Yardım Bios ayar değiştirdim Bir Bak

Sponsorlu Bağlantılar

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
Bios ayar değiştirdim Bir Bak
Arkadaşlar pc m kötü olduğu için Biosdan CPU ayarını değiştirdim kaydettim sonra pc ti yeniden başlattım pc başlarken mavi ekran geliyor Hata 0x0000000 buna benzer hatalar geliyor sonra yaptığım hatayı geri aldım ama bu gine devam etti bende bios pilini çıkarıp 15 dk beklettim ama nafile sonra Biosa girdim Optimizion yaptım gine olmadı her yolu denedim bios sıfırlanmadı önceden sıfırladıydım ama olmadı Bu sorun Galiba olmaz EĞER SORUNU ÇÖZEBİLECEK PRO ARKADAŞLAR LÜRFEN CEVAP VERSİNLER LÜTFEN

The Shadow

The Shadow

Üye
Pc ne ? Özellikleri yazabilir misin ? Bi de hangi bios ?

Siycey

Siycey

Üye
Anakart nedir ?
Birde biosta set default tarzı bi bölüm yok mu0x0000000 Hatasıda ramların okunamamasıyla ilgili bi hata başka ram deneyin birde

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
Anakart nedir ?
Birde biosta set default tarzı bi bölüm yok mu0x0000000 Hatasıda ramların okunamamasıyla ilgili bi hata başka ram deneyin birde
Ben şunu değiştirdiydim CPU Overclock onu yükselttim ve o hatayı aldım yükseltmeyi varsayılan yaptım ama gine o hatayı aldım şimdi RAM i çıkarıp tekrar takıcam bakam olucakmı

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
bilmediğiniz şeylerle neden oynarsınız ki bak işte bozulur böyle . Boşuna dememişler insanın başına ne gelirse ya merakdan yada boşver.

• Beğen
Tepkiler: Darqos
Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
bilmediğiniz şeylerle neden oynarsınız ki bak işte bozulur böyle . Boşuna dememişler insanın başına ne gelirse ya merakdan yada boşver.
RAM i çıkardım sonra 2. Ram girişi yerine taktım sonra bios pilini çıkardım bakalım sıfırlanacakmı çünkü CPU ram den kaynaklanıyor

yusuf1998x

Üye
cpu nun hızını artışmışsın galiba. Onu artırınca ramlerde artıyo ona bağlı olarak. SEn bios ayarlarını default yap yada pili çıkar tak

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
cpu nun hızını artışmışsın galiba. Onu artırınca ramlerde artıyo ona bağlı olarak. SEn bios ayarlarını default yap yada pili çıkar tak
Zatten bios pilini çıkardım ramı çıkardım olmuyor

Siycey

Siycey

Üye
Neyle oynadın sen fsb yi mi arttırdın biraz detay ver belki çözeriz :)

Siycey

Siycey

Üye
CPU Clock ayarını arttırdım ayarları geri aldım ama olmuyor pc
Saatini yükselttin o zaman ramlar oynamaz fsb artırdıgında ramlerde oc olur sorun hdd de olabilir format atmayı denedin mi yada bad sector testi yaptın mı

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
Saatini yükselttin o zaman ramlar oynamaz fsb artırdıgında ramlerde oc olur sorun hdd de olabilir format atmayı denedin mi yada bad sector testi yaptın mı
Format attım yeni bu akşam ama sonra cd yi çıkarıp tekrar başlatmadım

Siycey

Siycey

Üye
Şu hata kodunu tam olarak fotografını yollasana belki nette bişey bulurum :)

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
bios ayarlarını default yap düzelir belki

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
Mavi ekran geliyor Orada 0x0000000 ve buna benzer 4 , 5 tane uzun rakamlar geliyor bu kadar

Siycey

Siycey

Üye

bu gibi mi

• Beğen
Tepkiler: Darqos
Siycey

Siycey

Üye
Sana tavsiye en yakın zamanda bad sector testi yap sanırım harddiskin bi bölümünde bad sector var

Üst Alt