Alıntı: Error: can't open file: belirtilmemiş hata

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

readear

Üye
    Konu Sahibi
Alıntı: Error: can't open file: belirtilmemiş hata
Nokia telefondan bilgisayara aktardığım videoları çalıştıramıyorum. Bu hatayı veriyor, KMP, Nokia Media player, WMP v.s ile açılmıyor.

Error: can't open file: belirtilmemiş hata

hatası veriyor.

Sildiğim için, videoları telefona geri yükledim ancak telefonda da çalıştırmadı, format factory ile AVİ v.s yapmak istedim, program dosyaları çevirmedi.

Bu videoları nasıl kurtarabilirim ?

Necmati

Necmati

Üye
Kurtaramıyosun kardeşim aynısı banada oldu kurtaramadım.
ama benim videolar telefondada çalışmıyodu senin çalışıyomu ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Eğer videolar bilgisayar da çalışmıyor ise o zaman Videonun formatına göre Video oynatıcı kullanmanız gerekir. Onun için Gom Player ve K-Lite Mega Codec Pack'i indirin. Videolarınızı sağlıklı bir şekilde çalıştıracak olan Video programı Gom Player'dır ve Mega Codec Pack ile tüm video ve ses dosyalarını sorunsuz bir şekilde çalıştırabileceksiniz.

Ayrıca Video formatlarını, sürekli başka formatlara çevirerek karışıklık yarattıysanız o zaman düzenlemesi zor olabilir. Onun için o Videoları buraya Zip dosyası şeklinde koyabilirseniz yardımcı olabilirim. Hotfile, Filesonic veya diğer Upload sitelerine Upload yapabilirsiniz.

readear

Üye
    Konu Sahibi
Kurtaramıyosun kardeşim aynısı banada oldu kurtaramadım.
ama benim videolar telefondada çalışmıyodu senin çalışıyomu ?

Hayır. Hata şurada sanırım, ben Nokia Xpress music telefondan, PC studio ile değilde direkt gördüğü şekilde videoları bilgisayara aktardım ve telefondaki yerlerini sildim. Bilgisayarda çalışmadığını gördükten sonra tekrar telefona yükledim ancak yine çalışmadı. Fakat dosyalar büyüklükleriyle durmakta ve codec bulunamadı demekte, bu yüzden kurtarabilirim diye düşünüyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Eğer videolar bilgisayar da çalışmıyor ise o zaman Videonun formatına göre Video oynatıcı kullanmanız gerekir. Onun için Gom Player ve K-Lite Mega Codec Pack'i indirin. Videolarınızı sağlıklı bir şekilde çalıştıracak olan Video programı Gom Player'dır ve Mega Codec Pack ile tüm video ve ses dosyalarını sorunsuz bir şekilde çalıştırabileceksiniz.

Ayrıca Video formatlarını, sürekli başka formatlara çevirerek karışıklık yarattıysanız o zaman düzenlemesi zor olabilir. Onun için o Videoları buraya Zip dosyası şeklinde koyabilirseniz yardımcı olabilirim. Hotfile, Filesonic veya diğer Upload sitelerine Upload yapabilirsiniz.

Gom Playeri indirdim ama yine açmadı. K-Lite Mega Codec Pack'ı da ekledim ancak KMP ve WMP üzerine, Gom Player'i seçenek olarak göstermediği için, o da işe yaramadı. Çalıştırdığımda Codec bulmak için uyarı veriyor, ara dediğimde hiç bir şey bulmuyor.

