Avea'dan turkcell'e gönderme dört çeker çok yakar (vıdeo)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
Avea'dan turkcell'e gönderme dört çeker çok yakar (vıdeo)
"Hattınız çok yakıyorsa Avea'ya gelin" diyen Fasulye Optik'in son reklam filmi, dört çekerli Turkcell reklamlarına bir gönderme.

Dört çeker Jeep alan Fasulye, optik tarafından uyarılıyor; "dört çeker jeep çok yakar!"..

Sertab Erener'in "Dört Çekerli" Turkcell reklamlarına gönderme niteliği taşıyan Avea'nın son reklam filmi, bakalım rekabet kurulu tarafından nasıl karşılanacak?
<font color="#575656"><span style="font-family: Tahoma">[video=youtube;JMPtwUMOZM0]http://www.youtube.com/watch?v=JMPtwUMOZM0[/video]

Alıntıdır

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Konuyu bugün açmışsınız ve konuda 'Bakalım rekabet kurulu tarafından nasıl karşılanacak' diyorsunuz zaten Avea ile Turkcell bu reklamdan ötürü davalık olmuş ve mahkeme kararıyla reklamın yayından kaldırılmasına karar verilmiştir. O yüzdendir ki reklamın orjinalinde oynama yapılmış şekli televizyonlarda yayınlanmaktadır. Yani konuda yazan 'Bakalım rekabet kurulu tarafından nasıl karşılanacak' cümlesi için gerekli karar zaten verilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: babamsağolsun
R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
benim bu konuda detaylı bir bilgi bilmiyorum sadece başka sitede bulduğum haberi burada sizlere duyurmak istedim.

• Beğen
Tepkiler: babamsağolsun
cyber

cyber

Üye
biraz geç kalmışsın

phasan

phasan

Üye
turkcelll kazıkcı

acati

acati

Üye
En kazık turkcell ben onu biliyorum sade...

babamsağolsun

babamsağolsun

Üye
yinede:tşk:

gölgee_65

gölgee_65

Üye
Konuyu bugün açmışsınız ve konuda 'Bakalım rekabet kurulu tarafından nasıl karşılanacak' diyorsunuz zaten Avea ile Turkcell bu reklamdan ötürü davalık olmuş ve mahkeme kararıyla reklamın yayından kaldırılmasına karar verilmiştir. O yüzdendir ki reklamın orjinalinde oynama yapılmış şekli televizyonlarda yayınlanmaktadır. Yani konuda yazan 'Bakalım rekabet kurulu tarafından nasıl karşılanacak' cümlesi için gerekli karar zaten verilmiştir.

Bi arada Avea reklamlarında 5-3-2 taktiği tutmaz diyerek turkcell numaralarına laf etmişti. Yine turkcell tarafından davalık oldu ve reklam ortadan kalkmıştı :D
benim anlamadığım nokta şu:
turkcell diğer 2 operatörü kendine rakip bile görmüyorken, kendine hayali bir rakip çıkarmış özturkcell diye ancak benim yan sanayim bana rakip olur diye gönderme
yapıyorken, Avea vodafone işi gücü yok turkcell'e sataşıyor. Kardeşim turkcell'e laf atana kadar git şebekeni alt yapını geliştir. Zaten ister istemez millet senin kaliteni gördükçe reklamını bedavadan yapar. Bu kadar kendini harap etmenin ne anlamı var ki :)

phasan

phasan

Üye
en ıyısı vodafone

Astrosman

Astrosman

Üye
Kapak.avi olmuş

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Hakketten öyle olmuş avea amacına ulaşmış gibi reklamı hala sansürlü döndürüyolar.

Bu zaten böyledir. Şöyle ki;

Turkcell'in ilk 4 çeker reklamında Sertap Erener bir yerde 'İnterneti ışık hızında çeker' diyordu ve o reklamda davalık olmuş ve halkı yanıltıcı bulunmuştu. Sonuçta ışık hızı 'Fiber internet' için kullanılan bir terimdi ve 3G ile hiç bir alakası yoktu. Reklamın orasını 'interneti hızlı çeker' şeklinde değiştirilmişti.

Hatırlarsanız bir arada Vodafone 'Kaçan Kurtuluyor' diye bir reklamı vardı işte Şafak Sezer kuleden tünel kazıp kaçan insanları görüp kaçıyorlar falan diyordu o reklamda davalık olmuş ve diğer operatör kullanıcıların 'esir'miş gibi nitelendirilmesinden dolayı o reklamda yasaklanmıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt