Bir Ramazan Ayı Anım :)

Sponsorlu Bağlantılar

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
    Konu Sahibi
Bir Ramazan Ayı Anım :)
Sizin de anılarınız var ise bu başlık altında anlatabilirsiniz :)

Bundan iki sene önce yine yaz vakitlerinde oruç tutmuştum bi gün. Nedense o gün üzerimde büyük bi yorgunluk vardı. Öğlene doğru falan dilim damağım kurumuştu. Saat 4-5 gibi de babamla bi tarlaya karpuz almaya gittik. Karpuzları aldıktan sonra yutkunamaz hale geldim. Eve geldiğimde iftara daha 3 saat vardı. Biraz oyalanıp duşa girdim. Çıktıktan sonra daha çok susadım. Bi saat kal falan da babam bahçedeki nar ağaçlarını sulayın dedi. Onu ds kuyunun suyu ile suluyorduk. Sularken bir yerden hortum çıktı. Tazyikli ve tüm doğallığıyla buz gibi bi su elime değdi yaklaşık 2-3 dakka elimi altında tuttum :) neyse sofraya oturduk. Son bir dakika kalmıştı ezanın okunmasına. Ben sofradan kalkıp kuyu suyunun olduğu yere gittim elimi suyun altına koydum ve ezan sesini bekledim :) ezan okundu ve daha yutkunamadığım boğazımı bayram ettirdim :) tabi o anda evdekilerin hepsi beni orucumu açmam için çağırıyordu. Ama o suyla karnımı doyurduğumu bilmiyorlardı :D

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Nickine super gitmis hikaye.Cool story :)

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Ondan dedim ya :)

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
az daha dayansaydın ya :D

codblackops2

codblackops2

Üye
crazy oruç :ehe

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
dokuz yaşlarındaydım ramazanı orucunu tutmamıştım bayram namazını kılmak için camiye erkenden gittik
imam konuşurken bayramın oruç tutan müslümanlara verilmiş hediyedir ve oruç tutan müslümanlar
birbirleri ile bayramlaşırlar... konuşmalardan çok etkilenmiştim kendimce bir karara vardım ramazanı oruç
tutarak geçirmedigim için bu bayram benim bayramım değildi eve ağlayarak dönmüştüm o bayram
bir tek şeker bile yememiştim kimseyle bayramlaşmak istemedim

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
dokuz yaşlarındaydım ramazanı orucunu tutmamıştım bayram namazını kılmak için camiye erkenden gittik
imam konuşurken bayramın oruç tutan müslümanlara verilmiş hediyedir ve oruç tutan müslümanlar
birbirleri ile bayramlaşırlar... konuşmalardan çok etkilenmiştim kendimce bir karara vardım ramazanı oruç
tutarak geçirmedigim için bu bayram benim bayramım değildi eve ağlayarak dönmüştüm o bayram

Tam senaryoluk harbi diyorum :)

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye

Çocukluk işte abi en saf halimiz :ehe

Haluk.

Haluk.

Üye
Guzel anıyms :)

Üst Alt