Haber Android en yüksek pazar payı oranına ulaştı, diğer işletim sistemlerinin durumu ne?

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Android en yüksek pazar payı oranına ulaştı, diğer işletim sistemlerinin durumu ne?
Akıllı telefonların pazar payı oranı ile ilgili yeni bir rapor yayınlandı.

Android %86.2 ile en yüksek pazar payı rekorunu kırdı. Önceki rekor ise 2015'in 3. çeyreğinde %84.7 oranı ile kırılmıştı.

Akıllı telefonların satış rakamlarına baktığımızda ise Android'in 1. çeyrekte 293.77 milyon, 2. çeyrekte ise 296.91 milyon rakamına ulaştığı görülüyor. Apple tarafında ise 1. çeyrekte 51.63 milyon, 2. çeyrekte ise 44.4 milyon iPhone satıldığı bildirilmiş.

furyzer0

furyzer0

Üye
Google yeni fuschia adlı işletim sistemi ile uğraşıyor ancak androidin yerine gelip gelmeyeceği belli değil daha sadece "nesnelerin interneti" cihazlar için de olabilir. Eğer android yerine gelirse geçişte rakipleri iyi avantaj sağlayabilirler

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
android cihaz sayısı çok fazla olduğundan dolayı satış rakamları böyle ama adamlara helal olsun karşılarında sadece ios var onun da fazla modeli yok ios biraz daha düşerse %90 a gelir satış oranı
microsoftun satış oranlarının düşmesi bence iyi oldu adamlar tellere uygulama bile çıkartmıyorlar hala microsoft savunanları anlamıyorum

furyzer0

furyzer0

Üye
android cihaz sayısı çok fazla olduğundan dolayı satış rakamları böyle ama adamlara helal olsun karşılarında sadece ios var onun da fazla modeli yok ios biraz daha düşerse %90 a gelir satış oranı
microsoftun satış oranlarının düşmesi bence iyi oldu adamlar tellere uygulama bile çıkartmıyorlar hala microsoft savunanları anlamıyorum
Sistem düzgün olsun uygulama öyle ya da böyle çıkar pazar payı artınca. Bazı 3.partiler resmilerden daha iyi mesela instagramda çoklu hesap yokken bizde vardı youtubedan arkaplanda müzik oynatabiliyoruz ve ya indirebiliyoruz twitter'ın resmi uygulaması var ama hala para verip 3.parti kullananlar var.
Ayrıca android rakipsiz kalınca daha mı iyi olacak sanıyorsun?2-3 yıldır hep aynı terane zaten. Apple Microsoft jolla ve ya ubuntu fark etmez bir rakip olmalı.

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Sistem düzgün olsun uygulama öyle ya da böyle çıkar pazar payı artınca. Bazı 3.partiler resmilerden daha iyi mesela instagramda çoklu hesap yokken bizde vardı youtubedan arkaplanda müzik oynatabiliyoruz ve ya indirebiliyoruz twitter'ın resmi uygulaması var ama hala para verip 3.parti kullananlar var.
Ayrıca android rakipsiz kalınca daha mı iyi olacak sanıyorsun?2-3 yıldır hep aynı terane zaten. Apple Microsoft jolla ve ya ubuntu fark etmez bir rakip olmalı.

Sent from Mtalk using Lumia950
rakibi olmasi tabi daha iyi ve ios her zaman rakibi olacak ama microsoft bu işi beceremedi ilk zamanlarında baya iyi sattıydılar yine de uygulama çıkarmamaya devam ettiler tamam 3.parti uygulamaları daha çok seviyorsunuzdur o zaman da oyun konusunda ne diyeceksin ? oyun konusunda da adamlar çıkartmıyorlar kullanıcıları hiç umursamıyorlar resmen biz oyunu oynamış sıkılmış olana kadar microsoft teli olanlar sadece izleyebiliyorlar artı olarak '''sistem düzgün olsun uygulama öyle ya da böyle çıkar'' sözünüzde de hata var symbian kadar düzgün bir sistem neredeyse çıkmadı şimdiye kadar ama ona uygulama desteği de gelmedi nedense android ilk çıktığı zamanlar çok da düzgün bir sistem değildi yine de uygulama desteği oyunları çok güzeldi millet de symbianı anında bıraktı ve androide geçti verilere bakarsan da görürsün android nasıl yükseliyor symbian nasıl düşüyor ?

Not: oyun konusunda ios androidi geçiyor hatırladığım kadarıyla bir kaç gün önce ios a çıkabiliyor oyunlar hiçbir zaman android taraftarı değilim sadece bir işi en iyi şekilde yapanlara hak veriyorum ve en iyi şekilde yapan sadece ios ve android var iosda da çok cihaz yok.

• Beğen
Tepkiler: key43
furyzer0

furyzer0

Üye
rakibi olmasi tabi daha iyi ve ios her zaman rakibi olacak ama microsoft bu işi beceremedi ilk zamanlarında baya iyi sattıydılar yine de uygulama çıkarmamaya devam ettiler tamam 3.parti uygulamaları daha çok seviyorsunuzdur o zaman da oyun konusunda ne diyeceksin ? oyun konusunda da adamlar çıkartmıyorlar kullanıcıları hiç umursamıyorlar resmen biz oyunu oynamış sıkılmış olana kadar microsoft teli olanlar sadece izleyebiliyorlar artı olarak '''sistem düzgün olsun uygulama öyle ya da böyle çıkar'' sözünüzde de hata var symbian kadar düzgün bir sistem neredeyse çıkmadı şimdiye kadar ama ona uygulama desteği de gelmedi nedense android ilk çıktığı zamanlar çok da düzgün bir sistem değildi yine de uygulama desteği oyunları çok güzeldi millet de symbianı anında bıraktı ve androide geçti verilere bakarsan da görürsün android nasıl yükseliyor symbian nasıl düşüyor ?

Not: oyun konusunda ios androidi geçiyor hatırladığım kadarıyla bir kaç gün önce ios a çıkabiliyor oyunlar hiçbir zaman android taraftarı değilim sadece bir işi en iyi şekilde yapanlara hak veriyorum ve en iyi şekilde yapan sadece ios ve android var iosda da çok cihaz yok.
Oyun konusunda haklısın çok eksik ve çoğu oyun için alternatif yok bu benim için sorun değil gameloft oyunları fazlasıyla yetiyor(android cihazlarımda da en beğendiklerim gameloft oyunları) ancak bir çok kişi için sorun olabilir. Ben sistem düzgün olsun pazar payı olursa uygulama çıkar yazdım orada. düzgün olması yetmiyor değil hiçbir anlamı yok uygulama çıkması için. Symbian ise istisna idi kasıtlı bitirildi normal telefonlar varken sorun yoktu ama tabi ki akıllı telefonlar Finlandiya bazlı bir işletim sistemi ile tum dünyaya yayılamazdı bu biraz farklı konulara giriyor. İos gerçekten düzgün bir işletim sistemi appleın çoğu şeyi gibi(apple maps hariç:D) ancak apple cihazları cihazların kalitesini vurgulayarak değil apple ın bir hayat tarzı olduğunu, apple kullanan insanların sıradan olmadığı ayrıcalıklı olduğu gibi algılarla satmaya çalışmasından dolayı tepkiliyim. Yabancı bir fan sitesinde okumuştum mac almak için nedenler diye adam macbooklar çok iyi imaj sağlar apple kullanan insanlar ayrıcalıklı insanlardır gibi sebepler yazmış:). Pahalı olması ayrı bir mesele zaten.işi hakkıyla yapmasıyla pek alakası yok bence windows xpye kadar doğru düzgün çalışmazdı vistada yine batırdılar ama yine de en büyük işletim sistemi oldu ve hala da öyle yaygın olması iyi olduğunu göstermez hatta çoğu zaman tersidir.
Uzun bir yazı oldu bu konu hakkında çok konuşulur, özellikle symbianın sahneden çekilişi hakkında.

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Oyun konusunda haklısın çok eksik ve çoğu oyun için alternatif yok bu benim için sorun değil gameloft oyunları fazlasıyla yetiyor(android cihazlarımda da en beğendiklerim gameloft oyunları) ancak bir çok kişi için sorun olabilir. Ben sistem düzgün olsun pazar payı olursa uygulama çıkar yazdım orada. düzgün olması yetmiyor değil hiçbir anlamı yok uygulama çıkması için. Symbian ise istisna idi kasıtlı bitirildi normal telefonlar varken sorun yoktu ama tabi ki akıllı telefonlar Finlandiya bazlı bir işletim sistemi ile tum dünyaya yayılamazdı bu biraz farklı konulara giriyor. İos gerçekten düzgün bir işletim sistemi appleın çoğu şeyi gibi(apple maps hariç:D) ancak apple cihazları cihazların kalitesini vurgulayarak değil apple ın bir hayat tarzı olduğunu, apple kullanan insanların sıradan olmadığı ayrıcalıklı olduğu gibi algılarla satmaya çalışmasından dolayı tepkiliyim. Yabancı bir fan sitesinde okumuştum mac almak için nedenler diye adam macbooklar çok iyi imaj sağlar apple kullanan insanlar ayrıcalıklı insanlardır gibi sebepler yazmış:). Pahalı olması ayrı bir mesele zaten.
Uzun bir yazı oldu bu konu hakkında çok konuşulur, özellikle symbianın sahneden çekilişi hakkında.

sonuna kadar beğeniyi hak ediyorsun :D :D böyle üyeleri çok severim savunduğu şeyi neden savunduğunu biliyor ve eksikleri varsa kabulleniyor :D :D :D
bu arada apple konusunda sonuna kadar haklısın adamlara neden iphone aldın diye sorunca bile şekil duruyo diyorlar :D ve symbianı akıllı telefonlara yükleyebilirlerdi ki kimi örnekleri var yeterince de akıllı telefon sınıfına girecek örnekler finlandiyalı olduğundan diyorsun o konuya bişey diyemem hiçbir bilgim yok ama bence nokia yine uygulama desteği vermedi diye bu sorun bende c6 vardı o zamanlar uyuz oluyordum aynı donanımı taşıyan android teller daha güzel oyunlar açıyor diye sadece belirli oyunlar ve uygulamalar vardı olanlar da çok dandikti bence nokia böyle bir hata yapmasaydı (+ tuşlu tel çıkartma inatları) symbian devam ederdi bu cidden şimdi fark ettim bu konu hakkında sayfalarca konuşulur.
bu arada yine tebrik ediyorum bir cihazı neden savunduğunuzu biliyorsunuz :D şu yılda bile hala samsung veya apple alıp niye bunu tercih ettin sorusuna cevap veremeyenler var.(applecıların cevap hazır pahalı gösteriyo :D :D :D (cidden bilenler hariç onlar stabilite der)

• Beğen
Tepkiler: furyzer0

Üst Alt