Avea inTouch ZTE Blade Avea inTouch 2 - CM11 (Android 4.4.2) Rom (Güncellendi)

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Avea inTouch 2 - CM11 (Android 4.4.2) Rom (Güncellendi)
Arkadaşlar Avea inTouch 2 (ZTE Blade 3) için Android 4.4.2 ROM çıkmıştır ve sizlerle paylaşmak istedim.

ROM Dosyalarının Son Güncellenme Tarihi: 22.05.2014
1)
cm-11-20140521-UNOFFICIAL-KonstaKANG-atlas40.zip (152.43 MB)
İNDİR:

2) pa_gapps-modular-really-micro-4.4.2-20140316-signed.zip (30.8 MB)
İNDİR:

Çalışan Hizmetler:
  • RIL (Mobil şebeke ve veri)
  • Wifi
  • Bluetooth
  • GPS
  • Ses (oynatma/giriş/yönlendirme/kulaklık/etc)
  • Kamera (fotoğraf, video kamera & panorama)
  • Donanım hızlandırma ve OpenGL rendering
  • Donanım video çözme ve kodlama
  • 'Project Butter'
  • SD card
  • USB-Depolama (on external sdcard) & adb
  • USB-tethering
  • Wifi-tethering
  • Touchscreen/multi-touch
  • Sensors
  • LEDs
  • FM Radio
  • ART (Yeni)

Çalışmayan Hizmetler:
  • Çalışmayan hizmet yok.

KURULUM:
1.
İndirdiğiniz 1 ve 2 nolu dosyaları SD kartınızın ana dizinine atın.
2. ClockworkMod ile telefonu başlatın.
3. Backup and Restore -> Backup (Mevcut ROM'unuzun yedeğini almanızı tavsiye ederim)
4. Mounts and Storage -> Format /System (Sisteme format atın)
5. Wipe Data ve Factory Reset yapın.
6. '' cm-11-xxxxxxxx-KonstaKANG-atlas40.zip '' (İlk olarak bu dosyayı yükleyin)
7. '' gapps-kk-xxxxxxxx-signed.zip '' (Ardından bu dosyayı yükleyin)
8. Reboot Now (Telefonu yeniden başlatın)

ROM yükleme işleminiz tamamlanmıştır. İlk açılış biraz uzun sürebilir, dil seçim ekranı falan gelecektir gerekli ayarlarınızı yaptıktan sonra full TÜRKÇE olarak kullanabilirsiniz.

Teşekkürler:
  • CyanogenMod ekibi ve CM11 üzerinde çalışan herkes
ROM'da gözüme çarpan durumlardan biri de ayarlar menüsünün içinde çağrı ve sms engelleme eklenmiş. Ekstra bir program kurmaya da gerek kalmıyor güzel olmuş.

Not: Rom ve GApps dosyalarının linkleri şu anki en güncel dosyaların linkleri ile güncelleştirildi. Şu anki rom ve gapps dosyalarında ufak tefek hatalar giderilmiş ve yine ufak tefek ek özellikler eklenerek, ART sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: KimHyuna, gonuldostu82, yunus_121 ve 1 kişi daha

messi02

messi02

Üye
deneyen var mı birde led çalışan hizmet diyor abi led bir tek ön panelde var arkada yok ki oda zaten and 4,0,4 te yine çalışıyor :D
+++
Teşekkrler

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
deneyen var mı birde led çalışan hizmet diyor abi led bir tek ön panelde var arkada yok ki oda zaten and 4,0,4 te yine çalışıyor :D
+++
Teşekkrler
Ben denedim de öyle paylaştım zaten. Resimleri güncelledim telefonuma ait resimler. Led derken anlayamadım ?

messi02

messi02

Üye
Çalışan Hizmetler:
  • Wifi
  • Bluetooth
  • GPS
  • 'Project Butter'
  • SD card
  • USB-tethering
  • Wifi-tethering
  • Sensors
  • LEDs
  • FM Radio
  • bu kısımda leds var telefonda led yok :P
  • onudedim ön taraftaki ledden bahsediyor heralde
  • :D

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Çalışan Hizmetler:
  • Wifi
  • Bluetooth
  • GPS
  • 'Project Butter'
  • SD card
  • USB-tethering
  • Wifi-tethering
  • Sensors
  • LEDs
  • FM Radio
  • bu kısımda leds var telefonda led yok :P
  • onudedim ön taraftaki ledden bahsediyor heralde
  • :D
Telefonun ön yüzünde sağ üst tarafta mesaj falan geldiğinde veya batarya %15'in altına düştüğünde kırmızı yeşil sarı vs renkte bir ışık yanıyor. Sen onun ne olduğunu düşünüyorsun?

kiralik186

kiralik186

Üye
ART düzgün çalışıyor mu?

kiralik186

kiralik186

Üye
yükleyince imei gider mi intouch 1 e yüklemek için imei gitmesin diye redbull yazılımı falan attım cmyi kaldırıp orjinal yedeği attığımda yine redbull kalmıştı açılışta bunda orjinal yedeği tınca intouch diye açılır demi daha 2 gün önce aldım inrouch 2 yi garantiyi çizmeyelim

