Avea´nın garip davranışı ve bir mağduriyet

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zexfire

Üye
    Konu Sahibi
Avea´nın garip davranışı ve bir mağduriyet
Bir Avea kullanıcısına sormadan hattını başka bir operatöre ve başka bir kullanıcıya taşıma hakkı varmı ? Yoksa bizde avea dan vazmı geçsek ? Şahsen tereddüt ettim.

quote:

!!!!AVEA KULLANICILARININ DİKKATİNE !!!!!!!!!! AVEA BANA AİT HATTI BANA SORMADAN BAŞKA BİR OPERATÖRDE Kİ BAŞKA BİR KULLANICIYA, BENİM RIZAM DIŞINDA AN İTİBARİ İLE TAŞIMIŞTIR....

2 gün önce telefonuma gelen sms ile xxxxxxxxx adında bir şahsın vodafone operatörüne bana ait telefon numarasını taşıma talebinin onaylandığını ve 27.01.2010 01:46 da hattın operatöre geçeceğine dair sms alımştım. Bunu o gün friendfeed de yazmış, gülmüş geçmiştik. Durumu vodafone yi arayarak bildirmiş ve böyle bir talebimin olmadığını söylemiştim. Kendileri de avea da ki lerinizin doğruluğu nedeniyle bu işleme izin verilmeyeceğini söylemişti. Çünkü avea da numaram xxxxxxx adına ait yani bana. Bu sabah kalktığımda telefonumda sınırlı arama ibaresini gördüm. Hemen avea kayıp-çalıntı bölümünü aradım ve bilgilerimi vererek bu numaranın kime ait olduğunu sordum. Cevap: "Size ait" oldu... Sonra numaranın hangi operatörde olduğunu sorduğumda cevap vodafone oldu. Peki kim benim hattımı benim rızam olmadan taşıdı? Taşınmasına izin verdi ? Benim bankalarda kayıtlı olan, tüm kişisel bilgilerime erişim hakkım olan benim mahremim sayılabilecek numara nasıl taşınır? Ya kız arkadaşım şimdi o numaraya mesaj atsa? Ya bana özel bir bilgi o numaraya mesaj atılsa? Ya bankam o numarayı arasa? Ya cep telefonu numarama garanticep bank dan bir para gönderimi mesajı gelse? yada bir müşterim beni arasa?? Benim imajım ne olacaktır şimdi???

Lacrymosa

Üye
Hat sizin üzerineyse başka operatöre taşınamaması lazım. Ama Avea kendi numarasını başka hatta taşımaz. Siz geçmek istediğiniz operatöre başvurursunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt