acer e5-571g 556w Legacy mode sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
acer e5-571g 556w Legacy mode sorunu
evet arkadaşlar w10 bilgisayarım var pc uefi modunda iken legacy seçince hata veriyor pc açılmıyor sadece uefide açılıyor legacy aktif edemiyorum ne yapmam lazım bide legacy seçince w8 le ilgili bir şey geliyor ekrana tamma diyorum ayarları kaydedip rest atıyorum açılmıyor bios güncel yazılımlar güncel başka bir sorunum yok

lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
Okuyan neden cevap vermiyor acaba ya çok önemli benim için

Dereck

Dereck

Üye
Anladığım kadarıyla sisteminizde şu an mevcut Windows 10 yüklü ? Windows 10 UEFI modunda kurulduysa mevcut sisteme bu modda devam etmeniz gerekir. Legacy moda geçemezsiniz. Eğer geçerseniz Legacy modda yeniden windows kurup sisteme bu şekilde devam etmeniz gerekir. ve ilerde tekrar UEFI ye geçerseniz aynı sorunla yine karşılaşırsınız. Legacy moda geçtiğinizde karşınıza çıkan Windows 8 ile ilgili uyarı standart bir uyarıdır. Eski sürümlere ait ön yükleme diskleriniz Windows 8 ve sonraki ortamlarda tanınmayabilir şeklinde bir uyarıdır o bunu dikkate almayın. Size tavsiyem bilgisayarınızı UEFI modunda kullanmanız ama daha eski bir sisteme geçmek istiyorsanız bu konu hakkında biraz daha makale okuyup mantığı anlamaya çalışın. Örnek bir makale linki veriyorum.

lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
hiçbir türlü legacy moduna geçemem o zmn benim bilgisayarımda bir program var ben o program için legacy moduna geçmem gerek :( o çok uzun iş ya normal cd den format atmıştım çok sıkıntılı o zmn ya

Dereck

Dereck

Üye
hiçbir türlü legacy moduna geçemem o zmn benim bilgisayarımda bir program var ben o program için legacy moduna geçmem gerek :( o çok uzun iş ya normal cd den format atmıştım çok sıkıntılı o zmn ya

Programla ilgili sıkıntıları paylaşırsanız belki formatsız bir çözümünü bulabiliriz

lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
kurmak istediğim program netcad ve lisanssız o yüzden sebep program kurmak için bazı şeyler yapmam gerekiyor sınama modun alma legacy moda geçme fln bu yüzden sebep program açılmıyor sorunum bu eski sürümü lisanssız olduğu için çalıştıramadım ben

Dereck

Dereck

Üye
kurmak istediğim program netcad ve lisanssız o yüzden sebep program kurmak için bazı şeyler yapmam gerekiyor sınama modun alma legacy moda geçme fln bu yüzden sebep program açılmıyor sorunum bu eski sürümü lisanssız olduğu için çalıştıramadım ben

Nasıl bir hatayla karşılaşıyorsunuz ? Hata metni ya da ekran görüntüsü paylaşır mısınız?

lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
ya mesela programı açıyorum açılıp kapanıyor w10 uyumlu değil o yüzden size link atayım isterseniz siz oradan bakın ;
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Dereck

Dereck

Üye
ya mesela programı açıyorum açılıp kapanıyor w10 uyumlu değil o yüzden size link atayım isterseniz siz oradan bakın ;
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ben bu hatanın UEFI yada LEGACY mode kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Siz windows 10 üzerinde netcad kullanacaksınız değil mi ?

Benimde windows 10 kurup bir denemem lazım sorunu görmeden yardımcı olamayacam.

lazye

lazye

Üye
    Konu Sahibi
Ben bu hatanın UEFI yada LEGACY mode kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Siz windows 10 üzerinde netcad kullanacaksınız değil mi ?

Benimde windows 10 kurup bir denemem lazım sorunu görmeden yardımcı olamayacam.
evet kardeşim w10 da kurucam yardımın için çok teşekkür ederim :)

Üst Alt