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
yükleyince imei gider mi intouch 1 e yüklemek için imei gitmesin diye redbull yazılımı falan attım cmyi kaldırıp orjinal yedeği attığımda yine redbull kalmıştı açılışta bunda orjinal yedeği tınca intouch diye açılır demi daha 2 gün önce aldım inrouch 2 yi garantiyi çizmeyelim
Bu imei nereye gidiyor anlamadim? Ben aldigimdan beri 10 cesit rom kurdum hepsinde de acilisinda avea yaziyor sonrada kurdugum rom un boot animaayonu cikiyor. Ayrica forumda yine avea nin zte tarafindan dagitilan orjinal rom unuda paylastim. Onu kurdugunda ilk alsigin gunku rom cikiyor karsina aveanin uygulamalari vs. Root isinide unroot yaparsin olur biter.

kiralik186

kiralik186

Üye
intouch 1 de bazı cihazlard oluyordu ondan sordum. peki dahili hafızayı görüyor mu bi forumda görmüyor diyenler olmuş. Ve ART nin faydsını gördün mü orjinal roma göre tahmini yüzde kaç artış olmuştur? 1gb rami olan bi cihaz gibi performans verir mi gta san andreas kasıyor çünkü biraz bu romda azalma olur mu çok soru sordum biliyorum yanıtların ve paylaşım için teşekkürler kardeşim :)

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
intouch 1 de bazı cihazlard oluyordu ondan sordum. peki dahili hafızayı görüyor mu bi forumda görmüyor diyenler olmuş. Ve ART nin faydsını gördün mü orjinal roma göre tahmini yüzde kaç artış olmuştur? 1gb rami olan bi cihaz gibi performans verir mi gta san andreas kasıyor çünkü biraz bu romda azalma olur mu çok soru sordum biliyorum yanıtların ve paylaşım için teşekkürler kardeşim :)
1. Olarak ne dahili hafıza nede sd kart görmeme gibi bir sorun yaşamadım hiçbir rom da :) Evet ART'nin faydası oluyor ancak ilk aldığım zaman ki 4.0.4 orjinal rom'u göz önüne alırsam şu an kurmuş olduğum konuda ki 4.4.2 rom, 4.0.4'e göre %60-%70 gözle görülür performans artışı var diyebilirim. Ben 4.0.4 stock rom u fazla kullanmadım zaten. Oyuna gelince şansa bak 2-3 gün önce san anderası bende indirdim kurdum hatta vice city ide kurdum oyunun ikisinide sorunsuz açıyor ancak her ne kadar rom yüklersen yükle 512 mb ram olduğu için biraz kasma oluyor. Ancak oyunun ayarlarına gir grafik ayarlarından çözünürlüğü düşürdüğün zaman hiç takılma donma olmadan pc de oynuyormuş gibi oynayacaksın denedim ve gördüm :spr Şunu da eklemek isterim forumda paylaştığım tüm intouch 2 romlarını kendim denedim ve kullandım. Favorilerim CM 10 4.1.2 ve CM 11 4.4.2 :)Ve bir de bazı sitelerde bu yayınladığım rom ların bazıların bluetooth falan çalışmıyor demişler bende neden çalışıyor peki? Kurduğum romların hiçbirinde sorunla karşılaşmadım tüm donanımlar sorunsuz çalıştı. Eğer çalışmayan bir şey olursa bir yerde yanlışlık yapmışsındır baştan tekrar kurarsın.

kiralik186

kiralik186

Üye
Tamam kardeşim saol :)cwm dosyası var mı peki bulamadım?

• Beğen
Tepkiler: Samizel Destan
kiralik186

kiralik186

Üye
teşekkürler

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
evet benimde favorilerim aynı fakat 4.4.2 de usb hata ayıklama gibi bazı özellikler kaldırılmış .Google playden usb debug yükledim .başka türlü girilemiyor zannedersemsiz nasıl giriyorsunuz
Nasıl kaldırılmış? ROM'u ilk yüklediğinde Ayarlar menüsünde Geliştirici Seçeneklerini göremezsin zaten. Bunu aktif etmek için Ayarlar > Telefon hakkında kısmına gir orda ki ''Derleme Numarası'' vardır. Onun üzerine 7 kere tıkladığında artık sizde bir geliştiricisiniz diye mesaj veriri sana. Ondan sonra Ayarlar menüsüne ''Geliştirici Seçenekleri' diye bir menü daha gelir. Bu menüye girerek USB Hata Ayıklamayı etkinleştirebilirsin.

messi02

messi02

Üye
sorunsuz kullanıyorum yanlız hafıza kartını sürekli takıp çıkarmayın androit sistem durdu diyor

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi

melik78

Üye
yaa ben bunu kurdum ama bi uygulama açtımmı ekran tersine dönüyor nasıl düzeltebilirim :(bide launcheri kaybettim .ss yani uygulamalar görünmüyor çok karışık bu :(