Amd A10-7870K nasıl?

Sponsorlu Bağlantılar

algorrr

Üye
    Konu Sahibi
Amd A10-7870K nasıl?
Herkese merhabalar,
Yakın zamanda bir sistem toplamak istiyorum ve en çok işlem gücünü en az maliyetle çözmem gerek. Oyun için değil autocad ve adobe ürünleri(photoshop,lightroom,..) kullanıcam.Özellikle kullanan arkadaşlardan yorum alabilirsem müthiş olur.

Şimdiden teşekkürler.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Herkese merhabalar,
Yakın zamanda bir sistem toplamak istiyorum ve en çok işlem gücünü en az maliyetle çözmem gerek. Oyun için değil autocad ve adobe ürünleri(photoshop,lightroom,..) kullanıcam.Özellikle kullanan arkadaşlardan yorum alabilirsem müthiş olur.

Şimdiden teşekkürler.
hem işlemci hem de grafik birimini tek çip ile halletmiş olursunuz. APU serisinin güçülü bir üyesidir belirttiğiniz model. bahsettiğiniz programlar işlemciye yük bindirdiği gibi grafik işlemciye de ihtiyaç duyan uygulamalar. oyun performansı bile kötü değilken bu APUnun belirttiğiniz uygulamalarda sıkıntı yaratacğını zannetmiyorum. ama tabi bu işlemciyi (ya da dengini) kullanan biri daha net bir cevap verecektir.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Grafik kartı alacaksanız
En gereksiz işlemci ama
Eğer ben grafik kartsız kullancam diyorsanız da tam istediğiniz işlemci

Bence autocad ve photoshop kullanacksanız grafikten çok işlemci gücüne ihtiyacınız var bence
Fx serisi yani Bulldozer işlemcilerinden birisini almanız daha mantikli olur

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Grafik kartı alacaksanız
En gereksiz işlemci ama
Eğer ben grafik kartsız kullancam diyorsanız da tam istediğiniz işlemci

Bence autocad ve photoshop kullanacksanız grafikten çok işlemci gücüne ihtiyacınız var bence
Fx serisi yani Bulldozer işlemcilerinden birisini almanız daha mantikli olur
dediğiniz doğru fx serisi a serisine göre işlemci gücü bakımından çok daha performanslı. peki a serisi apular autocad ve photoshop gibi işlemlere de mi yetersiz kalıyor o kadar mı kötü?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
dediğiniz doğru fx serisi a serisine göre işlemci gücü bakımından çok daha performanslı. peki a serisi apular autocad ve photoshop gibi işlemlere de mi yetersiz kalıyor o kadar mı kötü?
Kötü değil ama içinde dahili bi grafik birimi olduğu için aynı fiyattaki fx işlemcilerden daha düşük performans veriyor
Yani ekstra bi ekran kartı alacaksanız fx serisi almanız daha iyi olur ama
Yazdığınız Apu da hiç de fena değil sadece işlemci olarak bile kullanılabilir düzeyde

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Kötü değil ama içinde dahili bi grafik birimi olduğu için aynı fiyattaki fx işlemcilerden daha düşük performans veriyor
Yani ekstra bi ekran kartı alacaksanız fx serisi almanız daha iyi olur ama
Yazdığınız Apu da hiç de fena değil sadece işlemci olarak bile kullanılabilir düzeyde
arkadaş zaten en az maliyetle diye belirttiği için işlemci+ekran kartı almak yerine apu alması daha mantıklı duruyor. dediğiniz gibi belirtilen apu modeli de a serilerinin en iyisi diye biliyorum.

Üst Alt