anakart pc yi baslatmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eko_ekrem

eko_ekrem

Üye
    Konu Sahibi
anakart pc yi baslatmiyor
Iyi gunler arkadaslar size bir kac sorum olacak . Powere bastigimda ekran karti fani islemci fani kasa fanı dwd hdd calısıyor ama anakart acılmıyor. Anakartmı yandı. Anakart yandıysa nasıl bır anakart alabılırım uygun bırsey arıyorum ısımı gorebılcek . Sıstem ozellıklerım 2 gb ddr2 ram. 1 gb atı ekran kartı cıft cekırdeklı ıntel pentıum dual core ınsıde 1.80 ıslemcım. Ve anakartım foxconn N15235 . Ne yapmam gerekır. Anakartım yanmısmıdır. Yanmıssada ıslemcıme uygun uygun fıyata anakart tavsıyelerınız nelerdır acıl :)

- - - Eklendi - - -

Ek olarak pc onceden powere bastıgımda sureklı bıp sesı cıkıyordu aynı tonda hıc susmadan. Ve ne olduysa oldu sımdı hıc cıkmıyor bıp sesı

nalcam22

nalcam22

Üye
anakart yansaydı ekran kartıda çalışmazdı mantıken ekrana görüntümü gelmiyormu

hakan_710

hakan_710

Üye
bip seslerinin bir anlamı var hatırlyabilirsen kıa yada uzunluğuna göre sorununu çözmene yardımcı olur.1 uzun: Bellek Problemi. Bellek modüllerinin yerine oturup oturmadığını kontrol etmek, bellek modüllerini farklı bir yuvaya takmak, belleği değiştirmek çözüm olabilir.

1 uzun 2 kısa: Görüntü hatası. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.

1 uzun 3 kısa: Görüntü hatasıyla aynı

Sürekli bipleme: Bellek ya da görüntü hatası, işlemci ısısının yükselmesi de olabilir. Diğer donanımları da kontrol etmek gerekir.

1 Bip: Bellek tazeleme hatası

2 Bip: Bellek parite devre hatası

3 Bip: 64"base" RAM hatası

4 Bip: Sistem saati hatası

5 Bip: İşlemci hatası

6 Bip: Klavye denetçisi hatası

7 Bip: İşlemci ya da anakart hatası

8 Bip: Görüntü kartı belleği hatası

9 Bip: BIOS yongası hatası

10 Bip: CMOS Hatası

11 Bip: Önbellek Hatası

eko_ekrem

eko_ekrem

Üye
    Konu Sahibi

Hayır gelmıyor. Bende onu anlamadım. Nasıl oluyor bu ıs . Dedıgım gıbı daha onceden sınırsız bip sesi geliyordu daha sonra oda kesildi butun fanlar calisiyor ama bip sesi gelmiyor. En azindan 100 kere takip cikarttim kablolari kontrol ettim ama tık yok

- - - Eklendi - - -

Hayır gelmıyor. Bende onu anlamadım. Nasıl oluyor bu ıs . Dedıgım gıbı daha onceden sınırsız bip sesi geliyordu daha sonra oda kesildi butun fanlar calisiyor ama bip sesi gelmiyor. En azindan 100 kere takip cikarttim kablolari kontrol ettim ama tık yok

- - - Eklendi - - -

bip seslerinin bir anlamı var hatırlyabilirsen kıa yada uzunluğuna göre sorununu çözmene yardımcı olur.1 uzun: Bellek Problemi. Bellek modüllerinin yerine oturup oturmadığını kontrol etmek, bellek modüllerini farklı bir yuvaya takmak, belleği değiştirmek çözüm olabilir.

1 uzun 2 kısa: Görüntü hatası. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.

1 uzun 3 kısa: Görüntü hatasıyla aynı

Sürekli bipleme: Bellek ya da görüntü hatası, işlemci ısısının yükselmesi de olabilir. Diğer donanımları da kontrol etmek gerekir.

1 Bip: Bellek tazeleme hatası

2 Bip: Bellek parite devre hatası

3 Bip: 64"base" RAM hatası

4 Bip: Sistem saati hatası

5 Bip: İşlemci hatası

6 Bip: Klavye denetçisi hatası

7 Bip: İşlemci ya da anakart hatası

8 Bip: Görüntü kartı belleği hatası

9 Bip: BIOS yongası hatası

10 Bip: CMOS Hatası

11 Bip: Önbellek Hatası

Yorumun icin ellerine saglil ama hic bip sesi yok :S

nalcam22

nalcam22

Üye
ramisök tekran yerine tak

eko_ekrem

eko_ekrem

Üye
    Konu Sahibi
Kackere denedım farklı slotlara. Hatta anakarttan herseyı cıkartıp tekrar denedım yıne sorun aynı bıp sesı

rsm39

rsm39

Üye
ramlar tam oturtulmamıs olabilir,birde tozlanabiliyor havayla temizle.ramlarda problem yoksa çalışır.aynısı benim basıma gelmisti .

nalcam22

nalcam22

Üye
kardes ekran kartındada sorun olabilir çıkar tak bide monitörü aska biyerde dene veya rami ekrn kartını aska pclerde denesağlam oup olmadıklarıdan kesim emin oluruz

restmod

restmod

Üye
Sorun buyuk ihtimal ana kartta gibi gorunuyo anakartin ustundeki bi kondansator yanmis olabilir tamirciye gotur dedigim gibiyse 20-30 tl ye yaparlar tamiri olmuyosa yeni kart alman lazim

eko_ekrem

eko_ekrem

Üye
    Konu Sahibi
Yorumlarınız ıcın ellerınıze saglık . Islemcının slotunu acıp ellerımle tellerını bozdum. Artık anakart kesın bozuldu artık ana kart kesın bozuk :) herkeze cok tesekkurler arkadaslar . Bırde elınde anakartı olan var 775 pınlık pm atabılır ucret karsılıgında :) hayırlı forumlar

nalcam22

nalcam22

Üye
kardes pinler yamulduysa düzeltilirr

- - - Eklendi - - -

kaç kere bozdum düzeltti o pinler çok sağlam

eko_ekrem

eko_ekrem

Üye
    Konu Sahibi
Denicem yarin :) ama pek sanmiyorum ins olur :) tesekkurler :)

nalcam22

nalcam22

Üye
bişeydeğil olur inşallah sen korkma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...