Video formatlarını hiç değiştirmedim, zira değiştiremiyorum ancak dosyalar boyutlarını koruyor. Bundan dolayı çalıştırmanın bir yolu olduğunu sanıyorum. Bende aynı şekilde elli den fazla dosya var. Bunların hepsini yüklemek yerine küçük boyutlu bir tanesini yükledim. Eğer çalıştırabilir-çevrilebilir bir yol bulup, bana da buradan yol gösterebilirseniz çok iyi olur.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Dosya tipinin Multimedia olduğunu söylemediniz. 3GPP formata sahip bir video, yalnız belirli Video oynatıcıların da işlev görür. Fakat onlarda da çalışmadı. Ayrıca video, bozuk olduğu için çeviri de yapmıyor. Normalinde 3GPP Multimedia dosyası, direk olarak MPEG4 AVC H.263'e MP4'e çevirilmesi gerekirken, bozuk olduğundan dolayı çevirme işlemi başmadan program kapanıyor. Zaten 208 KB'lık bir video olmaz. Muhtemelen hasar görmüş. Quick Time Player, K-Multimedia Player, Real Player ile denedim. Sorunsuz çalışması gerekirken, video bozuk diyor. Ayrıca çoğu telefonlarda da 3GPP video işlev görmüyor. ( It is used on 3G mobile Phones, but also can be played 2G and 4G Phones. ) ( Bu format 3G mobil telefonlar da kullanılıyor. Fakat aynı zamanda 2G ve 4G telefonlarda da oynatılabilir diyor. ) Eğer telefonunuz 3GPP formatını desteklemiyor ise muhtemelen videolar da açılmayacaktır. ( 3GPP allowed use of AMR and H.263 codecs in the ISO base media file format. ) Ayrıca 3GPP, AMR ve H.263 codec'in ISO media format dosyasını baz alarak kullanılmasına izin veriyor diyor. ) ( Because 3GPP specified the usage of the Sample Entry and template fields in the ISO base media file format as well as defining new boxes to which codecs refer. ) Çünkü 3GPP ile aynı girişi kullanıyor ve ISO media dosyası formatındaki şablon alanlarını baz alarak bunun yanı sıra yeni kutular tanımlanması ve hangi codeclere başvurduğu görülüyor. ) ( The MP4 and the AVC file format specifications described usage of MPEG-4 content in the ISO base media file format. ) MP4 ve AVC dosya formatı özellikleri MPEG-4 içerikli olarak ISO media dosyası formatını baz alarak kullanabiliyor. ) Yani 3GPP çoğunlukla MP4 ile ilişkin. Fakat şu durumda dosya bozuk iken çeviri yapmıyor ve bilinmeyen uygulama diyor. PS3, Xbox ve PSP formatına çevirdim. Fakat üçünde de çalışmıyor. 3GPP, aynı zamanda 3GPP2 olarak da kullanılıyor.

Sorun muhtemelen videonun bozuk olmasından kaynaklanıyor. Çünkü 3GPP olmasına rağmen bilinmeyen bir formatı var. Onun için 1000'lerce Codec'i denedim. Video telefonda da işlev görmeyecektir. Bazı telefonlarda AMR ve H.263 Codec'i kullanılırken, bazılarında kullanılmaz. Videolar'dan en yüksek boyutlu olanını Upload yapın. Eğer aynı durum söz konusu olursa, Videolar bozuk demektir.

readear

Üye
    Konu Sahibi
Evet, video formatları telefondan aktardığım durumda, zaten gördüğünüz gibi bir değişiklik yapamıyoruz. Bunları teker teker denedim şimdi, iki tane video çalıştı. O halde aktarma sırasında, PC studio kullanmadan çektiğim için bazı dosyalar zarar görmüş olabilir, boyutlarının durmasından dolayı buna rağmen AVI ve benzeri formatlara çevirip kurtarabilirim diye düşünmüştüm ben. Bu çalışmayanlardan bir tanesi ancak bundan daha düşük boyutta gözüken bir video çalıştı.

O halde aktarma sırasında iki dosya hariç diğerleri zarar görmüş.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
İlk attığınız videonun format tipi .3gp olarak gözüküyor. Fakat .3gp'de 3GPP ve 3GPP2 ile ilişkindir. .3gp formatını tanıması gereken Video oynatıcıları, bunu bilinmeyen bir uygulama olarak görüyor ve ne olduğu belirsiz bir hata veriyor. Ayrıca video oynatıcıları, video dosyasını direk olarak kendine göre ayarlıyor ve bu video dosyasının adını değiştirmek istediğimde ise hata veriyor. 29 MB'lık olan videonun formatı da .mp4 olarak gözüküyor. Fakat buda zarar görmüş videolar'dan biri... Çünkü şöyle bir hata veriyor.

The video file you try to open might not be a proper video/audio format. Your video file might be seriously damaged. ( Açmaya çalıştığınız video dosyası uygun video ve ses formatında olmayabilir. Muhtemelen video dosyası ciddi derecede hasar görmüş olabilir diyor. )

Onun için eğer çalışmayan videolarınız var ise, bu hata ile benim dediğim gibi videolarınız bozuk ve hasar görmüş "Readear"...

readear

Üye
    Konu Sahibi
Evet, Codecleri yükledikten sonra çalışan çalıştı, çalışmayanlar için yapabileceğimiz bir şey yok artık. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt