Yardım 64 bit sistem neden 32 bit kuruluyor?

Sponsorlu Bağlantılar

hunkar159

hunkar159

Üye
    Konu Sahibi
64 bit sistem neden 32 bit kuruluyor?
Arkadaşlar 2007 den beri hp bilgisayarım var ve yedekleme diskimide zamaninda kendim olusturmustum. Defalarca kez gecen zaman icinde bir cok kez cd den pciyi sorunsuzca kurdum. Hatta orjinal isletim sisteminin yanına xp den tutunda win7 win8 linuxa kadar bir cok sistem kurdum sorunsuz. Ancak artik pci orjinalWindows a ayarlayip satacagim. Ama bir türlü kurulum cd si 64 bit sistemi yüklemiyor herseferinde 32bit sistem kuruyor bunun sebebi ne olabilir ? Cevap vereceklere simdiden teşekkürlerimi iletiyorum

Hp m7793 de
Win vista
Islemci intel duo 6400

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
CD/DVD de 32-64 ikisi de mevcut mu ?

hunkar159

hunkar159

Üye
    Konu Sahibi
Bilmiyorum, sistem build olmamasi lazim. Dvd yi zamaninda kendim oluşturmuşdum ve bilgisayar sadece bir kez cd/dvd olusturmaya(hp nin yedek cd yazma programi) izin vermişti. Şimdiye dek cd den her geri yüklememde 64 bit kuruldu. Simdi neden 32 bit kuruluyor anlam veremiyorum. Sistem kurulumu acaba islemciyi 32 bit mi görüyor? ama neden?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
anlattığına göre önceden 64 olurken şimdi 32 yani, aklıma şuan birşey gelmedi doğrusu

hunkar159

hunkar159

Üye
    Konu Sahibi
Evet malesef. Büyük ihtimal kurulum sırasında bir hata olusuyor ve sistem kendini 32 bite çeviriyor

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
zamanla böyle olacağını zannetmem, eğer orjinal ise seçim ekranı da gelmesi lazım aslında

hunkar159

hunkar159

Üye
    Konu Sahibi
Aynen. Hatta cd/dvd lerim iyi korunmuş vaziyetteler.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
CD/DVD nin düzelmesini beklemektense yeni bir tane daha yaparsan daha az vaktini almış olur

hunkar159

hunkar159

Üye
    Konu Sahibi
Elimde 64 bit vista premium olsa zaten sorun yok dert etmem, sorun vista 64 bit premium u nerden indirecegim. Microsofdan da indirilmiyor artik . Ilgilendigin cok tesekkür ederim

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
googleden aramada mutlaka çıkacaktır :)

hunkar159

hunkar159

Üye
    Konu Sahibi
Inanir misin bulamiyom

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
uğraşmana gerek yok kimse bu saatten sonra zaten vista kullanmaz

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
fuko08

fuko08

Üye
Kickass.to ya giriyorsun abim aramaya Win 7 ultimate 64 bit türkçe yazıyorsun. Çıkan torrentlerden birini indirip flasha bootable olarak atıyorsun hayırlı olsun.

hunkar159

hunkar159

Üye
    Konu Sahibi
Kickass.to ya giriyorsun abim aramaya Win 7 ultimate 64 bit türkçe yazıyorsun. Çıkan torrentlerden birini indirip flasha bootable olarak atıyorsun hayırlı olsun.
Tesekkurler en kisa zamanda deneyeceğim

hunkar159

hunkar159

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah coksağol 404 hatasi veriyo ama

fuko08

fuko08

Üye
Dns değiş lo :d

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
çünkü 32 bit kuruyorsun 64 değil :)

Üst Alt