyle Tam Bir karışık şehir Tabi Yaşamaya alışmış insanlar dışında.
Orada Hayatla Mücadele Etmek Cok zor Ulaşımı Zor Falan Filan , Kardeşim yanlış anlama Sıfırdan hayata başlıyacaksın kolay değil İstanbul yerine Başka Bir Şehir Düşünebilirsin Ne Bileyim Arkadaşların Dediği gibi Bursa kocaeli Felanda olabilir.Bu konuyu iyi düşün
Gol atacam derken Hayattan bir Gol Daha yeme
Akıll Davran

Biliyorum istanbulu az çok 8 yılım geçti bide orda çok anım var ve orda kalacak yer ve işim olabilir ancak o yüzden istanbul. Teşekkür ederim

Üst Alt