Bilgisayarım birden ekran gidiyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

Fantastik20

Fantastik20

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarım birden ekran gidiyor ?
Bilgisayarimda yeniligi gormeye basladigim bir sorun. Bilgisayar normal calisirken birden ekran gidiyor sinyal yok diyor ve muzik falan calisiyosa kapaniyor yani pc donuyo galiba sizce sıkınti nedir gunde 1 kez oluyo bu

kralberk13

kralberk13

Üye
sinyal yok u bilmem ama leptop ise macunu yenilet fanı temizlet birde soğutucu al

Carizmatik_

Carizmatik_

Üye
Ram kaynaklı olma ihtimali çok yüksek Hocam, birde işlemci ısısı kaç oluyor ortalama?

kralberk13

kralberk13

Üye
temizlet belki çözüm olur

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Bilgisayardaki yüklü windows hangisi ?

58lanet65

58lanet65

Üye
İçini aç bios piline kadar sök 1 2 saat beklesin o arada temizlik yap sonra 15tl ye bi termal macun al fanı falan macunlar kapat sonra pc yi geriye topla düzelmesi lzım eer olmazsa bide driverleri güncelle çakşma olabilir

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
işlemciden değildir yoksa restart atardı ekran giderken direk mi gidiyor yoksa cizgi filan ufak bişeyler geliyo mu önce

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Bilgisayarimda yeniligi gormeye basladigim bir sorun. Bilgisayar normal calisirken birden ekran gidiyor sinyal yok diyor ve muzik falan calisiyosa kapaniyor yani pc donuyo galiba sizce sıkınti nedir gunde 1 kez oluyo bu
Olası nedenler;
-Monitör kablosunu ve kasaya giden kabloyu kontrol et
-Ekran kartını söküp temizleyip tekrar takıp dene
-Ekran kart, ram/anakart gibi bileşenlerden kaynaklaniyordur, + olarak güncellemeler yapmayı deneyebilirsin
-Bir de anakartın üzerinden bios sıfırlama jumperı var, onu deneyin

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cihanata_1
thuglife

thuglife

Üye
Monitör bağlantı kablolarını çıkarıp yeniden tak sorun çözülmezse aynısını ekran kartı için yap yani ekran katını çıkarıp yeniden tak.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Monitör bağlantı kablolarını çıkarıp yeniden tak sorun çözülmezse aynısını ekran kartı için yap yani ekran katını çıkarıp yeniden tak.
İlgin ve duyarlılığın için teşekkürler.
Keşke yorumları da okumaya gayret etsek, ben detaylı olarak nedenlerini bir üst mesajda yazmıştım da :uykulu:

thuglife

thuglife

Üye
Olası nedenler;
-Monitör kablosunu ve kasaya giden kabloyu kontrol et
-Ekran kartını çöküp temizleyip tekrar takıp dene
-Ekran kart, ram/anakart gibi bileşenlerden kaynaklaniyordur, + olarak güncellemeler yapmayı deneyebilirsin
-Bir de anakartın üzerinden bios sıfırlama jumperı var, onu deneyin

O halde birley daha ekleyeyim power supply dende kaynaklanabilir

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
Fantastik20

Fantastik20

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayardaki yüklü windows hangisi ?
Windows 10
işlemciden değildir yoksa restart atardı ekran giderken direk mi gidiyor yoksa cizgi filan ufak bişeyler geliyo mu önce
Direk gidiyo
Kasayi temizledim temizledikten sonra kablolari taktim acayim dedim ekran gelmedi sonra kasayi acip ekran kartini biraz oynayip tekrar taktim acildi bana kalirsa sorun ekran kartinda cunku bazen pc acikken sag altta
"ekran kartı çalışmayı durdurdu ve bu durumdan başarıyla kurtuldu" diyr yazi cikiyor ve pc calismaya devam ediyor sikintisiz. Guncelleme var ekran kartinin guncelliyorum basariyla guncellestirildi diyor ama yeni surume gecmiyor hayla guncellestirme var diye gozukuyor
Temizledikten sonra bahsettigim kapanma ile bidaha karsilasmadim

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Windows 10

Direk gidiyo
Kasayi temizledim temizledikten sonra kablolari taktim acayim dedim ekran gelmedi sonra kasayi acip ekran kartini biraz oynayip tekrar taktim acildi bana kalirsa sorun ekran kartinda cunku bazen pc acikken sag altta
"ekran kartı çalışmayı durdurdu ve bu durumdan başarıyla kurtuldu" diyr yazi cikiyor ve pc calismaya devam ediyor sikintisiz. Guncelleme var ekran kartinin guncelliyorum basariyla guncellestirildi diyor ama yeni surume gecmiyor hayla guncellestirme var diye gozukuyor
Temizledikten sonra bahsettigim kapanma ile bidaha karsilasmadim
format atmanı tavsiye ederim eğer ekran kartın amd ise yazılımdan sorun yapabilir

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Büyük ihtimal ile windows 10 dan kaynaklanıyordur(sonuçta denemeler sonlanmadı... devam ediyor)
o Yüzden de öncelikle olarak Sıfırlamak gerekiyor.
Şayet sıfırlamak çare olmaz ise format atıp yeniden yüklemek..
Deneme , yanılma..

yavuzergun44

Üye
Bilgisayar yeniden başlıyorsa ve kısa bir süre sonra tekrar aynı şeyi yapıyorsa islemcin ısınıyor. Yada fanin yeterince hızlı dönmüyor. Ama kapandıktan sonra bir sure gidiyorsa ram arızası. Kapandıktan sonra bir kaç dakika acilmiyorsa ekran karti

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
aynı zamanda overclock yaptıysan da bunu yapabilir hatta anakartı işlemciyi de yakabilirsin işlemci sorunu olsa restart atar veya hiçbir tepki vermeden ekran bekler snnki olma ihtimali var eğer daha önce birine overclock ayarları ile oynattıysan bios pilini sök tak sıfırlar o kendini (bilmiyorsan ayarlamayı)

Murat.Demir

Murat.Demir

Üye
Ben windows 10 amd kullanıyordum bende farklıydı ama sorun ekran gidiyodu sesler geliyodu arkadan yeniden başlatmam gerekiyordu 3 4 ayda bir yapıyordu bunu windows 10 amd uyumsuzluğu olabilir :(

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Ben windows 10 amd kullanıyordum bende farklıydı ama sorun ekran gidiyodu sesler geliyodu arkadan yeniden başlatmam gerekiyordu 3 4 ayda bir yapıyordu bunu windows 10 amd uyumsuzluğu olabilir :(
amd beta kurmuş olabilirsin ve amd yazılımda arada sorun yapıyor nadir format ile düzeliyor

iizzz

iizzz

Üye
İşlemci fazla ısınırsa fan calışmasa ki havalar sıcak pc reset atar

Üst Alt