Androidde yeniyim bu ROM denilen şey nedir ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ryanbabel68

ryanbabel68

Üye
    Konu Sahibi
Androidde yeniyim bu ROM denilen şey nedir ?
S.a Arkadaşlar ben yaklaşık bir 1 ay önce galaxy wonder aldım. Android adına herşeyi bu siteden öğrendim. Emeği geçen bütün arkadaşlar için teşekkür ederim. Telefonumu rootladım ve yapılabilecek bütün eklenebilecek şeyleri yaptım. Ama ROM denilen şeyin ne işe yaradığını bulamadım. Bana yardım edebilecek bi arkadaş olursa çok mutlu olurum :) . Birde oyun oynarken çok kasıyor ve zamanla atıyor buda benim canımı sıkıyor. Rami artırmak için yapabileceğim bir şey var mı ya da Romun rame faydası var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Sürçi Lisan eylediysek affola.

Frksylyc

Üye
S.a Arkadaşlar ben yaklaşık bir 1 ay önce galaxy wonder aldım. Android adına herşeyi bu siteden öğrendim. Emeği geçen bütün arkadaşlar için teşekkür ederim. Telefonumu rootladım ve yapılabilecek bütün eklenebilecek şeyleri yaptım. Ama ROM denilen şeyin ne işe yaradığını bulamadım. Bana yardım edebilecek bi arkadaş olursa çok mutlu olurum :) . Birde oyun oynarken çok kasıyor ve zamanla atıyor buda benim canımı sıkıyor. Rami artırmak için yapabileceğim bir şey var mı ya da Romun rame faydası var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Sürçi Lisan eylediysek affola.

1.rom telefonun isletim sistemi gibi birseyi telefon oldu da hicbir sekilde acilmiyor acilis ekraninda kaliyor uygun rom dosyasini yuklersen cigaz acilir.
2. ram sabittir 512 mb ise 512 1 gb ise 1gb.arttiramazsin.sadece sistem bellegini arttira bilirsin.cesitli kerneller vasitasi ile oyunlarda da atmalar sistem belleginin zorlanmasindan kaynaklaniyor dusuncesindeyim.oyunlarda kasma var demissin madem cigazin rootlu oc yapma imkani veren kernel yuklediysen bir miktar sistem hizini asirtarak kasma elgellenmis olabilir.

ryanbabel68

ryanbabel68

Üye
    Konu Sahibi
@Frksylyc Sağolasın kardeşim. senin bahsettiklerinin hiç birisini yapmadım. Onu bi araştırayım.

- - - Eklendi - - -

@Frksylyc Sağolasın kardeşim. senin bahsettiklerinin hiç birisini yapmadım. Onu bi araştırayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt