Haber Android Nougat pazar payı hala çok düşük seviyede

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Android Nougat pazar payı hala çok düşük seviyede
Google'ın yeni Android Nougat sürümü, 3 ay sonrasında sadece %0.4 seviyesinde.

Teknoloji dünyasının lider isimlerinden birisi olan Google, mobil platformda geliştirdiği Android adındaki mobil işletim sistemi ile adından söz ettiriyor. Bu işletim sistemi açık kaynak kodlu geliştirilmekte olup, Google Play Store üzerinden binlerce oyun ve uygulama desteği ile devamlı olarak yükselmişti.

Google, her sene yeni Android işletim sistemi sürümünü sunuyor. Son olarak da geçtiğimiz Ağustos ayı sonunda Android 7.0 Nougat yayınlanmıştı. Bu işletim sistemi ilk olarak Nexus ve Android One modelleri için yayınlanırken, firmalar da bir yandan yeni modellerini Android Nougat ile sunmaya başladılar, bir yandan da eski modeller için güncelleme olarak sunuluyor.

Android sürümlerin kendi arasındaki pazar paylarına dair her ay Google'dan oranlar gelirken, Aralık ayı itibari ile de yeni bilgiler ortaya çıktı. Android Nougat'a bakacak olursak eğer, geçtiğimiz ay %0.1 olan Nougat pazar payı bu ay %0.3 seviyesine çıkmış durumda.

Bir önceki sürüm olan Android Marshmallow ise daha fazla yükselmiş ve geçtiğimiz ay %24 olan pazar payının bu ay %26.3 seviyesine çıktığını görüyoruz. Android Lollipop ise %0.1 kayıp ile bu ay %34 seviyesinde yer alıyor. Android Kitkat Aralık ayında %25.2'den %24 oranına geriledi. Android Jelly Bean de gerileme yaşamış ve bu sürüm de %13.7'den %12.8'e gerilemiş.

Özellikle 2017 ilk çeyrek itibari ile firmaların hem yeni modelleri hem de eski modellere sunulan güncellemeler ile Nougat'ın çok daha hızlı bir şekilde yükseleceğini söyleyebiliriz.

Android Nougat pazar payı hala çok düşük seviyede

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Nedense bu işletim sistemine güncelleme gelenler cihazlarını güncellemiyorlar.

MaxipmaN

Üye
Note 2ye de verin bu oran huzurla yükselsin. :bud:

• Beğen
Tepkiler: Silinen üye 2362831
Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
ş
Nedense bu işletim sistemine güncelleme gelenler cihazlarını güncellemiyorlar.
şehir efsanesi mi gerçek mi bilinmez ama kullancıların bazıları güncellemelerin telefonu yavaşlattığını yeni telefon almaya yönlendirdiğine inanıyor

• Beğen
Tepkiler: Nirvana92
FK5896

FK5896

Üye
ş

şehir efsanesi mi gerçek mi bilinmez ama kullancıların bazıları güncellemelerin telefonu yavaşlattığını yeni telefon almaya yönlendirdiğine inanıyor
şahsen benim note 4 5.0.1 deyken daha hızlıydı şuan 6.0.1 ve eskisine göre daha kararsız ve hantal..

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
şahsen benim note 4 5.0.1 deyken daha hızlıydı şuan 6.0.1 ve eskisine göre daha kararsız ve hantal..

Note 4 5.0.1 de kullanmadim ama 6.0.1 son guncelleme ben cok memnunum gayet seri calisiyor sarj performansida cok iyi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: AHKE
The Pancar

The Pancar

Üye
Herkesin hayatına kimse karışamaz yani . Ben kitkat kullanırım o lollipop kullanır bunun haberi her zaman yapılır!

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:
prens_12345

prens_12345

Üye
Beter olsunlar. Yeni telefon çıkacak diye yazılımları bekletiyorlardı satışı düşmesin diye. Oh olsun.

lazye

lazye

Üye
eski telefonlara ya güncelleme vermiyorlar yada verip batırıyorlar saçmalıktan başka bişey değil

blastx

blastx

Üye
Gm4 kullanıyorum gayet memnunum 7.1.1 ide aldı Allah telefonuma zeval vermesin:alkis:cool:heyo2:

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Saçma bir strateji peşindeler ya bakalım nereye kadar.

Üst Alt