Avea intouch (Zte blade) Root ve rom işlemleri

Sponsorlu Bağlantılar

tory1tory

tory1tory

Üye
    Konu Sahibi
Avea intouch (Zte blade) Root ve rom işlemleri
Avea intouch telefonuna nasıl root atılır ve nasıl rom yüklenir onu anlatıcam..

Gerekli olan şeyler
Cm10.1 (4.2.2) rom :
Gapps :
Clockword mod için :

Bu dosyaları indirdiyseniz şimdi hepsini telefonun sd-card’ına kopyalıyoruz. (inTouch Root Araçları.rar dosyasını klasöre çıkartıyoruz ve DroidExplorer harici diğer dosyaların tamamını kopyalıyoruz.) Şimdi telefonumuzu kapatalım başlıyoruz.

Home + Ses Açma + Power düğmelerine Mavi menü gelene kadar basılı tutarak açıyoruz. Daha sonra o menüden ses açma veya kısma tuşunu kullanarak “apply sdcard:update.zip” dosyasına gelip Geri (Menu tuşunun sağındaki) tuşuna basıyoruz kısa süreli bir yükleme yapacaktır bekliyoruz…
Şimdi ekran tersine döndü paniğe gerek yok bu normal bir süreç Şimdi bu kısımda Yedek almanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Yedek almak için menüden “backup and restore” ye gelip “home” tuşuyla açıyoruz bu arada bu menüde seçimlerimizi “home” tuşuyla yapıyoruz neyse çıkan menüde “backup” seçeneğini yine “home” tuşuyla seçip yedek almasını bekliyoruz. Yedeği almış olduğunuzu farz ederek devam ediyorum şimdi rom yükleme işine geçelim. Sırasıyla yapın ;

1- “wipe data/factory reset” i seçiyoruz ve yesi seçiyoruz.

2- “wipe cache partition” seçiyoruz ve yesi seçiyoruz.

3- “mounts and storage”ye giriyoruz “format /system” ve “format /cache” işlemlerini yapıyoruz. ve bir önceki menüye dönüyoruz (Geri tuşuyla).

4- “advanced” seçeneğine giriyoruz “Wipe Dalvik Cache”, “Wipe Battery Stats” ve “Fix Permission” işlemlerini yapıyoruz. Şimdi bir önceki menüye dönelim.

5- “install zip from sdcard” seçeneğine giriyoruz “choose zip from sdcard” a giriyoruz oradan “update-cm-10.1-20130724-KonstaKANG-blade.zip” dosyasına gelip yine “HOME” tuşuyla yüklemeye başlıyoruz, bu işlem 1-2 dk. sürecektir. Daha sonra yine aynı menüye girip“gapps-jb42-20130805-KonstaKANG.zip” dosyasınıda yüklüyoruz sonra “GERİ” tuşuyla ana menüye dönerek ”reboot system now”diyoruz ve telefonumuz yeniden başlıyor. Daha sonrasında cyanogenmod yazan bir ekran gelecektir ve 3-4 dk bekleyebilirsiniz sonrasında karşınızda Android 4.2.2! Ayarlardan dilinizi Türkçe yapabilirsiniz.

— YEDEK DOSYAYI KURMA İŞLEMİ —
Farz edelim ki kurdunuz ve bir sorun çıktı veya beğenmediniz yedeklediğiniz eski sürüme dönmek istiyorsunuz şimdi telefonumuzu aynı şekilde kapatıyoruz ve Home + Ses Açma + Power düğmelerine basıyoruz yine gelen menüde “apply sdcard:update.zip” dosyasını seçiyoruz ve bekliyorz yine ekran ters dönüyor daha sonra “backup and restore” menüsüne gelip “home” tuşuyla açıyoruz oradan “restore” yi açıyoruz sonra bir dosya gelecektir yedeği aldığınız tarihli bir dosya onu yine home tuşuna basarak seçiyoruz ve telefonun eski halini tekrar yüklemesini bekliyoruz.

ALINTIDIR..

• Beğen
Tepkiler: kartal835

Şehriyar

Şehriyar

Üye
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: tory1tory
tory1tory

tory1tory

Üye
    Konu Sahibi
başka teşekkür yokmu ? :nono:

• Beğen
Tepkiler: hakan_Tw
mürteza16

mürteza16

Üye
imei kayboluyor

• Beğen
Tepkiler: tory1tory
tory1tory

tory1tory

Üye
    Konu Sahibi
imei kaybolursa

1.yukarıda bulunan linkten ZTE_BLADE_RBM_2.2 dosyasını indiriyoruz.
2. dosyaları rar dan çıkarıyoruz.
3.driverinstaller ile driveri kuruyoruz.
4. download programını çalıştırıyoruz.
5. telefonu ses kısma+ power kombinasyonu ile FTM yazana kadar basılı tutarak açıyoruz ve bilgisayara bağlıyoruz.
6. daha sonra programdan start butonuna basıyoruz.
Şimdi arkadaşlar bu işlemlerin sonucunda telefonunuz Redbull olarak açılacak ve dil ingilizce olacak. Bunlar olması gereken şeylerdir paniklemeye gerek yok. Bu işlemlerin sonrasında IMEI’niz tekrar gelecek ve şebeke sorunu yaşayamacaksınız. Ayrıca bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuza istediğiniz romu kurabilirsiniz tekrar IMEI sorunu yaşamayacaksınız.

mürteza16

mürteza16

Üye
imei kaybolursa

1.yukarıda bulunan linkten ZTE_BLADE_RBM_2.2 dosyasını indiriyoruz.
2. dosyaları rar dan çıkarıyoruz.
3.driverinstaller ile driveri kuruyoruz.
4. download programını çalıştırıyoruz.
5. telefonu ses kısma+ power kombinasyonu ile FTM yazana kadar basılı tutarak açıyoruz ve bilgisayara bağlıyoruz.
6. daha sonra programdan start butonuna basıyoruz.
Şimdi arkadaşlar bu işlemlerin sonucunda telefonunuz Redbull olarak açılacak ve dil ingilizce olacak. Bunlar olması gereken şeylerdir paniklemeye gerek yok. Bu işlemlerin sonrasında IMEI’niz tekrar gelecek ve şebeke sorunu yaşayamacaksınız. Ayrıca bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuza istediğiniz romu kurabilirsiniz tekrar IMEI sorunu yaşamayacaksınız.

:tşk:

sakaraslan

Üye
İlk olarak tory1tory nin yaptığı açıklamaları aynen uygulayarak telefonu redbull yaptım telefon açıldu fakat dokunmatik çalışmasada şebekeyi gördü, daha sonra ilk mesajdaki işlemleri yaparak 4.2.2 romu yükledim gıcır gıcır bir redbull telefonum oldu şu ana kadarda gayet iyi.. Teşekkürler ...

tory1tory

tory1tory

Üye
    Konu Sahibi
İlk olarak tory1tory nin yaptığı açıklamaları aynen uygulayarak telefonu redbull yaptım telefon açıldu fakat dokunmatik çalışmasada şebekeyi gördü, daha sonra ilk mesajdaki işlemleri yaparak 4.2.2 romu yükledim gıcır gıcır bir redbull telefonum oldu şu ana kadarda gayet iyi.. Teşekkürler ...
bendede 4.1.2 var telefon redbull açılışlı oluyor ama bir sorun olmuor :D

- - - Eklendi - - -

ayrıca :rica:

hlldll

hlldll

Üye
peki geri dondurebiliyormuyuz???

dragonxlc06

Üye
Kardeşim androidm 4.2.2 oldu ama google playde temple run vine gibi uygulamaları hala göremiyorum ?

tory1tory

tory1tory

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim androidm 4.2.2 oldu ama google playde temple run vine gibi uygulamaları hala göremiyorum ?

google playde görünmez ama netten indirirsen sorun olmaz ben denedim az bi kasmayla oynanıyor :oke:

kaganmit

Üye
Merhaba arkadaşlar. Bende sizler gibi rom değişikliğine gittim. Hatta bir kaç farklı rom denedim. Ancak telefonumda başka bir sebepten doğan teknik bir sorun oluştu. Sim kart bacaklarından biri koptu. Garantiye vermek için ise orjinal yazılıma geri dönmem gerekiyor. Ancak ilk rom değiştirmeden önce alınması gereken backup dosyasını almadım.

Kısacası bana sevap kazanmak isteyen bir Allah'ın kulu, kendi backup dosyasını gönderebilirmi? Bu benim için çok önem taşıyor arkadaşlar. Cvp larınızı ve yardımlarınız bekliyorum. Saygılarımla...

ejder101

ejder101

Üye
benim tel dosyaları görmüyor yardım edermisiniz ne yapmam gerekiyor

tory1tory

tory1tory

Üye
    Konu Sahibi
ejder101

ejder101

Üye
şu anda romu yükledim bir süre gayet güzel çalıştı ama kapandı ve yarım saatten fazla giriş ekranı var tel açılmıyor ne yapmam gerekli

hakan_Tw

Üye
şu anda romu yükledim bir süre gayet güzel çalıştı ama kapandı ve yarım saatten fazla giriş ekranı var tel açılmıyor ne yapmam gerekli
o zaman bataryayı çıkar yeniden tak kilit tuşuna 15 saniye basılı tut bırak tekrar bir kere kilit tuşuna bas açılmassa allah yardım etsin

hovardas

Üye
Avea intouch 3 large kullanıyorum. Telefonda uygulamaları sd karta taşı butonu yok dolayısı ile hafızam doldu 16 gb lik sd kartım bomboş duruyor bana bi yardım edin nolur.