Bilgisayarı Hızlı Kapatmak / Windows XP

Konu, 'PC-Yazılım Destek' kısmında Odysseus tarafından paylaşıldı. Okunma: 11011 | Cevaplanma: 13

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Kayıt defterinde yapacağınız küçük bir değişiklikle XP'nin kısa sürede kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Kayıt Defterindeki HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Desktop anahtarını etkinleştirin. Pencerenin sağında bulunan "AutoEndTasks" öğesine çift tıklayın ve değerini 1 olarak değiştirin. XP'nin ne kadar hızlı kapanabileceğini görmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

< Resmi açmak için tıklayın >

Windows XP'nin kapanmasını yavaşlatan nedenlerden biri de servislerin kapanması için 20 saniye beklemesidir. Bu süreyi azaltmak için Kayıt Defterindeki HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control anahtarını etkinleştirin ve buradaki "WaitToKillServiceTimeout" öğesinin değerini 2000 olarak değüiştirin.

< Resmi açmak için tıklayın >

pediat, ofdoganoz, anl_tr ve 3 kişi daha bunu beğendi.

2. sağolasın :oke:

3. Rica ederim

4. bu da en hızlı kapatma yöntemi:

CTRL + ALT + DELETE ile görev yöneticiye gir, Üstteki çubuktan Bilgisayarı Kapat menüsünü seç.
    Buradaki kapat seçeneğine tıklatırken CTRL tuşunu basılı tut.

Eğer bilgisayarı kapat menüsünü göremezsen görev yöneticinin Uygulamalar sekmesine geç

5. Yalnız benim bahsettiğim Bilgisayarı Hızlı Kapatma yolu değil, bilgisayarı hızlı kapatak. Yani kısayol vermedim kapanışını hızlandırmak için yapılması gereken ayarı verdim. Yanlış anlaşılmasın.

6. keşke vistadada olsa xp eskidi:D

7. sp3 kullanıyorum zaten 1 de imiş.

8. teşekkürler

9. bir de açılışını hızlandırabilsek şu meretin. teşekkürler.

10. Adem Teşekkürler bişey sorcaktım
    bu hızlı kapanış peki laptopta uzun süreli bir hasara neden olurmu

11. Yok Anıl kardeşim. Bende uzun zamandır laptopumda kullanıyorum sorun yaşamadım.

12. oky saol Kardeşim:oke:

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.