Askerde Başımdan Geçen İlginç Bir Olay...

Sponsorlu Bağlantılar

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Askerde Başımdan Geçen İlginç Bir Olay...
Yıl 1999..İzmir Yenifoçada acemi birliğini tamamladıktan sonra Elazığın bir ilçesine komando bölüğünde başladık usta birliğine 3 ay olmuştu geleli alışmıştık artık ufak tefek taciz ateşleri dışında pek olayla karşılaşmamıştık derken yeni bir görev gelmişti bizim bölüğe Elazığ Tunceli sınırında bir yayla vardır hakim tepelerden birinde yaylayı gözetliyorduk terörist geçişler olmasın diye 24 saat özellikle geceleri gece görüş dürbünleriyle 52 asker 8 rütbeli kendimize taşlardan mevziler yaptık 4 kişi kalıyorduk mevzide bizim mevzi en uçta dolayısıyla en tehlikeli ve sızmalara en müsait olandı 1 hafta kaldık burda yarın sabah geri dönecektik başka askerler gelecekti Ben-astsubay-Yusuf-Ayhan(Ayhan evli eşi hamileydi artık doğumu çok yaklaşmıştı yarın izine gidecekti) gece saat 12 gibiydi nöbetleşe uyuyorduk sıra bana gelmişti biraz tam dalmıştim büyük bir gürültüyle uyandım bizim mevzinin yakınlarına roket düşmüştü arkasından müthiş bir mermi yağmuru başladı sersemliği üzerimden attıktan sonra taşların arasından ateş etmeye başladım ben RPG 7 roket atar nişancısıydım astsubay hemen roketi hazırla dedi mermiyi rokete yerleştirdik çıkan ateşten ağır bir makinalı tüfek olduğu anlaşılan yere doğru nişan alıp ateş edecektim ama ne mümkün ayağa kalkar kalkmaz kesin vurulurdum ilerideki mevzilerden birinde uçaksavar vardı telsizle bildirdik atesi oraya doğru yoğunlaştırması için ve istediğimiz oldu mermiler daha yüksekten geçmeye başladı tam bu sırada ayağa kalktım Kelimeyi Şahadet getirip oraya doğru roketi ateşledim makinalı tüfek ateşi kesilmişti Tam bu sırada başka bir tepedende ateş gelmeye başladı çapraz ateşte kalmıştık aşağılardan Türkçe olmadığı anlaşılan boğuk konuşma sesleri geliyordu bölük komutanı telsizden "sızma yapıyorlar mevzilerin önünü tarayın" diye tekrarlıyordu yine mevzimizin önünden patlama sesi geldi el bombası atılmıştı sesler gittikçe uzaklaştı böyle sabah hava biraz aydınlanana kadar karşılıklı ateşle devam etti hava aydınlanınca hepimiz hayretler içinde kaldık ayağımız dibinde mevzinin içinde 2 tane pimleri çekilmiş ama patlamamış el bombası duruyordu hemen bunları başka el bombasıyla imha ettikten sonra arazi arama taramasında 6 tane ölü terörist cesedi bulduk neyse artık bölüğümüze döndük Ayhan izine gitti birgün sonra telefon geldi Ayhanın nurtopu gibi ikiz oğlu olmuştu herkes birbirine baktı galiba anlamıştık Allah bu ikizlerin yüzü suyu hürmetine bizi korumuştu hemde 2 el bombasının patlamasını engelleyerek böyle birçok çatışmalara katıldım ama beni en fazla etkileyen bu olay oldu kimbilir el bombalarından biri patlasaydı o zamanlar gazetelerde bir başlık "Elazığda çatışma 4 askerimiz şehit oldu 6 terörist ölü olarak ele geçirildi" VATAN SAĞOLSUN...

• Beğen
Tepkiler: resmigenc, Marchegiani, Alibey2662 ve 9 diğerleri

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Çok ilginç ve güzel bir olay:)
Allah sizi korumuş:)

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
Allah her zaman koruyor zaten..çok güzel bir olay Mehmet..

by_fatixx

by_fatixx

Üye
Senden de Allah razı olsun abim.

Yalnız ben bişey sormak istiyorum.Ben 1 yaşında kalbim delik doğdum.Hayliyle açık kalp ameliyatı geçirdim.Şuan 18 yaşındayım.Hiç bir problemim yok.Koşuyorum , top oynuyorum.Askere gitmek istiyorum.Acaba Bu geçirdiğim ameliyat benim askerliğe engelmidir.Ayrıca boğazımın altından göbek deliğimin üstüne kadar yarım parmak kalınlığında dikiş izim var.Sen ce abicim beni askere alırlarmı ?

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Senden de Allah razı olsun abim.

Yalnız ben bişey sormak istiyorum.Ben 1 yaşında kalbim delik doğdum.Hayliyle açık kalp ameliyatı geçirdim.Şuan 18 yaşındayım.Hiç bir problemim yok.Koşuyorum , top oynuyorum.Askere gitmek istiyorum.Acaba Bu geçirdiğim ameliyat benim askerliğe engelmidir.Ayrıca boğazımın altından göbek deliğimin üstüne kadar yarım parmak kalınlığında dikiş izim var.Sen ce abicim beni askere alırlarmı ?

dostum biz ne desek yanlış olur zaten askere almadan muayne ederler senın durumun heyete girer onlar verir kararı gördüğüm kadarıyla askerlik yapmaya sağlığın açısından sakıncalı olabilir yinede son kararı doktorlar verir

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Çok etkilendim Ya tüylerim diken diken oldu ve ağladım , helâl olsun sizlere kahramanlar :agla

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Çok etkilendim Ya tüylerim diken diken oldu ve ağladım , helâl olsun sizlere kahramanlar :agla

Sağolasın kaç sene oldu hala benim bile tüylerim diken diken oluyor hatırladıkça

qirL1903

qirL1903

Üye
Gercekten cok etkileyici ALLAH hepinizi korumus..

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
Ben de Elazığ ' da yaptım . VATAN SAGOLSUN ..

hak yolcusu

hak yolcusu

Kapalı Hesap
ALLAH korumus senı eger nasıp ıse bende bu ayın 30unda askere gıdecem bızıde duanızda unutmayın

serif55

serif55

Üye
inşallah hayırlısıyla gidip geliriz kurban bayramı bitsin bende yolcuyum yarında sülüsü almaya gidiorum bakalım nereye düşmüşüm :)

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
inşallah hayırlısıyla gidip geliriz kurban bayramı bitsin bende yolcuyum yarında sülüsü almaya gidiorum bakalım nereye düşmüşüm :)

İnşallah hayırlısıyla gidip gelirsiniz dualarımız sizinle unutmayın Vatan sizlere emanet

bestordu

bestordu

Üye
inşallah 12. ayın 13. ünde askere gideceğim. bu yazıyı okuyunca çok duygulandım. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Vatanımıza zeval vermesin...

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
abdulk4dir

abdulk4dir

Üye
Rabbim sizi kurtarmış çok şükür verilmiş sadakanız varmış

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
memet abi Allah korumuş, bende asker çocuguyum ve seni okadar iyi anlayabiliyorumki...:turkiye:

huri$

huri$

Üye
allah yardimciniz olmu$ ne guzel
allah $uan askerlik yapan tum mehmetçiklerin
ve tabii askere gidecek olan tum mehmetçiklerin yardimcisi olsun korusun
$ehitlerimizi unutmayayim onlarinda ruhu $aad olsun

A1234567A

A1234567A

Üye
Yüce Allah Korumuş Abi Sizi. TÜylerim Diken Diken OLdu Okurken. Teşekkürler emeğine Sağlık. Bizde Bekliyoz İnşallah Gitmeyi :).

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yüce Allah Korumuş Abi Sizi. TÜylerim Diken Diken OLdu Okurken. Teşekkürler emeğine Sağlık. Bizde Bekliyoz İnşallah Gitmeyi :).

İnşallah kardeşim

--------------- Ekleme ---------------

allah yardimciniz olmu$ ne guzel
allah $uan askerlik yapan tum mehmetçiklerin
ve tabii askere gidecek olan tum mehmetçiklerin yardimcisi olsun korusun
$ehitlerimizi unutmayayim onlarinda ruhu $aad olsun

Şehitlerimizi unuturmuyuz hiç Amin..

--------------- Ekleme ---------------

memet abi Allah korumuş, bende asker çocuguyum ve seni okadar iyi anlayabiliyorumki...:turkiye:

Sağolasın Anıl askerliğe yakın olduğun için daha iyi anlarsın

Üst Alt