Apk Türkçeleştirme ve Düzenleme - ( Bilgisayar ve Telefon ) 05.02.2023

Sponsorlu Bağlantılar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Az kaldı az bitmek üzere

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
bitti sonunda

• Beğen
Tepkiler: kezban yenge

kartal.24

Üye
Güzel Çalışma ama benim aklıma başka birşey takıldı türkçeleştirme iyi tamamda diyelimki apk içindeki bir logoyu resmi degiştirmek istiyoruz yada içerisindeki kodlarla oynamak istiyoruz onlarıda yaparmı bu ? yapmazsa ne yapar bunları ?

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
Apk Changer proğramı ile yapabilirsiniz

kartal.24

Üye
İnternetten böyle birşey buldum senin dedigin valuestr dosyalarını felan düzenleme imkanı veriyor hatta herşeyi düzenliyebiliyorsun ama lisansını bulamadım şuan bu işime yarar gibi geldi ama lisanssızda olmuyor.

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:rica:

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Güzel Çalışma ama benim aklıma başka birşey takıldı türkçeleştirme iyi tamamda diyelimki apk içindeki bir logoyu resmi degiştirmek istiyoruz yada içerisindeki kodlarla oynamak istiyoruz onlarıda yaparmı bu ? yapmazsa ne yapar bunları ?
logo ve simge png leri değiştirebilirsin sadece png değiştirimek istiyorsan resources arsc ayıklamasında drawable klasörlerinde png leri değiştirmen yeter ama png ye ait kodları değiştirmek istiyorsan ayıklama modunu raw yapmalısın o zaman yazı tiipi renkleri gibi dah ayrıntılı düzenlemeler yapabilirsin bu gece bunuda anlatırım

marist

marist

Üye
İlk denemem nasıl olmuş acaba Levent ustam :)

Ekli dosyalar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Daha ne olsun süper olmuş

konuya yeni bilgiler eklendi uygulama kod düzenleme işlemleri ile ilgili

marist

marist

Üye
Daha ne olsun süper olmuş

konuya yeni bilgiler eklendi uygulama kod düzenleme işlemleri ile ilgili
Teşekkür ederim de , baktın mı ?

Bu arada menülerdeki setting,İnfo vs gibi seçenekleri nasıl türkçeleştireceğiz ?

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
xml de olmayanları apk ayıklama modunu 20 ile dex ve arsc yapıp apk yı ayıklamalısın ve smali dosyalarına bakmalasın string ile başlayan satırlarda dil kelimeleri var ama düzenleme yapmadan önce dex ayıklaması yaptığın için uygulamayı bir topla toplanıyorsa smali içinde düzenleme yap boşuna uğraşma olmasın

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

marist

marist

Üye
Smali dosyasını düzenlemeden önce mi geri toplayayım apk yı ?

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
evet düzenlemeden önce bir kere toplayarak deneme yap ki sorun var mı öğren toplanmıyorsa yapacak birşey yok toplanırsa ondan sonra tekrar ayıkla ve smali düzenle

marist

marist

Üye
evet düzenlemeden önce bir kere toplayarak deneme yap ki sorun var mı öğren toplanmıyorsa yapacak birşey yok toplanırsa ondan sonra tekrar ayıkla ve smali düzenle
Denedim toplandı, ama bir sürü smali dosyası var ve mesela setting.smali yi açtım içinde bir sürü karmaşık kelime var. :karisti:
Bide Script.bat a çift tıkladığımda açılmıyor artık, sadece sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır dediğimde açılıyor. Bu neden oldu :allalla:

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
nedenini bilmiyorum antivirus neden olabilir sende sağ tıkla özelliklere gir yönetici olarak çalıştıra tık koya bir dahakine çift tıkla açılır

marist

marist

Üye

Böyle işte hangisini ve nasıl yapacağım bilemedim...

Ekli dosyalar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yukarıda benim fotoğrafta gösterdim ya string ile başlayan satırlarda metin kelimeleri " " iki çift tırnak arasında olur hatta çoğu kodlama türünde bu değişmez

Örnek: "Settings" böyle olacak "Ayarlar"

marist

marist

Üye
yukarıda benim fotoğrafta gösterdim ya string ile başlayan satırlarda metin kelimeleri " " iki çift tırnak arasında olur hatta çoğu kodlama türünde bu değişmez

Örnek: "Settings" böyle olacak "Ayarlar"
Yukardaki resimdeki dosyaların hangisinde bulurum bu string ile başlayan ayarları ?

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
apk nın tüm xml veya smali dosyalarını seç sağ tıkla notepad ile aç tüm xml ler veya smaliier notepad ile açılır sonra yukarıda araç çubuğundan arama tıkla bul tıkla çıkan pencerede aramak istediğin kelimeyi yaz ve sağ tarafında açık olan tüm belgelerde tıkla o sana tüm açık belgelerdee o kelimeyi sunacaktır

Üst Alt