askerlik ve komik olaylar birazda gülmece

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

turbocat

Üye
    Konu Sahibi
askerlik ve komik olaylar birazda gülmece
ben askerden gelelli 10 sene 9 gün oldu.......... sizlere başımdan geçen askerlik anılarımı anlatacağım
bir denetleme zamanı idi........ metin yüzbaşı sporum iyi değil diye beni devriye olarak görevlendirmişti....... yanımada 79/3 tertip olan mehmet karaoğlunu vermişlerdi........ ben kısa dönem olarak askerliğimi yaptım........ buraya kadar her şey normal.....
devriye atarken koskoca denetleme generali bir geldi bizim oraya..... bizim depo yarbayı ve metin yüzbaşı ile birlikte...... gittiler nöbetçi kulubesinin oraya general soruyor şimdi nöbetçiye;
"asker şu karşı yamaçtan düşman gelirse ne yaparsın"
asker " yatarım komutanım " ben o esnada karşı tarafta gizlice karaoğlu ile dinlerken olayı beni bir gülme tuttu...... gülmemek için kendimi zor tuttum......
general sordu tekrar;
" asker el bombası atarlarsa ne yaparsın ve aynı anda yangın çıkarsa "
asker ;
" itfaiyeyi çağırım " deyince aynı andada itfaiye gelince ...............:ehe:ehe:d::d::d:
anlayacağınız hem bomba atılıyor hem yangın çıkıyor hemde itfaiye geliyor...........:d::d::d::d:
metin yüzbaşı babacan adamdı ben terhis olmadan önce benden lm 562 entegresini (yada lm 560 tı sanırım) istanbulda bulursam bana yollamamı istedi........ o entegre istanbuldada yoktu....
askeri amaçla üretilen entegrelerdenmiş.... telsizlerde kullanılıyormuş.......
her neyse sanırım komutanlar beni sevdiklerinden dolayı terhisten 3 gün önce silah teslim ettim. 1 hafta öncede nöbetten düştüm..... 5-6 kere nöbetçi çavuşluk yaptım......... ve askerde yararlılık gösterdiğimden 1 gün erken terhisle ödüllendirildim...... (komutanlar iyi insanları anlarlar)

Komedi Bölümü;
benim askerlik yaptığım yerin eski depo komutanına bir gün köylüler gelmiş.... (bizim depo komutanı ali osman komutanımdan önceki komutan)
köylüler;
" komutanım sizin nöbetçiler nöbet zamanı nöbet yerine bizim kasaba kızlarını kaldırıyorlar"
nail albay;
" ooooo öyle mi biz nizamiyeden gireni dostça karşılarız... ama dikenli telden gireni ........ (bundan sonrasını yazmayayım forum kurallarına aykırı) ................:d::d::d::d::d:

bizim nail albay denetleme zamanı denetleme generaline .......... çekince olanlar olmuş ve bizim depo kara listeye alınmış genel kurmay tarafından...... ve benim dönemimde ben 275 kısa dönemdim..... tam 8 tane denetleme gördüm.........
son denetlemede komutanlar bizim tam gıcığımızı çıkarırken birden bir haber geldi;
" denetleme subay astsubay denetlemesi olacaktır :d::d::d::d: beni bir gülme tuttu.....
başladılar karlı havada komutanları koşturmaya bizde seyrediyoruz onları :d::d::d::d:
her neyse el bombası atış yerinde subaylar el bombesı atarken ilerden bir askeri cip gelmesin mi?
başladılar komutanlar el kolla ve bağırarak aracı uyarmaya.................
"gelme bomba var gelme" :d::d::d::kop:
ve araç tam el bombası patlama menziline girecekken ani bir dönüş bir yaptı komutanlara subaylara................
tam yanında durdu bunların.........
içinden general çıkmasın mı :d::d::d::d:
general " ulan ne deli danalar gibi el kol hareketi yapıyorsunuz ................. (bundan sonrasını forum kurallarına dayanarak söylemiyoruz) :aha::d::d::ehe
önce metin yüzbaşı daha sonra diğer komutanlar aracın şöförüne başladı kaş göz işareti yapmaya :box:box:box
aracın zavallı şöförüne ne oldu bilinmez ama sanırım önce yüzbaşılar sonra üst teğmenler astsubaylar .................... (bundan sonrasını forum kurallarına aykırı olacağından anlatmıyoruz) :d::d::d::d:
duyduğum kadarıyla şoföre " insan araç ışığını yakıp söndürmez mi (araç ışığını yakıp söndürmek askeri terminolojide aracın içinde yüksek rütbeli bir asker olduğunun göstergesidir......... genellikle generaller bu olayı bilmediğinden............ hemen düşük rütbeli komutanlar kopyayı aldıklarından hemen hazırlanırlar.........:d::d::d:
Komik Askeri Fıkralar
komutanın biri bir gün askeri işaret dilini öğretirken askerlere aynısını göstermesini ister......
askerler yaparken işareti askerin biri tuhaf hareketler yapmaya başlar.........
komutan sorar " oğlum sen delimisin ne o kancık karılar gibi kıvırtıyon :d::d::d::ehe:box
asker ;
" hayır komutanım arı soktuda :ehe:d::d:
komutan " öyle mi gel gel bende sana biraz daha ..............:d::ehe:ehe:box:d::ehe

askerin biri nöbette telsizden nöbetçi subaya;
" çaylak 1 den kokarca 2 ye........... subay " ben kokarca 2 dinliyorum"
asker " komutanım dikenli telden girmeye çalışan var"
subay " hemen vur "
asker " ama komutanım giren bir tane koyundur komutanım"
subay " daha iyi ya bu gün yemekte koyun kızartması var :d::d::d::ehe
yolcu uçağı kullanan bir pilot kuleye ;
" ben ağlayan köpek şişman tavuğa "
" ben şişman tavuk dinlemedeyim tamam"
" efendim saat 9 yönünde tanımlanamayan cisim var"
kule " radarda ben göremiyorum tamam"
" nasıl göremezsiniz yahu koskoca cisim"
kule " sen bir an önce dön ve psikatri servisine rapor ver tamam"
pilot " efendim ama o gördüğüm şey sizin bulunduğunuz kule"
kule " daha iyi ya önce göz muayenesine git ondan sonra psikatri servisine "
(maalesef pilotlar bile yabancı cisim gördüklerinde bu yüzden rapor etmiyorlar........ çünkü rapor ettiklerinde ya açığa alınıyorlar yadauçuştan men ediliyorlar........ thy ve diğer hava yolları şirketlerinde durum böyle)

şimdi olaya askeri savaş uçağı pilotu yönünden bakalım ;
pilot ; " saat 5 yönünde tanımlanamayan cisim var"
kule " biz göremiyoruz "
pilot " şaka yaptım canım bende göremiyordummmmmmmmmm öyle bir cisim hiç olmadı...... ben hiç bir şey görmedim duymadım ":d::d::d::d:
(askeri savaş uçakları pilotları çok kurnazlardır :naughty::naughty::d::ehe
şimdi ben savaş uçağı pilotu olsam ne yapardım
ben " çılgın tilkiden atmaca kunduza tamam"
kule " dinliyorum tamam"
" saat 12 yönünde tanımlanamayan cisim var ama çok tehlikeli şekilde irtifa kaybediyor tamam :d::ehe:d:"
kule " radarda göremiyoruz "
ben " efendim cisim alçak irtifada seyrediyor ve sizin radar temasınızın dışında ":d::ehe
kule " anlaşıldı tamam yakın temas kurmaya çalış"
ben " yakın temas kurmaya çalışıyorum ama bir sorun var"
kule " nedir "
ben " bilgisayar sistemi çıldırdı ve ben kontrol edemiyorum"
kule " manual kontrole geç"
ben " kule tanımlanamayan cisimin içinden yeşil bir kol çıktı ve nanik yapıyor ve bir pankart açtılar"
kule " okuyabiliyormusun "
ben " evet okuyabiliyorum şöyle yazıyor " sarı lacivert en büyük .........":d::d::d:
kule " sen benimle maytap mı geçiyon"
her halde hava kuvvetleri komutanı ömür boyu uçuştan men cezası verirdi....
şimdi askeriyeden anılar ;
ben askerde 1 kez tokat yadim onda benden 5 yaş küçük bir astsubaydandı........... gerçi şikayet etseydim askeri mahkemede ben teğmen kıyafeti giyecektim.... askeri mahkemede kısa dönem olduğum için ast subaylar bana komutanım çekmek zorunda........
zaten 18 yaşındaki astsubay benden özür diledi....... normalde astsubay subay bana sivilken dokunmaya kalkarsa her halde gerçek bir Türk çocuğunun tokatını yemek neymiş görürlerdi......
karaoğlu ile askerdeyken şehir merkezinde kıymalı ekmek yemiştik........ yanımızda revir çavuşu yaşar imdat öztürk vardı........... ne günlerdi ama..............
askeriyedeyken kara oğlu bile bana vurmaya kalksaydı onu bir abisi olarak döverdim..........
işte böyle hazır kısa dönemlik kalkmadan bir an önce kısa dönem olarak başvurun..... yargılama avantajı var.......... (biri size vurursa subay statüsünde söz hakkına sahipsiniz mahkemede)
ama kısa dönemde uzun dönemde olsa askerlik askerliktir :yuru
ve bence kısa dönemlik kaldırılmalıdır ve askerlik süresi eşitlenmelidir....üniversite mezunlarını subay yapmamaları lazım.... subaylar askeri okullardan seçilmeli...............:oke::oke:

en iyi askerlik eşit süreli askerlikdir............:oke::oke:

MetQ7

MetQ7

Üye
Yazının sonunda özet geçseymişik iyi olurdu:ehe

gstaco

gstaco

Üye
Evet...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt