ALO KONTÖR olarak gelen mesaj - Vodafone

Sponsorlu Bağlantılar

Hæ©Ky

Üye
Bunları söylüyorsunuz da hiç araştırdınızmı ne zamandır ne kadar kullanıcıya hizmet veriyorlar hukiki süreçte ne yapıyorlar. Eğer biraz bilginiz varsa yasalar gereği tüm çağrı merkezlerinde görüşmeler ses kaydı altındadır, sizde fiyat söylemeden kredi kartınızdan para çekildiğine inanıyorsanız şikayetçi olun ses kayıtlarınızı kendiniz dinleyin. Eğer dolandırıcılık veya sahtekarlık olayı olsa; 1- Vodafone sitesinde yayınlamaz, 2- Bankalarınızla anlaşmalı olamazlar, 3- 444 10 10 servis numaraları 444'lü numaralar devlet izniyle verilen numaralardır, bankanımızın müşteri hizmetleri bile 444'lü numarayla başlıyor bi düşünün arkadaşlar canım yurdum insanında hiç bir hata yok tüm suç her zaman karşı tarafta ! Ben üye değilim ama bu kadar yorum için merak ettim ve aradım herhangi bir zorunluluk yok siz isterseniz yararlanıyorsunuz servisten evet avantajları çok cazip bunları duyunca insanın gerçekten servisten yararlanası geliyor içinden ama hattım faturalı benim için pek avantajlı değil.
Bence yapılan işe biraz saygı olmalı ve kimseyi zorla üye yapamazlar öncelikle kendimizde arayalım suçu bence !!!

Doğru Bi Tespit Katılıyorum Callcener Çalışanı Olarak Bazen Abonelerimize Faturalarını anlatmakta Güçlük Çekerken Dolandırıcı Yerine Konulduğumuz Oluyor... İnsanlarımız Hizmet Alırken Biraz Daha Bilinçli Davransalar Bu şekilde Sorunlar Yaşanmaz Diye Düşünüyorum.

k1ng145

Üye
Bugün cep telefonuma: " Alo kontör müşteri temsilcisi ........ hanım sizi gün içerisinde arayarak servislerimiz hakkında bilgi verecektir" diye bir mesaj geldi. böyle şeylerin dolandırıcılık olduğunu ve kredi kartı bilgilerinizin alınarak yıllık ücret alınarak yapılan bir uygulama olduğunu bildiğim için hiç önemsemeden mesajı sildim.saat 16,30 da bahsi geçen hanım aradı başladı konuşmaya:merhaba ...... bey "vodafone" hattınıza 330 kontör tanımlamıştır, eğer müsaitseniz kimlik bilgilerinizi doğrulayarak hemen bu kontörü hattınıza yükleyebiliriz dedi.zamanım olduğu ve biraz da dalga geçmek amacıyla konuşmayı sürdürmeye karar verdim :)dedim ilk önce lütfen tane tane ve bağırmadan konuşun ki söylediklerinizi rahatça anlayabileyim.peki efendim dedi ama konuşmalarında hiç bir değişiklik olmadı doğal olarak :)neyse benden kimlik bilgilerimi istedi.siz kim olarak benden bilgilerimi istiyorsunuz dedim?biz 2002 den beri vodafone un alt servisi olarak kredi kartıyla istediğiniz zaman kontör yükleyebilmeniz için çalışmaktayız falan filan lafı uzatmaya başladı...dedim siz telefon numaramı nereden aldınız ve ismimi nereden biliyorsunuz? eğer madem ismimi öğrendiniz ben hattı alırken kimliğimin fotokopisini vermiştim vodafone niye bilgilerimin alınması için bu yola başvuruyor dedim.ama biz alo kontör şirketi olarak ayrı çalışıyoruz bize sadece numara ve isminizi veriyorlar dedi :) "VARAN1 güzel bir nokta numaralarımızın bu ve bunun gibi şirketlere vodafone tarafından verilmiş olduğunu öğrenmiş olduk, demek ki vodafone da kendisine müşterilerden bu şekilde bir gelir sağlıyor!"peki dedim sizin bunda ne gibi çıkarınız var ki müşteri temsilciliği bile kurmuşsunuz?efendim biz 2002 yılından beri kredi kartıyla vodafone un alt servisi .... diye aynı şeyleri tekrarlamaya başladı.siz dedim benim ve benim gibi insanları arayarak milleti kandırmaya, hızlı ve anlaşılmaz konuşup hemen işi oldu bittiye getirmeye, hiç bir zaman söylemediğiniz yıllık üyelik ücretlerinden kar sağlamaya çalışıyorsunuz....... bey biz 2002 yılından beri .......:) dedim ben bir süre vodafone bayiiliği yaptım sizin dolandırıcılıktan başka bir şey yaptığınızı duymadım:)olur mu efendim isterseniz vodafoneun sitesine girip alo kontör ile kredi kartınızla kontör yükleyebilirsiniz.ben de telsim vodafone olduğundan beri, bahsettiğiniz şirketin adını vodafone un sitesinde kesinlikle görmediğimi, hatta google a alo kontör yazdığınızda sadece sahtekar bir şirket olarak bahsedildiğini söyledim....... hanım bana istersem 444 0 542 yi arayarak bu servisi teyit ettirebilerceğimi hiç bir sorun olmadan kontör yükleyebileceğimden bahsetti.ben de yaptıklarının suç olduğunu, hiç bir şekilde kapıdan veya telefon ile yapılan işlemlerin yasal olmadığından bahsettim......... hanım biraz sinirlendi ve istersem 444 0 542 den servislerini teyit ettirebileceğimi ve bu şekilde sorunsuz kontör yükleyebileceğimden bahsetmeye devam etti. sonunda beni kandıramayacağını anlayınca yardımcı olacacağı başka bir konu olup olmadığını sordu:)dedim mümkünse telefon numaramı sistemlerinden silmelerini ve hiç bir şekilde beni mesaj ya da arama yaparak rahatsız etmemelerini rica ettim :)........ hanım da peki deyip teşekkür ederek zamanımı aldığı için teşekkür etti ve konuşmayı sonlandırdı.eve gelince alo kontör hakkında biraz daha bilgi toplayarak, vodafone müşteri hizmetlerini arayarak bu konuyu tamamen açıklığa kavuşturmaya karar verdim.biraz bilgi topladıktan sonra aradım 444 0 542 yi.vodafone un numarasını aradığınızda yine 3 e bas 6 ya bas şeklinde sevimsiz menü çıkıyor müşteri temsilcisine bağlanmak için her türlü numarayı denedim olmadı en sonunda kızarak belki sistem şaşırır diyerek karışık olarak ard arda numaralara başladım. bir kaç yanlış giriş yaptınız uyarısından sonra sizi müşteri temsilcisine aktarıyorum dedi :)3-4 dakika tüm müşteri temsilcilerinin yoğun olduğunu ve beklediğim için teşekkür edilen mesajı dinledim.en sonunda merhaba ben ........ nasıl yardımcı olabilirim sesini duyabildim:)başımdan geçen olayı anlattım ve kendisinden alo kontör hakkında bilgi vermesini istedim.kendisi de alo kontörün vodafone un bir alt servisi olduğunu fakat daha fazla bir bilgiye sahip olmadığından bahsetti.ben de vodafone un bu şirket sayesinde çok müşteri kaybettiğinden ve kaybedeceğinden bahsederek, milletin hiç bir şey anlamadan, 330 kontör kazandım sevindim diye abone olacağını ve kredi kartında fazladan ödeme olunca da vodafone u karalayacağını söyledim.haklısınız dedi.dedim siz benim numaramı neden enim haberim olmadan başka şirketlere veriyorsunuz dedim?efendim isterseniz bu ve bunun gibi mesajların size ulaşmasını engelleyebiliriz dedi" VARAN 2 vodafone da numaralarımızı bu şirketlere verdiğini kabul etti"dedim lütfen beni bu ve bu gibi dolandırıcı şirketlerin bir daha rahatsız etmesini engelleyiniz ve diğer müşterilerinizin de bunlara inanarak kandırılmasını toplantı ya da kurullarınızda dile getiriniz ki vodafone müşterilerinin de size güveni tam olsun dedim....... hanım da bu şikayetimi en kısa sürede üstlerine bildireceğini ve gerekli işlemlerin yapılacağından şüphem olmamasını dile getirdi.birbirimize teşekkür ederek konuşmayı bitirdik.ÖNEMLİ: Lütfen Alo kontör ya da başka bir kredi kartıyla kontör yükleme servisinin sizden kredi kartı bilgilerinizi almasına izin vermeyin. bu ve bunun gibi şirketlerin size hiç bir avantaj sağlamadığını, ayrıca yıllık üyelik ücreti aldıklarını, hiç bir şekilde de geri düzeltme yapamayacağınızı unutmayınız!!!--------------- Ekleme ---------------Bugün cep telefonuma: " Alo kontör müşteri temsilcisi ........ hanım sizi gün içerisinde arayarak servislerimiz hakkında bilgi verecektir" diye bir mesaj geldi. böyle şeylerin dolandırıcılık olduğunu ve kredi kartı bilgilerinizin alınarak yıllık ücret alınarak yapılan bir uygulama olduğunu bildiğim için hiç önemsemeden mesajı sildim.saat 16,30 da bahsi geçen hanım aradı başladı konuşmaya:merhaba ...... bey "vodafone" hattınıza 330 kontör tanımlamıştır, eğer müsaitseniz kimlik bilgilerinizi doğrulayarak hemen bu kontörü hattınıza yükleyebiliriz dedi.zamanım olduğu ve biraz da dalga geçmek amacıyla konuşmayı sürdürmeye karar verdim :)dedim ilk önce lütfen tane tane ve bağırmadan konuşun ki söylediklerinizi rahatça anlayabileyim.peki efendim dedi ama konuşmalarında hiç bir değişiklik olmadı doğal olarak :)neyse benden kimlik bilgilerimi istedi.siz kim olarak benden bilgilerimi istiyorsunuz dedim?biz 2002 den beri vodafone un alt servisi olarak kredi kartıyla istediğiniz zaman kontör yükleyebilmeniz için çalışmaktayız falan filan lafı uzatmaya başladı...dedim siz telefon numaramı nereden aldınız ve ismimi nereden biliyorsunuz? eğer madem ismimi öğrendiniz ben hattı alırken kimliğimin fotokopisini vermiştim vodafone niye bilgilerimin alınması için bu yola başvuruyor dedim.ama biz alo kontör şirketi olarak ayrı çalışıyoruz bize sadece numara ve isminizi veriyorlar dedi :) "VARAN1 güzel bir nokta numaralarımızın bu ve bunun gibi şirketlere vodafone tarafından verilmiş olduğunu öğrenmiş olduk, demek ki vodafone da kendisine müşterilerden bu şekilde bir gelir sağlıyor!"peki dedim sizin bunda ne gibi çıkarınız var ki müşteri temsilciliği bile kurmuşsunuz?efendim biz 2002 yılından beri kredi kartıyla vodafone un alt servisi .... diye aynı şeyleri tekrarlamaya başladı.siz dedim benim ve benim gibi insanları arayarak milleti kandırmaya, hızlı ve anlaşılmaz konuşup hemen işi oldu bittiye getirmeye, hiç bir zaman söylemediğiniz yıllık üyelik ücretlerinden kar sağlamaya çalışıyorsunuz....... bey biz 2002 yılından beri .......:) dedim ben bir süre vodafone bayiiliği yaptım sizin dolandırıcılıktan başka bir şey yaptığınızı duymadım:)olur mu efendim isterseniz vodafoneun sitesine girip alo kontör ile kredi kartınızla kontör yükleyebilirsiniz.ben de telsim vodafone olduğundan beri, bahsettiğiniz şirketin adını vodafone un sitesinde kesinlikle görmediğimi, hatta google a alo kontör yazdığınızda sadece sahtekar bir şirket olarak bahsedildiğini söyledim....... hanım bana istersem 444 0 542 yi arayarak bu servisi teyit ettirebilerceğimi hiç bir sorun olmadan kontör yükleyebileceğimden bahsetti.ben de yaptıklarının suç olduğunu, hiç bir şekilde kapıdan veya telefon ile yapılan işlemlerin yasal olmadığından bahsettim......... hanım biraz sinirlendi ve istersem 444 0 542 den servislerini teyit ettirebileceğimi ve bu şekilde sorunsuz kontör yükleyebileceğimden bahsetmeye devam etti. sonunda beni kandıramayacağını anlayınca yardımcı olacacağı başka bir konu olup olmadığını sordu:)dedim mümkünse telefon numaramı sistemlerinden silmelerini ve hiç bir şekilde beni mesaj ya da arama yaparak rahatsız etmemelerini rica ettim :)........ hanım da peki deyip teşekkür ederek zamanımı aldığı için teşekkür etti ve konuşmayı sonlandırdı.eve gelince alo kontör hakkında biraz daha bilgi toplayarak, vodafone müşteri hizmetlerini arayarak bu konuyu tamamen açıklığa kavuşturmaya karar verdim.biraz bilgi topladıktan sonra aradım 444 0 542 yi.vodafone un numarasını aradığınızda yine 3 e bas 6 ya bas şeklinde sevimsiz menü çıkıyor müşteri temsilcisine bağlanmak için her türlü numarayı denedim olmadı en sonunda kızarak belki sistem şaşırır diyerek karışık olarak ard arda numaralara başladım. bir kaç yanlış giriş yaptınız uyarısından sonra sizi müşteri temsilcisine aktarıyorum dedi :)3-4 dakika tüm müşteri temsilcilerinin yoğun olduğunu ve beklediğim için teşekkür edilen mesajı dinledim.en sonunda merhaba ben ........ nasıl yardımcı olabilirim sesini duyabildim:)başımdan geçen olayı anlattım ve kendisinden alo kontör hakkında bilgi vermesini istedim.kendisi de alo kontörün vodafone un bir alt servisi olduğunu fakat daha fazla bir bilgiye sahip olmadığından bahsetti.ben de vodafone un bu şirket sayesinde çok müşteri kaybettiğinden ve kaybedeceğinden bahsederek, milletin hiç bir şey anlamadan, 330 kontör kazandım sevindim diye abone olacağını ve kredi kartında fazladan ödeme olunca da vodafone u karalayacağını söyledim.haklısınız dedi.dedim siz benim numaramı neden enim haberim olmadan başka şirketlere veriyorsunuz dedim?efendim isterseniz bu ve bunun gibi mesajların size ulaşmasını engelleyebiliriz dedi" VARAN 2 vodafone da numaralarımızı bu şirketlere verdiğini kabul etti"dedim lütfen beni bu ve bu gibi dolandırıcı şirketlerin bir daha rahatsız etmesini engelleyiniz ve diğer müşterilerinizin de bunlara inanarak kandırılmasını toplantı ya da kurullarınızda dile getiriniz ki vodafone müşterilerinin de size güveni tam olsun dedim....... hanım da bu şikayetimi en kısa sürede üstlerine bildireceğini ve gerekli işlemlerin yapılacağından şüphem olmamasını dile getirdi.birbirimize teşekkür ederek konuşmayı bitirdik.ÖNEMLİ: Lütfen Alo kontör ya da başka bir kredi kartıyla kontör yükleme servisinin sizden kredi kartı bilgilerinizi almasına izin vermeyin. bu ve bunun gibi şirketlerin size hiç bir avantaj sağlamadığını, ayrıca yıllık üyelik ücreti aldıklarını, hiç bir şekilde de geri düzeltme yapamayacağınızı unutmayınız!!!--------------- Ekleme ---------------kesinlikle aldanmyın 64 liranız boşa gider
Mesaj silinmiştir.
Forumda kullandığımız kelimeleri daha dikkatli seçelim.
İyi Forumlar.

uhesuhes

Üye
kesinlikte itibar etmeyiniz abonman ücreti vardır vede verilen hediyenin iki katını sizden geri alırlar. hediyelerden bahsediyorlar.. sayısalı tuturma şansınızla aynı :) 60 tl verip masal hediyelerin peşinde koşacanıza her ay bir sayısal oynayın daha ucuza gelir :)) alo kontor sevisini öven mesajların tamamı çalışanların oranın talimatıyla yazılan yazılardır. kimse enayi değil her yıl 60 tl para verecek. bide hediyeden bahsedilecek. kesinlikle itibar etmeyiniz. zararlı çıkacarsınız ayriyetten bu gibi telefonlarda asla kredi kartınızı vermeyin kesinlikle size ya birşey satarlar yada üyelik ücreti alırlar.

xxdama

xxdama

Üye
Mesaj silinmiştir.
Forumda kullandığımız kelimeleri daha dikkatli seçelim.
İyi Forumlar.

Niye adamın mesajını siliyon :@ adam size bilgi vermek için yazmış. :@ ayrıca içinde de hiç bir şekilde argo kelime girmedim sen.
Senin yüzünden banlanmak istemiyorum. Yoksa diyeceğimi bilirdim ben :@

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Niye adamın mesajını siliyon :@ adam size bilgi vermek için yazmış. :@ ayrıca içinde de hiç bir şekilde argo kelime girmedim sen.
Senin yüzünden banlanmak istemiyorum. Yoksa diyeceğimi bilirdim ben :@

Forumda argo / küfürlü kelimeler kullanmak yasaktır. Bu tür konu veya yorumlar silinir. Uzatacak bir durum yok bilgi verici yorumları zaten silmiyoruz.

xxdama

xxdama

Üye
Forumda argo / küfürlü kelimeler kullanmak yasaktır. Bu tür konu veya yorumlar silinir. Uzatacak bir durum yok bilgi verici yorumları zaten silmiyoruz.

Fakat ben argo veya küfürlü söz göremedim.:hmmm

xxdama

xxdama

Üye
S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Kusura bakma hacı. Ben mesajda argo kelime görmeyince mesajı haksız yere sildiler diye savunayım dedim. Oysa sen silmişsin . Kusura bakma :)

Yok kardeşim sorun değil. Ben sana darılmadım zaten olur böyle yanlış anlaşılmalar önemli olan sonuçtur. Benimde istemeden kırıcı sözüm olduysa sende kusura bakma dostum :)

xxdama

xxdama

Üye
Yok kardeşim sorun değil. Ben sana darılmadım zaten olur böyle yanlış anlaşılmalar önemli olan sonuçtur. Benimde istemeden kırıcı sözüm olduysa sende kusura bakma dostum :)

Olurmu hacı . Sen bana karşı hiç kırıcı sözde bulunmadın. Suç bende . Fazla öfkelendim. Asıl sen kusura bakma. :D

Waveman

Waveman

Üye
Bence bulaşmayın böyle şeylere

trgy67

Üye
Bugün Beni de aradılar. özlem diye bir müşt. temsilcisi. Diyor ki işte bir bayiye gittiğinizde ekstradan 1 -2 lira ücret veriyorsunuz bunu vermiyeceksiniz. Herşey taaki kredi kartı numaramı isteyene kadar güzeldi. Bankanızdan onay alıcaz dedi. Eyvallah dedim verdim. Allah'tan Kartımda limit yoktu. Yok taksite bölelim diyor hesap kesim tarihinizden sonraya aktaralım diyor. Dedim ne diyorsunuz neden benden para çekmeye çalışıyorsunuz. Diyorki 56 tl flan para çekilcek. Diyorum neden bişeyler saçmalıyor hep konuyu başa alıyor. Dönüyoruz dolaşıyoruz aynı sonuç neden çekiyorsunuz.yine bende aynı soru. Neyse 25 dak. yakın konuştuk. En sonunda Duramadım tüm anladıklarımı anlattım ve dedim ki benden 56 lirayı isitiyorsunuz neden. SOnunda dedi işlem ücreti. heh dedim bana böyle deyin. İşlem ücreti ben size 56 lirayı niye hibe ediyim. EE diyor siz bayiye gittiğinizde 2 liradan yılda ortalama 60 lira işlem ücreti veriyorsunuz(?). Ben dedim ana bayiden alıyorum ekstra ücret vermiyorum. Hem gerekirse 24 saat internetim var bankamın sitesinden kredi kartımla kontorumu alırım. İşlem ücreti diyor. Banka işlem ücreti almıyor diyorum. Ee diyor internet ücreti. Zaten Bağlı. Sonra duramadı. Tamam o zaman ben sizi ücretsiz üye yapıyım dedi. Ama her işleminizde 5 tl ücret vericeksiniz. EE dedim hani siz işlem ücreti almıyordunuz. Bayinin aldığı 1 liralık ücrete karşıydınız. 25 dakika konuştum boru değil ya. En sonunda dedim 25 dakikadır boş yere konuşuyoruz. Yeter istemiyorum dedim. Hakkımı helal etmemi istedi ne diyim helal olsun.

