Andoid Oyunlarını SD Cada Yüklemek

Sponsorlu Bağlantılar

tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
Andoid Oyunlarını SD Cada Yüklemek
Arkadaşlar Başlıktada belirttiim gibi Android Turcell T10 um war.Fakat Oyunları Yükledikten Sonra PES 2011 Gibi Yüksek Boyutlu Oyunları Yüklemeye Çalıştığımda Yeterli Hafıza Yok Bazı Uygulamaları Silin Diyor ve Bende Bundan Rahatsız Oluyorum.Warsa Bi İşlemi Lütfn Soleyin

(Bide ROOM suz)

:hmmm:hmmm:hmmm:hmmm:hmmm:hmmm:hmmm:hmmm

Hiç Biyerde Bulamadaım Nolursunuz Yardım Edin Arkadaşlar :((((((

:tşk:

metallistm

Üye
aynı problem vodafone 945 te de var ben de çözüm arıorum

ibo_Star

ibo_Star

Üye
Cevap basit.cihaziniz 2.2 froya ise App2Sd.android 2.1 eclair ise Link2Sd gerekli.945 icin Link2sd olur.ayrintili bilgi forumda veya google da arama yapin

tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
kardeş sen nasıl yapıldığını anlat ben yeni aldım da androidi

metallistm

Üye
20 soru cevapta 2.1 icin mumkun deil demissin

ibo_Star

ibo_Star

Üye
ertu55

ertu55

Üye
bendede vdfn 945 var link2sd yi kurdum ama hata veriyo karta atamıyorum uygulamaları

sehzadeapo

Üye
arkadaşlar durumu şöyle açıklayayım..vf 945 te evet link 2 sd diye uygulama ile oyun ve uygulamalar hafıza kartına taşınabiliyor ama sorun şurada..arkadaşların bahsettiği uygulama kurarken yeterli hafıza yok demesi uygulamanın yani 30 40 mb lık bir apk dosyasının kurulamıyor olmasından..ben kurduğum herşey link2sd ile taşımama rağmen 45 mb lık bir oyunu kuramıyorum..yeterli hafıza yok diyor 120 mb dan fazl boş yer olmasına rağmen...

link2 sd kulolanabilmek için:
öncelikle minitool partition wizard diye bir program var onu indirin..
daha sonra teli ya da hafıza kartınızı takın ..
programı açıp hafıza kartınızın üzerinde sağ tıklayıp "resize" ksımını tıklayıp çubuğu "sağdan " sola doğru çekerek aşağıda 300 - 500 mb artık ne kadar isterseniz uygulama alanı oluşturun ve tamamı tıklayın...
daha sonra unlocated gibi bir isim alacak o alan..o alana sağ tıklayığ create deyin ve seçeneklerden ntfs kısmını "ext2" locigal ksımını da "primary" yapın ve tamammı tıklayın..
son olarak da sol üstten apply yani uygula dedyin tamamdır...

şimdi hafıza kartınızda ext2 alanı oluşmuş oldu..ama unutmayın link2sd yi kullanabilmeniz için root olmanız gerekiyor..

root olduktan sonra link2 sdyi açın allow deyip izin verin..
daha sonra uyarı verir nereyi kullanmak istiyorsunuz diye ext2 yi seçin
, teli kapatıp açın,
tekrar rootlu bir şekilde link2 sd yi açın
ve programlardan istediğinizi (system programları hariç) tıklayıp createlink ya da link yarat butonunu tıklayarak işlemi bitirin..
teli kapatıp açtığınızda uygulama hafıza kartında olacaktır...

karışıkgöründüğüne bakmayın çok kolay :) ben ezbere anlattım şu an size :)

ertu55

ertu55

Üye
kardeş minitool programında herşeyi yaptım en son apply ye tıkladım dediğin gibi dolmaya başladı ardından hata verdi yaptığım işlemlerin hepsini geri aldı

A.F.K

A.F.K

Üye
çok karısık yaw direk nokiadaki gibiatma olsa ya direk hafızına kartına ne sacma iş ek secenekler var mı ? yada bu anlatımı resimli yapsan

alllcoll1

Üye
Dostum bendede aynı sorun vardı root olduysan Modinstalllocationu kur izni ver sonra kurulumda nereye yükleyeceğini seçiyorsun extral olması lazım en alttaki şık onu seç sonra bütün programlar sd karta kuruluyor.