Bir soru

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yarox

yarox

Üye
    Konu Sahibi
Bir soru
Benim küçüklükten beri hayalim askeriyede pilot olmaktı ve bunu adım adım gerçekleştirmeye çalışıyorum. Bu sene yapılcak olan ALS'e giricem. Ordan sonra Hava harp okuluna gitmek istiyorum kısmet olursa herşeyi göze aldı ve çok iyi hazırlanıyorum.Belki çok gereksiz bir soru fakta aklıma takıldı • Liselerin Fen Bilimleri veya Türkçe-Matematik alanı mezunları başvuru yapabilmektedir.

Askeri liseden başvuru yapamıyormuyuz?

Mert

Mert

Üye
ALS'yi kazanırsan seni mülakatlara çağıracaklar. Orada spor, konuşma... birsürü sınavdan geçeceksin. Geçersen Askeri lise öğrencisi olacaksın ve 4 yılın sonunda mezun olduktan sonra Harp Okulun da okuyup teğmen olarak çıkacaksın.
Ama benim gibi mülakatlar da elenirsen liseyi bitirip Harp Okulu sınavına gireceksin. Kazanırsan mülakatları geçersen Harp Okulunu okuyup teğmen olarak çıkacaksın. Lise de 10. sınıfta alan seçiyorsun. Matematik-Fen, Türkçe-Matematik, Türkçe-Sosyal. T-S seçersen giremiyorsun

maxirabit

maxirabit

Üye
Güzel bir hayal,gerçekleştirirsen ne mutlu sana.

nub

nub

Üye
Göz problemin varmı :D

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Ah Ah Başta Aptallık Ettim Gittim Meslek Lisesine Şimdi Pişmanım, Meslek Liselerini Almıyorlar Keşke Alsalar Öyle Bi Ders Çalışırım Ki Kazanmak İçin :ağlarım:

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Ah Ah Başta Aptallık Ettim Gittim Meslek Lisesine Şimdi Pişmanım, Meslek Liselerini Almıyorlar Keşke Alsalar Öyle Bi Ders Çalışırım Ki Kazanmak İçin :ağlarım:
yaa oguz her seferinde aklıma getirme benide pişman ettireceksin gitmedigime..:agla:

Astrosman

Astrosman

Üye

benide meslek lisesine yazdıracaklardı. Elektrik elektronike bölümü seçersin dediler(babadan öğrenme küçüklükten beri bu işle uğraşırim.). De gedin yaw dedim. Düz liseye yazıldım. Hadi hayırlısı sınavada az kaldı ya...

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
yarox

yarox

Üye
    Konu Sahibi
Şuan hiçbir sourunum yok ama çok uznu süre bilgisayarda durunca 5-6 saat gibi vede tüm gün güneş ışığı altında durunca gözlerimi kırpıştıryorum sorun çıkarırmı? İnşallah hayal kırıklığına uğramam

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye

yaa oguz her seferinde aklıma getirme benide pişman ettireceksin gitmedigime..:agla:

:ehe

----------Eklendi @ 12:54:40 ---------- Yazıldı @ 12:53:46 ----------

benide meslek lisesine yazdıracaklardı. Elektrik elektronike bölümü seçersin dediler(babadan öğrenme küçüklükten beri bu işle uğraşırim.). De gedin yaw dedim. Düz liseye yazıldım. Hadi hayırlısı sınavada az kaldı ya...

Meslek Lisesini Kazandığımda Dedim Beni Düz Liseye Yazdırın Yazdırmaya Gitti Yazdırmadan Geri Geldi :ağlarım:

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Bende Bir Soru Soruyum Arkadaşlar Ayrı Konu Açmayım Şimdi Ben Meslek Lisesinde Okuyorum Doğal Olarak Hava Harp Okuluna Gidemiyorum Ama Bi Üniversite Kazansam Bir Yıl Okusam Sonra Sınava Tekrar Girsem Alırlar Mı ???

