bilgisayar açılırken donuyor yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayar açılırken donuyor yardım!
arkadaşlar 2 gündür bilgisayarım açılırken windows açılıyor yazısı çıkıyor donup kalıyor ne kadar beklersem bekleyim gelmiyor dün sistem diskini takıp onar dedim dün açıldı bugün yine aynı şekil. windows 7 kullanıyorum ağır programlar yok içinde antivirüste var bilgisayarın bu tarz konularında bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. neden olabilir?

• Beğen
Tepkiler: Lord_oF_Dark

Perfect!

Üye
donarken kasadan bib sesi geliyomu eğer geliyosa tam benim sorundan.
Yapmam gereken şey rami söküp farklı yere takmak ben 2 arkadaşın ve kendi pc mi böyle düzelttim dene olmazsa bakarız.

• Beğen
Tepkiler: kiyam_34

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
ram hatası vermiyor yani bip sesi falan yok şuan virüs taramasıda yaptırdım birşey yok başka neden olabilir???

Perfect!

Üye
vırüs değil bib senisi ram hatası demek değil sen ram sök tak bence ben de aynı donma sorununu yaşıyordum düzeldi ses gelmesi önemli değil rami yer değistir bence kaybetcek bişey yok ayrıca ram leri söküp takmak atmasyon bişey deil.

--------------- Ekleme ---------------

denedin mi?

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
bugün denedim şimdilik birşey yok bakalım tekrarlayacak mı... teşekkürler bu arada ;)

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
sorun halen devam ediyor başlangıç onarma falan yaptım o gün açıldı yine açılmıyor şimdi napcam yardım edin...

EroL

EroL

Emekli Yönetici
başlangıçta çalışan programlarını denetlemen sorunu çözmede bir ihtimal.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Öncelikle başlangıçta çalışan programları ve servisleri tek tek kontrol edin...Çalışan programları burada belirtin , çakışma olabilir...Disk birleştirme yapmadıysanız yapın...Sistem ve kayıt defteri temizliğini yapın...Sistem diskini ve diğer diskleri hataya karşı denetleyin , yani mevcut disklerin tümünde sürücü hatalarını denetleyin...Bunları tek tek yaptıktan sonra yazılımını indirin , antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakıp Combofix ile taratın...Sonucu tekrar yazın...

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
limewire programı var başlangıçta o bu tarz sorunlar yapar mı?

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Sanmam...Daha doğrusu sistem özellikleriniz önemli...Eğer sisteminiz yeterliyse LimeWire sorun çıkarmaz...Ama her ne olursa olsun kasar...Başlangıçta çalışmasının hiçbir anlamı yok...

Yağmur

Üye
    Konu Sahibi
bugün bilgisayarı götürdüm yapıldı geldi ve soruna limewire dediler makineyi saldırılara açık hale getiriyormuş. bunu biliyorum ama antivirüs programım var. ama silmemişler sizce sileyim mi programı? şimdi açarken açıldı bilgisayar ama geç geliyor. (windows 7 ultimate kullanıyorum intel core 2 işlemci 2 gb ram var)

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Okadar sorun veriyorsa sil gitsin...

omıb

omıb

Üye
donarken kasadan bib sesi geliyomu eğer geliyosa tam benim sorundan.
Yapmam gereken şey rami söküp farklı yere takmak ben 2 arkadaşın ve kendi pc mi böyle düzelttim dene olmazsa bakarız.

Allah razı olsun kardeşim yaa hallaldu...:heyo:

:turkiye:Kalbi yaşatansa atardamar o damarda BEŞİKTAŞ aşkı yatar..

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Limewire mahkeme kararı ile yasaklandığı için bu gibi saldırılara açık olur. Keylogger, Spyware vb. zararlı yazılımlar, P2P aracılığı ile bilgisayarınıza sızabilir. Onun için Limewire yerine, Emuleyi kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca kullandığınız Antivirus programı, bilgisayar açılırken zorlandığı için kasma, donma vb. problemler olabilir. Bilgisayar açılırken çıkan gereksiz uygulamaları kaldırın. Yani bilgisayar açıldığında bu uygulamalar çalışmasın. Birçok program aynı anda açılmaya çalıştığı için kasma problemi olur. Sürücüler de, oyun, program gibi veriler bulundurmayın. Bunları CD/DVD'ye yazdırın. HDD'in dolu olması, bilgisayarın yavaş çalışması demektir. CCleaner'ı indirin ve bilgisayarınızı optimize edin.

Üst Alt