Allah v9tr.com ve zzsearch.com gibi sitelerin belasını versin

Sponsorlu Bağlantılar

Superfan

Superfan

Üye
    Konu Sahibi
Allah v9tr.com ve zzsearch.com gibi sitelerin belasını versin
Sabahtan beri uğraşıyorum.Daha yeni hallettim.Google'ı engelliyorlar.Yandex arama motoru çıkıyor.Yeni sekme olarak başka şeyler çıkıyor.Ayarlardan değişmiyor.Spyboot gibi programlar silemiyor.Allah bu tür programların hepsinin belasını versin!

Ne biçim programlar ya...Böyle bir şey olabilir mi ? Hosts dosyasını bile sıfırlamak zorunda kaldım.Internet Explorer'ı 3 defa sıfırladım.Mozillayı tekrar kurdum.Chrome da en az 4 kullanıcı açıp kapattım.Spyboot hija..bilmem ne..xoft bilmem ne..yüklemediğim program kalmadı.Kayıt defterinde toolbar diye arama bile yaptım
:angry:

Üstelik googledan da arama yapamıyordum.Birden çok yönlendirme var.Bağlanamıyor diyordu.Hosts dosyasını sıfırlayınca düzeldi.
Googledan yardım için arama bile yapamadım....

Arkadaşlar kendinizi bu tür programlardan koruyor.Özellikle bilmediğiniz programları kurarken varsayılan kurulum yapmayın.

Heroata

Heroata

Üye
Gecma olsn

raymax

raymax

Üye
ilginç

Superfan

Superfan

Üye
    Konu Sahibi
Her yerden çıkıyorlar ya.Adware diye geçiyorlar.Maşallahları var.Aman bilmediğiniz toolbarları kurmayın.

larten123

larten123

Üye
Aynısı bana da olmuştu çıldıracaktım bir şekilde kurtulmuştum lanet şeyden o gün bu gündür hiçbir toolbarı kurmam. Geçmiş olsun.

Turan

Turan

Üye
gecen gun ch*ptr diye siteden bi program indrdm blgsyr ... tersten gordu resmen.d

MrTech

MrTech

Üye
Beyler bilgisayarı sevecek programlar indirmeyin

MrExpert

MrExpert

Üye
Denetim masasından xtoolbar , ytoolbar vb. şeyleri sil ... Eğer yine olmassa tarayıcıyı sil ama önce toolbarları sil mutlaka sonra tarayıcıyı sil tekrar yükle.

Superfan

Superfan

Üye
    Konu Sahibi
Denetim masasından xtoolbar , ytoolbar vb. şeyleri sil ... Eğer yine olmassa tarayıcıyı sil ama önce toolbarları sil mutlaka sonra tarayıcıyı sil tekrar yükle.
Ah..düzeltmesi o kadar kolay olsaydı..Ben zaten düzelttim ama neyse.Onlar ilk uygulanan çözüm yolları..Ardından adware programları kurulup bilgisayar taranacak.Tarayıcıların özelliklerden hedefleri düzeltilecek.Hosts dosyası sıfırlanacak.İnternet explorer özel bir .msi dosyası ile ( microsoftun sitesinde var ) sıfırlanacak...

Internet explorer ile dosyaların konumunu buldum ve sildim.Program files > Mozilla ...> Orbit downloader..valla her yere girmişlerdi.

06farukbaba06

Üye
Kardeş az önce bende bilmyordum bi program yükledim internet exhplorerr chrome mozilla firefox hepsini ele geçirdi silinmiyor da yaa bide başlatın yanına daire geldi bi tane o neyse artık onu sildim de tarayıcı değişmiyor onu sen nasıl yaptın kardeş format atmak zorunda kalmayayım bi tane dandik program yüzünden :'(

Tuba

Tuba

Üye
geçmiş olsun geçen bende format atmak zorunda kaldım bu sebepden tarayıcıların hepsi değişti komple program ekle kaldırda yüklenmiş programda yoktu ama programx86 klasörüne kendi dosyasını oluşturmuştu...

Jomolocco

Jomolocco

Üye
aynen cok illet bir sey

Dumbledore

Dumbledore

Üye
Geçmiş olsun,başıma gelmişti.Sinirlendiriyor bu tür şeyler o an hakim olamazsanız kasayı ekranı falan atabilirsiniz ona göre.

Superfan

Superfan

Üye
    Konu Sahibi
internet explorerda kurdukları eklentileri seçtim.Ek bilgiden konumlarını bulup dosyalarını buldum.Toolbar ne varsa sildim.Spybot hijackthis tarama yapın.

fatih54102

fatih54102

Üye
geçmiş olsunnama iyi olmuş kullanıcılar artık hiç okumadan next next geçiyor kurulumları.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Benimde facebookta başıma geldi chromeye eklendi bir baktım facemde tonlarca saçma sapan ergen sayfaları beğenmiş bağlantılar beğenmiş saçma sapan kişileri takip ediyor.

aleranol

aleranol

Üye
Benim laptopta var şu an. Tüm dosyalarını sildim hala o.c karşımda toolbar diye bana bakıyor. Adı şey.
Windows 8 kuracam da kurtulacam format ile. Lanet olsun bu smileylere bu ot mok toolbarlarina.

__crazy

__crazy

Üye
Program kurarken daha dikkatli davranirsan yani hep ileri degil de bazen durup baska bir sey kurdurmak istedigine balarsan bunlar olmaz.

Superfan

Superfan

Üye
    Konu Sahibi
geçmiş olsunnama iyi olmuş kullanıcılar artık hiç okumadan next next geçiyor kurulumları.

Ha haha o kadar değiliz.Her şey de giriyor.Sana şunu kuralım diye sormuyorlar ki.Adamlar ' u bloklamışlar.Yandex açılıyor.Ama google görseller açılıyor.Bunlar nasıl girdi biliyor musun? Alexa toolbar kurduktan sonra..:hmmm

avcitalip

avcitalip

Üye
Amin :ehe Google piyasadayken benim için bu tarz arama motorlarının hiçbir anlamı yok alayı gereksiz ve program kurduğunuzda size toolbar da yükleyimmi diye soruyor Allah korusun tiki kaldırmayı unutursanız yükleniyorlar :evet:

Üst Alt