spy ghost

spy ghost

Üye
Sınavlara ben 3 ay çalıştım gayet iyi bir dereceyle hava-kara-deniz-gata-askeri bandoyu kazandım ama spor zorladı yani sınava çalıştığın kadarda spora da çok iyi bir şekilde çalışyaşına baktım senden 1.60 m zıplamanı 400 metreyi 85 saniyede koşmanı dakikada 30 mekik çekmeni ve 7 metre basketbol topu atmanı isteyeckler.Senin soruya gelirsek askeri liseleri istiyorsan 8.sınıfın sonlarına doğru başvuru yapıp sınava ve mülakata gireceksin eğer diyorsan ben liseyi normal bir şekilde okuyacağım liseden sonra gideceğim sayısal alandan bitirmeye bak liseyi ama liseden sonra gidersen rütbeyi fazla yükseltemezsin İstanbul-yeşilyurt hava harp okulunda üst düzey rütbelilerle konuştum işin içindekiler bunları söylediler sporu beklerken bol bol zamanım oldu ayrıca gözler çok önemli 0.25 ten az daha ön muayene de kovuluyordum ve düz taban olma detaylı anlattım ama olsun :ehe

yarox

yarox

Üye
    Konu Sahibi
0.25 nedir ?

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Bende Bir Soru Soruyum Arkadaşlar Ayrı Konu Açmayım Şimdi Ben Meslek Lisesinde Okuyorum Doğal Olarak Hava Harp Okuluna Gidemiyorum Ama Bi Üniversite Kazansam Bir Yıl Okusam Sonra Sınava Tekrar Girsem Alırlar Mı ???
Arkadaşlar Benim Sorum Hakkında Bilgisi Olan Yok Mu ?

• Beğen
Tepkiler: spy ghost
nub

nub

Üye
Arkadaşlar Benim Sorum Hakkında Bilgisi Olan Yok Mu ?

fikrim yok oğuz

----------Eklendi @ 20:36:36 ---------- Yazıldı @ 20:28:18 ----------

Benim gözler 2 falan öyle saldı gitti kendini :D Gözlük takmıyom fazla :ehe Babam asker.Çok pis torpilim vardı ama giremedim askeri liseye :(
Aynı şekilde süper torpil yine polis kolejindede vardı onada giremedim ... gözlük yüzünden :D Neyse askeri liseye girmek :

Askeriyede sınav çok basit yani diğer işlemlere göre.

Sınavı geçince istanbula mülakata gidiyorsunuz.

İlk mülakatta göz , düz taban falan ordan sonra spor ' a geçiyor yukartta belirttikleri gibi 1.60 m zıplama , diz üstünde 7m basket topu fırlatma bilmem kaç dk kaç m koşma vs.
Onuda geçerseniz işin en zorlu kısmı sizi sözlü mülakata tabi tutuyolar bilmem ne türlü sorular soruyolar mesela abim : Kanalizasyon borusu neden siyahtır'dan elendi. Böyle girmek bi o kadar zor kapagı atıncada hayat çok kolaylaşıyor :D

Ha bu arada gittiğiniz dershane falan çok önemli.Aileniz vs. araştırılıyor.
Maltepe vs. dershanelerii
Sızıntı dergisi , zaman gazetesi aboneliği'niz varsa iş zor.

spy ghost

spy ghost

Üye
adam şimdi mantıklı düşünürsek bunlar senin lise geçmişine bakacak lise geçmişi: meslek lisesi olarak gözüküyor ama ne okudun sayısalmı sözelmi hemen meslek lisesi diye kestirip atmayalım şimdi

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
adam şimdi mantıklı düşünürsek bunlar senin lise geçmişine bakacak lise geçmişi: meslek lisesi olarak gözüküyor ama ne okudun sayısalmı sözelmi hemen meslek lisesi diye kestirip atmayalım şimdi

Biz Alan Da Seçmedik Sadece Mesleğe Yönelik Olarak Dal Seçtik Gördüğümüz Dersler İlk 2 Sene Fizik, Kimya, Biyoloji Gördük Son 2 Sene Görmedik Geriye Kalan Tüm Dersleri Gördük

Emrgncy

Emrgncy

Üye

Sanmıyorum kardeş
Sonuçta üniversiteyi bir yıl okuyacaksın elinde diploma yok
adamlar seni lise diplomanla değerlendirecekler oda meslek lisesi olduğu için zor.
Bence saçmalık meslek liselileri almamaları. Sen sınavını yap adam yeterli puanı alıyorsa zaten aradığın potansiyel var demektir. Ha meslek lisesi ha düz lise

• Beğen
Tepkiler: spy ghost
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt