Haber Android 5.0 Lollipop işletim sistemi resmen detaylandı

Sponsorlu Bağlantılar

lale63

lale63

Üye
    Konu Sahibi
Android 5.0 Lollipop işletim sistemi resmen detaylandı
Önceki gün sinyalleri verilmeye başlayan Google'nin sonbahar tanıtımı, bugün Android takımının lideri Sundar Pichai'nin imzasını taşıyan sade bir blog yazısıyla resmileşti. Herhangi bir basın etkinliği düzenlemekten kaçınan Google, sahip olduğu engin internet tecrübesine güvenerek bu seneki en önemli duyurularını kendi sitesinden ilan etmekle yetindi ve yeni bir pazarlama politikası benimseyen ürün reklamları yayınladı.

Android 5.0 Lollipop adını taşıyan dev ekosistemin son güncellemesi, ilk olarak Android L ismiyle tanıtılmıştı. 2011'de Holo teması ile platforma yeni bir görünüm kazandıran Android 4.0 Ice Cream Sandwich'ten sonra gelen Android 5.0, mobil yazılımın 7 yıllık tarihindeki belki de en büyük yükseltme olacak. Zira hem Material Design tasarım anlayışı hem de beraberinde getirdiği 5 binden fazla API ile Lollipop sürümünün görsel anlamda olduğu kadar teknik düzeyde de kapsamlı bir değişimden geçtiğini görüyoruz.

64-bit desteği, bir buçuk saate kadar daha uzun kullanımı mümkün kılan bütünleşik güç tasarruf modu, yeni uyarı fonksiyonları, yeniden dizayn edilmiş çekirdek uygulamalar ve çok daha fazlası Android 5.0 ile piyasaya sürülecek. 17 Ekim tarihinde son deneme versiyonları Nexus cihazları için indirmeye sunulacak olan Lollipop'un kasımda satışa çıkacak yeni Nexus' lar aracılığıyla ilk kez tüketicilerin beğenisine sunulması planlanıyor. Mevcut cihaz güncellemeleri ve Android 5.0 yüklü gelen yeni aygıtların 2015'e kadar dünyaya yayılması zor görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: wwwhmz, lazye, .NeXuS. ve 3 diğerleri

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Haber için teşekkürler android kullanıcıları için iyi olur umarım :oke:

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Windowsa geçtim Andorid L yi deneyemeycem :züü:

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Samsung Htc'den Sonra Android Lollipop Güncellemesini Yayınlar Oda Şubat Ayının Ortasında Htc Ocak Başlarında

cesur5534

Üye
Bu güncelleme samsung un hangi cihazlarına gelir.

lale63

lale63

Üye
    Konu Sahibi
SHS

SHS

Üye
Bana önce bi KitKat verin Lollipop'u custom romla yalarız :D

• Beğen
Tepkiler: Rainesto ve bozoklu_66
szqn55

szqn55

Üye
büyük istersen ip 6 al

szqn55

szqn55

Üye
bencede verilmez yani bundan sonraki bnm alacaşğım da android olacak henüz araştırmadım sırf ekran küçük dye değiştirecceğim
Bi telefona 3000 tl vermem durumum nasıl olursa olsun

lale63

lale63

Üye
    Konu Sahibi
bencede verilmez yani bundan sonraki bnm alacaşğım da android olacak henüz araştırmadım sırf ekran küçük dye değiştirecceğim
Telefonum perte cikana kadar ip 6 2000e kadar duser

kty

kty

Üye
Android var ozgurluk var. Ios cok guzel stabil cihaz ama bana gore degil. Bir ruhu bile yok. Android gibi benimsenmiyor. Marka degeri yuksek sadece.

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Peki hiç şu bilgi dile gelmiyor mu.?
Android 5 ile artık cihaz üreticileri istediği gibi androidi ücretsiz kullanamaz. Wp gibi lisans ücreti alınacak diye duymuştum ve bu tarif 2015
Eğer durum böyle ise cihaz üreticileri artık aşırı cihaz üretmez lux seri yada tek seri olarak gider örneğin
galaxy serisi
Nexus serisi
LG g serisi
Moto x serisi
Huawei ascend
Vs vs

Üst Alt