bizinki

Üye
Ben tempo iletişim alo kontör hattından kontöryüklemek için aradım kontör yükledikten sonra üyelik hakkında bilgi verildi veher yükleme yaptığımda ekstra ücretsiz kontör vereceklerini söylediler amaüyeliğin ücrete tabi hakında herangibi bilği verilmedi ve bende 90 tl üyelikücretti 12 taksit halinde kesilmeyebaşlandı üyeliğimin iptali için aradığımdada 14gün içinda iptal etmem şansımınolduğunu ve üzerinden 30 gün geçtiğini söylediler ve üyeliğimi iptaletmediler ben ücrettin kesildiğini kredikartı ekstremde gördüm ve bana yeterince bilgi verilmeden üye yaptılar ben hep tempo iletişimden telefon üzerinden vodafonehattına kontor yüklemesi yapıyordum amaböyle insanları aldatdığınız için ne ben sizden bir daha kontör yüklemesiyapıcam ve gerekirse vodafone hattımıda iptal etirecem ve yakın çevremin sizden kontör yapılmasına izinvericem gerekirse tüketice haklarınada şikayet edicem oda olmasa mahkeme yoluile hakımı araıyacağım

bilge_adam

bilge_adam

Üye
arkadaş tüm yorumları okudum. Genelde tüm arkadaşlar haklı. Şimdi gelelim alo kontör meselesine. Adamlar birilerini çekebilmek için illa ki açık açık söylemiyorlar. Mesela mesaj geldi. Mesajda hediye 330 kontör. 330 kontörünüzü alabilmek için 444 10 10 u arayın. Üye olun. Üyelik ücreti tabidir. Yıllık 60 tl diye yazsa. Kim arar. Arayan olmaz. Bundan dolayı insanların sinirlenmesine hak veriyorum. Kim olursa sinirlenir. Gelelim kampanya hediyeler varmış. Tabi olur. Yukarıda arkadaşın biri yazmış. 1 milyon üyemiz var. Her üyeden alınan ücret var. Hesapladın mi 60-70 trilyon para yapıyor. Eee müşteri çekmek için 1-2 trilyona hediye verelim diyorlar. Tabi herkese de vermiyorlar. Hediye kontörlere gelirsek. Zaten güzel fiyattan alıyorlar. Ordan onu çıkarıyorlar. Her neyse şimdi gelelim 60 tl ücrete. Bizim Türkiye Cumhuriyetinde kontör (lira) yüklemesinde adam Her ay yükleme yapmıyor ki. Misal olarak Bugün yüklüyor en Az 2 ay sonra tekrar yüklüyor. Bu adam 60 tl yi 6 Ay da kullanmış oluyor. O zaman niye versin. Hediye kazanacak mi diye yüzde kaç ihtimal. Alo kontör diyor ki bayilere gittiğinizde 1 tl kesiyor. Tabi keser Çünkü alt bayi bunlar. Gerçek bayiler kesmiyor ama. Gece yarısı nerden bulacaksin diyor. Gece yarısı içinde açık bir yer Her zaman var. Bankamatikler Her zaman açık. 1 tl de kesmiyor. Bu yüzden hiç gerek yok 60 tl yi çöpe atmaya. Imkan Her zaman vardır. Yeter ki sen iste. Fazla uzun oldu kusura bakmayın. Saygılarımla. Iyi forumlar.

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
konuyu başa çekmişsiniz (hort) , yorumları tek tek okudum ama bu alo kontor olayı bitti sanırım , Alo Tl mi oldu ?ya da türevi şirketler vardır muhtemelen.

Üst Alt